Друзі не вірять, що твої вечори за «Тераформуванням Марса» вимагають більше мозкових зусиль, ніж їхня комʼютерна гра, чи насміхаються над твердженнями, що в «Дюна. Імперіум» вирують пристрасті, варті більшого, ніж останні серії улюбленого серіалу? У цій статті Гікач напише саме про користь настільних ігор і те, як переконати себе й товаришів все ж сісти за настілки замість залипання в телефони за столом.

Плюси настільних ігор перед фільмами, книжками та відеоіграми

настольные игры преимущества

Настільні ігри належать до найновішого виду мистецтва спільно з відеоіграми, бо оповідають історії в новий інтерактивний спосіб. Досвід від настілок та відеоігор може бути подібний за природою взаємодії з історією, однак, на відміну від відеоігор, настілки обʼєднують навколо себе гравців у реальному житті, відкривають більший простір для фантазій та дарують крім візуального та розумового задоволення ще й тактильні відчуття.

Настільні рольові ігри на кшталт «Поклику Ктулху» чи «Шалених Світів» допоможуть творити історію самотужки, тоді як пригодницькі настілки на взір «Володаря Перснів. Пригоди в Середземʼї» або «Дюна. Таємниці Домів» проведуть готовими сценаріями. Є серед настілок і так звані “пісочниці”, що дадуть вільно досліджувати світ. Гікач згадав би серед решти «Witchbound» (Geekach Games) та «Сплячих Богів» (Games 7 Days).

Чим корисні настільні ігри?

Користь настільних ігор для дорослих компаній очевидна, бо настілки допомагають провести час разом, спонукають до спілкування і розвивають логічне й стратегічне мислення. Настілки сильно розширяють горизонти, і ніколи не знаєш, яким чином сучасні геймдизайнери здивують тебе наступного разу та як перенесуть глобальне розуміння економіки, природи, військової справи, психології тощо на прості компоненти  дерева, пластику й картону.

І це ще не кажучи про емоційну розрядку та величезні хвилі дофаміну, що приносить вдало підібране рішення і новий рекорд з найбільшої кількості переможних очок, вдало пройдене у «Морок Пітьми» підземелля або останні закритий портал з «Прадавнього Жаху». Настільні ігри переваги мають не лише в використанні компонентів, але і в розділенні вражень із близькими, що переживають пригоду та ігровий досвід разом з тобою.

Користь настільних ігор для дітей

польза настольных игр для детей и взрослых

Що розвивають настільні ігри в дитині? Залежно від віку настільні ігри матимуть різний вплив, і звісно, що ігри, в які бавиться малюк, будуть вже нецікаві дорослішій дитині. Ось лише трохи з того, що можна розвивати за допомогою настілок:

  1. Дрібна моторика. Для цього існують головокрутки та більші ігри з об'ємними компонентами, наприклад, «Викрутайс» від IGAMES.

  2. Мовлення, читання та лічба. Для цього є багато розвивальних настільних ігор, наприклад, від естонців The Brainy Band.

  3. Уява. Зіграйте з дитиною в ігри на асоціації чи спробуйте перевтілитися на улюблених персонажів у пригодницьких іграх, бо творення спільних історій особливо добре допомагає фантазувати.

  4. Уважність. Для цього є безліч карткових та не лише ігор на взір «Добблів», але й рухливі ігри та ігри на уважність до інших гравців на взір «Кескіфе» (Lord of Boards) чи «Мигцем» (Geekach Games).

  5. Навички спілкування. Спробуйте зіграти в ігри на пояснення слів або прості ігри з прихованими ролями, що особливо до вподоби дітям середнього шкільного віку. 

  6. Просторова уява. Тут допоможуть хоч головокрутки від Smart Games, а хоч би й вже доросліші «Мікро Макро» від Нова Ера.

  7. Кмітливість. Почніть із простіших ігор, як «Каркасон для дітей» (Feelindigo), а потім поступово привчайте дитину до серйозніших і доросліших стратегій, як «Такеноко» чи «Острів котів». Гарне оформлення і приклад дорослих допоможуть зацікавити дитину.

  8. Знання про природу. Крім дитячих розвивальних ігор існують серйозніші «Крила» (Ігромаг) про пташок чи «Meadows» про місця проживання тварин.

Користь настільних ігор для дітей та дорослих може бути ще й у спільному дозвіллі, що буде цікаве усім. Зберіться та проведіть вечір за настільною грою разом з усіма поколіннями своєї родини: від найменшого до найстаршого. Та ще й з користю!

Як затягти друзів до настілок — питання і відповіді

польза настольных игр

Якщо ви вже втомилися від спроб затягти товаришів до настілок і чути постійні банальні відмазки, Гікач зібрав для вас цікавий список розв'язання поширених проблем.

  • Друзі не хочуть вчити правила. По-перше, аж вчити правила настілок і не треба, достатньо зрозуміти. А по-друге, для пояснення спробуйте скористатися відеооглядами, наприклад, на ютуб-каналі Geekach Games, або подивіться летсплей із прикладами ходів.

  • Друзі вважають настілки дитячими. Підберіть настілку в улюбленому світі або серйозну стратегію. Подібних ігор достатньо навіть для новачків.

  • Друзі вважають настілки складними. Спробуйте настілки для новачків та зацікавте друзів цікавими компонентами. Обʼємні компоненти «Квитка на поїзд» чи корабель зі швидкої гри «Селестія» достатньо добре приманюють новачків.

  • Друзі соромляться грати в настілки. Спробуйте змінити жанр: перейдіть від патігеймів до чогось інакшого. Якщо ви досі бажаєте використовувати настілки як розвагу для вечірки, є простий варіант: кооперативи на кшталт «Шерлоків» зберуть навколо гри до восьми учасників.

  • Настільні ігри дорогі. Робота над настілками вимагає великої праці від автора, художника, редакторів, перекладачів, верстальників, друкарні, доставщиків тощо, не кажучи вже про вартість матеріалів, тож вартість настілки завжди відповідає реальній ціні видання. Та якщо вас досі хвилює питання фінансів, щодо цього є кілька рішень:
    — Ігротеки у клубах настільних ігор, наприклад, у партнерів Гікача.
    — Порівняйте, якою є ціна настілки, а якою є вартість походу в кіно на компанію з максимальної кількості гравців для цієї настілки + доставка піци потому. Бо як можна скинутися на одноразову розвагу, то багаторазова явно себе окупить, чи не так? Тож і обирайте, багаторазові пригоди у «Жах Аркгема», чи одноразовий підскік від скрімера у кінотеатрі.
    — Порівняйте з відеоіграми, копію яких має придбати кожен гравець, і так само поділіть вартість настілки на максимальну кількість гравців у неї. Все ще, настілка для компанії друзів з розрахунку на одного гравця частіше обійдеться недорого. Навіть замовити на чотирьох «Війну Персня» обійдеться дешевше, ніж купити кожному по копії сучасної військової стратегії на ПК.
    — Почніть з простіших карткових ігор, бо чим більше деталізованих і складних компонентів, тим вище ціна настілки. Картковий формат мають настілки будь-якого жанру, складності й спрямування. Та ж настілка «Riftforce» не поступиться у тактичних протистояннях серйознішим стратегіям, а соціальні дедуктивні ігри як «Авалон» взагалі всі займають доступну цінову нішу.

  • Мені ні з ким грати. Ви досі можете відвідати ігротеки (наприклад, у магазинах Гікача, що часто влаштовують безплатні ігри у настільні новинки), або спробувати соло ігри. Навіть серйозні євроігри після всесвітньої пандемії мають режим для одного гравця.

Купити корисні настільні ігри допоможе інтернет-магазин Гікача

Коли вибір стоїть інші розваги чи настільні ігри переваги по всіх фронтах матимуть саме настілки. Замовити настільні ігри на будь-який смак можна дешево в інтернет-магазині Geekach Shop. Київ, Львів, Вінниця, Івано-Франківськ, Ужгород, Тернопіль — для настільних ігор відкрита вся Україна.