Ні для кого не секрет, що нова інформація найкраще засвоюється під час гри. Гравець сконцентрований і мотивований, його шлюзи пам'яті відкриті навстіж. В голові невимушено відкладаються різноманітні відомості - історичні, географічні, політичні, економічні, технічні... І навіть якщо світ гри повністю вигаданий, гравець все одно отримує необхідну їжу для розуму, тренує пам'ять і мислення.

Так чому б не використовувати настільні ігри для вивчення англійської або якоїсь іншої іноземної мови? Нудний процес запам'ятовування нових слів може стати воістину захоплюючим і надзвичайно ефективним, якщо людині потрібно конче дізнатися, що означає те чи інше слово. Від цього буде залежати його рішення, подальша стратегія і підсумковий результат гри. Зрозуміло, що в таких випадках мозок працює на всю котушку; можна бути впевненим, що шукане слово або фраза запам'ятається гравцеві надовго.

Гікач не закликає спеціально грати в ігри для вивчення англійської мови. Грайте собі на втіху, не ставте вивчення іноземної мови на чільне місце, не партеся надмірно! Слова і фрази влізуть в голову самі, без додаткових зусиль, увійдуть, як ніж у масло, і назавжди відкладуться у вашій пам'яті. Повірте Гікачу, він перевірив це на собі.

Коли Гікач тільки починав грати в настілки, рівень його англійської був нижче плінтуса. До цього Гікач вивчав англійську в інституті, потім пройшло багато років. Англійську Гікач і так знав не особливо («зі словником»), а за десять з хвостиком років все взагалі вивітрилося з голови... А тут гра англійською. Але нічого, де наша не пропадала.

До кінця партії Гікач намацав залишки знань в запорошених засіках пам'яті, підчепив гаком і витягнув назовні, як м'яку іграшку з ігрового автомата. Пишатися було нічим, проте Гікач згадав багато старих слів і вивчив кілька нових. Для початку непогано. Ось тут і корисні ігри для вивчення англійських слів.

Тепер, через кілька років, Гікач абсолютно не боїться ігор на іноземних мовах. Не тільки англійських, але навіть польських (свого часу вашому вухатому слузі довелося вивчити кілька польських слів, щоб пограти в свіжокуплену коробку «The Godfather: Imperium Corleone» від Portal Games). Він ніколи себе не ґвалтував зубрінням, але навіть в пасивному режимі він відмінно прокачав свій рівень володіння англійською мовою. Гікач тішить себе думкою, що зараз він досить непогано знає ігрову англійську. З художніми текстами справа йде гірше, але Гікач продовжує запам'ятовувати нові слова. Так що все ще попереду.

Ігри для вивчення англійської для дітей. Читай-хапай ігри і казки!

настільні ігри для вивчення англійськоїСамо собою, існують і спеціальні навчальні настілки. Для дітей, які вивчають англійську в школі, компанією «Банда Розумників» випущені розвивальні ігри "Звіролітери» і «Читай-хапай».

  • «Звіролітери» - меморі-гра для першокласників, що вчать букви англійського алфавіту, або трохи старших дітей, які вміють складати слова. Як грати? Є картинка тварини з назвою. Гравці відкривають закриті карти букв. Завдання - відкрити всі букви, які є в назві звіра. Помилився - перевернув карту назад і передав хід наступному гравцю. Діти від 8 років можуть позмагатися у складанні слів з букв.
  • «Читай-хапай» - розвиваюча гра, що тренує реакцію, уважність і навички швидкого читання. У грі передбачено декілька режимів для різних вікових груп. Найлегший варіант для дітей від 4-х років. Учасники просто шукають однакові картинки на різних жетонах - хто раніше знайшов, той і схопив. Старшим дітям пропонується більш цікавий варіант гри: вони читають англійські слова і шукають відповідні картинки.

У поточному списку не спеціалізовані настільні ігри для вивчення англійської мови, але вони стовідсотково сподобаються дітям, а невелика кількість тексту на картах посприяє запам'ятовуванню нових слів:

  • «My Little Scythe (Мій маленький серп)» - дитяча версія культової стратегії «Серп».
  • «Histrio (П'єса з лісу)» - зворушлива стратегія для всієї родини з механікою планування дій.
  • Серії пізнавальних ігор «Timeline» і «Cardline» від Asmodee, в яких учасникам пропонується розташувати карти в хронологічному порядку.
  • Серія захоплюючих ігор за мотивами відомих казок «Tales & Games» від компанії IELLO. У цих іграх, як правило, взагалі немає тексту, але учасники можуть перемовлятися або намагатися пояснювати свої дії англійською.

Ігри для вивчення англійської для дорослих: від «Поселенців» до «Сьомого континенту»

Для дорослих не випускаються окремі ігри, що допомагають освоїти англійську мову. Дорослі можуть брати будь-які настілки з невеликою кількістю тексту і вивчати нові слова в процесі гри. Згодом можна збільшувати обсяги. Гікач не здивується, якщо через рік-другий такі гравці будуть вже проходити в оригіналі хардкорні «Шерлок Холмс, детектив-консультант» або «The 7th Continent», клацаючи найскладніші тексти, як насіння.

гри з вивчення англійської мовиГарними варіантами для поступового вивчення англійської мови будуть ігри від:

  • «CMON Limited»: «Blood Rage», «The Godfather: Corleone's Empire», «Rising Sun», «Ethnos», «Krosmaster Arena 2.0», «The Others: 7 Sins», «Zombicide», «Richard the Lionheart», «Rivet Wars», «Narcos: The Board Game» і т.д. Традиційно в іграх цього видавництва досить мало тексту на картах, причому він весь ігровий. На думку Гікача, з текстами від CMON впораються навіть новачки, що не практикувалися в англійській зі школи.
  • «Stronghold Games». Ігровий текст на картах «Terraforming Mars», «La Granja», «Not Alone», «Fabled Fruit» буде по зубам навіть тим, чия англійська далека від досконалості.
  • «Portal Games». В англомовних іграх цього польського видавництва дуже проста і зрозуміла мова. «Imperial Settlers», «51st State», «Cry Havoc»... «Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island» і «Detective: A Modern Crime Board Game» - це, звичайно, левел ап, але всьому свій час.
  • «Stonemaier Games»: «Scythe», «Viticulture», «Wingspan», «Charterstone», «Euphoria: Build a Better Dystopia», «Tapestry» і т.д. Ігрову англійську на картах потягне хто завгодно, необов'язковий художній текст можна осилити в перспективі.

Якщо ви шукаєте ігри для розвитку англійської мови, то хорошим варіантом будуть «Кубики історій» (Rory's Story Cubes) від компанії «The Creativity Hub». «Кубики» придумані професійним тренером з креативного мислення, вони дозволяють попрактикуватися в вигадуванні історій, а в запущених випадках допоможуть подолати творчу кризу. Ігри підійдуть як дітям, так і дорослим. Правила прості: кидайте кубики і вигадуйте розповіді, використовуючи зображення на гранях, що випали.

«Кубики історій» мають відмінні відгуки і користуються неймовірним попитом у викладачів англійської мови. Ви можете купити набір і самі повигадувати історії англійською мовою. В інтернет-магазині Гікача, крім базової версії, є тематичні випуски (Дії, Подорожі, Фантазія, Бетмен) і безліч міні-додатків (Медицина, Відкриття, Міжгалактичні, Казки, Міфи, Середньовіччя, Тварини, Суперздатності, Монстри, Жахи і т. д.).

Всі ці та багато інших ігор ви знайдете в каталозі Гікача максимально дешево і відносно недорого. Вартість повинна вас порадувати. Хоча, зрозуміло, ціна залежить від комплектації.

Настільні ігри вивчення англійської. Купити в магазині Гікача

Зацікавила якась гра в каталозі? Ви можете замовити її прямо зараз. Доставка не змусить себе довго чекати. Поштові служби швиденько домчать посилку в ваш населений пункт - Україна, Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Львів, ваше місто, вся Україна.