Гра «Саґрада» - цікавий сімейний абстракт, справжній хіт 2017 року. Гра ставала номінантом престижних конкурсів «Cardboard Republic Laurel Awards», «Meeples 'Choice», «Origins Awards» і «Golden Geek» у категоріях «Найкраща гра року», «Найкраща сімейна гра», «Найкраща соло-гра», «Найкраще оформлення» і «Найінноваційніша гра». «Саґрада» може похвалитися відмінними рейтингами на сайті «BoardGameGeek», займаючи 10-те місце серед абстрактів і 24-те місце серед найращих сімейних ігор усіх часів і народів. Гікач цілковито згоден з такими високими оцінками.

Храм Саґрада Фамілія в Барселоні - видатна архітектурна споруда й найвеличніше породження людської фантазії, що цілком заслужено вважається чи не найголовнішим сучасним чудом світу. Це найвідоміший проєкт і справа всього життя геніального Антоніо Ґауді, що взяв за основу природні форми, обриси лісів, гір і печер, а також елементи місцевої фауни - равликів і ящірок, якими рясніє Каталонія.

Ґауді не будував, а саме ліпив власного глиняного голема, терпляче чекаючи, поки він підросте й відростить ріжки веж до самого неба. На жаль, барселонська Аннушка розлила олію, і Ґауді потрапив під трамвай, так і не побачивши остаточного вигляду своєї Саґради, страшної краси цього грандіозного пряникового будиночка.

Створення церковних вітражів

Настільна гра «Sagrada» переносить учасників до барселонської Саґради й пропонує позмагатися у створенні найпрекраснішого церковного вітража. Замість скляної мозаїки у грі використовуються кубики, якими заповнюються планшети вітражів. Інструменти - це ігрові карти. У грі «Sagrada» застосовуються механіки драфту кубиків і складання логічних пазлів.

Перебіг гри

На початку партії учасники отримують карти особистих цілей і картки вітражів, які вставляються у планшети. Потім вони беруть стільки фішок привілеїв, скільки вказано на картах вітражів. Гра триває десять раундів. Перший гравець витягує випадкові кубики з мішечка й кидає їх. Учасники ходять по черзі. Активний гравець може вибрати один з кубиків і розмістити його на планшеті, а також зіграти карту інструменту, витративши фішки привілеїв.

Розміщення кубиків

Розміщуючи кубики, гравці повинні дотримуватися вимог комірок щодо кольору й відтінку. На білій клітинці можна викласти будь-який кубик. Перший кубик обов'язково розміщується в крайньому рядку або стовпці, наступні повинні дотикатися по діагоналі чи ортогоналі. Кубики однакових кольорів або значень не можуть дотикатися по горизонталі або вертикалі.

Визначення переможця

Після десятого раунду гравці підраховують набрані переможні очки. Гравці підсумовують очки за виконання особистих і загальних цілей, додають невитрачені фішки привілеїв, а потім віднімають очки за порожні клітинки вітражів. Перемагає гравець з найбільшою кількістю переможних очок.

 
Саґрада (Sagrada) Саґрада (Sagrada) + протектори  
1150 грн 1205 грн  
990 грн 1035 грн  
 Передзамовити  Передзамовити