Цікавий кооператив за мотивами коміксів Марвел. Настільна гра «Marvel United» вийшла в 2020 році. Гру розробили Андреа К'ярвезіо та Ерік Ленґ. Першого Гікач знає за настілками «Hyperborea», «Kingsburg» і «Kingsport Festival», а другого - за такими хітами, як «Кров і лють», «Сонце, що сходить» і «Ктулху: Смерть може померти».

Гра «Марвел Юнайтед» отримала відмінні оцінки та відгуки на сайті «BoardGameGeek». У 2020 році вона стала номінантом конкурсів «Board Game Quest» (у категоріях «Найкраща гра року», «Найкраща кооперативна гра» і «Найкраща сімейна гра») і «Golden Geek» (у категоріях «Найкраща кооперативна гра», «Найкраща тематична гра» і «Найкраща легка гра»).

У грі «Марвел Юнайтед» учасники зможуть зіграти за таких відомих супергероїв, як Галк, Залізна людина, Капітан Америка, Капітан Марвел, Чорна вдова, Оса та Людина-мураха. Зібравши команду мрії, вони кинуть виклик одному з суперлиходіїв - Червоному Черепу, Альтрону або Наслідувачу (також відомому як Таскмайстер).

У всесвіті Людини-павука теж не все гаразд. Шалений Зелений Гоблін тероризує Нью-Йорк разом зі своїми поплічниками. У грі з'являються три нові супергерої - Людина-павук, Привид-павук і Майлз Моралес. Об'єднавши зусилля, вони спробують зупинити підступного лиходія, поки той не завершив свою секретну формулу й не досяг безмежної могутності.

«Marvel United: Enter the Spider-Verse» - доповнення для сімейного кооперативу «Marvel United». Містить фігурки трьох нових супергероїв (Людина-павук, Привид-павук і Майлз Моралес) і фігурку лиходія (Зелений Гоблін), нові локації, карти героїв, випробувань, загроз, зловісного задуму, планшет лиходія і різні жетони. Якщо ви хочете урізноманітнити базову гру, Гікач дуже радить купити дане доповнення.

Зелений Гоблін

 • Карти загроз не викладаються в локації перед початком партії. Натомість вони затасовуються в колоду. Якщо протягом гри якась загроза усунута, вона затасовується назад в колоду. Герої програють, якщо всі карти загроз викладені в локації.
 • Зелений Гоблін може викрадати жетони містян і класти їх на свій планшет. Зеленого Гобліна не можна атакувати, поки на його планшеті є жетони містян.
 • Якщо герой перебуває в одній локації з Зеленим Гоблином, він може застосувати героїчну дію, щоб урятувати містянина з планшета Зеленого Гобліна.

Випробування «Справжнє ім'я»

У грі з'являються репортери. Перед початком партії жетони репортерів викладаються в початкову локацію лиходія та в дві локації, сусідні з початковою локацією героїв. Упродовж партії, якщо герой виконує будь-яку дію, крім переміщення, а в його поточній локації є жетон репортера, цей герой отримує жетон розголосу. Герой може переміщати жетони репортерів у сусідні локації героїчними діями (причому він не повинен бути присутнім в тій самій локації).

ЯК ГРАТИ!

Граючи карти, гравці переміщатимуть своїх героїв локаціями, рятуватимуть невинних містян, усуватимуть загрози й знищуватимуть бандитів і поплічників лиходія. Виконавши 2 місії з 3, гравці зможуть прямо атакувати великого боса. Гравці перемагають, якщо їм вдається обнулити здоров'я суперлиходія.

Хід лиходія

Лиходій ходить першим. Наступний хід він виконує після кожної третьої карти героя, доданої до сюжетної лінії. Коли герої виконують 1 місію, лиходій потрапляє під натиск - тепер він ходить після кожної другої карти героя, доданої до сюжетної лінії.

У хід лиходія відкривається верхня карта з його колоди зловісного задуму. Вона додається праворуч до сюжетної лінії (або просто кладеться на стіл, якщо це перша карта в сюжетній лінії).

 1. Фігурка лиходія переміщається за годинниковою стрілкою на стільки локацій, скільки вказано на карті. Якщо лиходій зупинився в локації, де лежить карта загрози з відповідним символом, активується ефект цієї карти.
 2. Активуються всі ефекти «БАЦ!» на планшеті лиходія і на картах загроз.
 3. У локацію лиходія і в дві сусідні локації додається стільки жетонів бандитів / містян, скільки вказано на карті загрози.
 4. Розігрується особливий ефект на карті загрози (якщо він є).

Зазвичай герої зазнають поранень після розіграшу ефекту «БАЦ!». За кожне зазнане поранення гравець кладе 1 карту з руки під низ своєї колоди героя. Якщо на руці гравця закінчуються карти, героя нокаутовано. Фігурка кладеться набік й активується ефект «БАЦ!» на планшеті лиходія.

Хід героя

Гравці ходять по черзі, за годинниковою стрілкою. У свій хід гравець:

 1. Бере одну карту з особистої колоди на руку (або 4, якщо героя нокаутовано. Потім фігурка нокаутованого героя піднімається).
 2. Грає одну карту з руки, додаючи її праворуч до сюжетної лінії.
 3. Виконує дії згідно з символами в нижній частині щойно викладеної карти та попередньої карти героя в ряду. Якщо ліворуч лежала карта зловісного задуму, вона ігнорується: враховується лише найближча карта героя.

Дії виконуються в будь-якій послідовності. Гравець може:

 • Перемістити героя в сусідню локацію;
 • Атакувати бандита / поплічника / лиходія в поточній локації. Бандит вилучається після першого поранення. За кожне поранення, завдане поплічнику, вилучається 1 жетон здоров'я з його карти. Якщо герої виконали 2 місії, вони можуть завдавати поранення лиходієві, вилучаючи жетони здоров'я з його планшета.
 • Героїчною дією можна врятувати 1 містянина або покласти жетон героїчної дії на карту загрози (щоб усунути загрозу, треба викласти 3 героїчні жетони).
 • Дія джокер дозволяє виконати будь-яку дію.

Особливий ефект. Якщо на викладеній карті героя зазначений особливий ефект, активний гравець може розіграти його.

Якщо в поточній локації немає карти загрози, гравець може застосувати зазначений в локації ефект «Наприкінці ходу».

Перемога й поразка

Гравці перемагають, якщо вони вилучають усі жетони здоров'я з планшета суперлиходія.

Вони програють, якщо:

 • вичерпується колода карт зловісного задуму лиходія;
 • лиходій виконав умови лихої мети, зазначеної на його планшеті;
 • в одного з гравців закінчилися карти на руці та в його колоді.