Перед вами ювілейне видання з нагоди 10-ліття гри «Такеноко». У новому виданні покращене оформлення та вдосконалений ігровий баланс, зокрема змінені деякі завдання панди та з ділянок. Згідно з новими правилами, жетони поліпшень і зрошувальні канали треба викладати зразу, можна викладати жетони поліпшень на ділянках з бамбуком, завдання садівника можна виконати, тільки коли він сам перебуває на одній зі вказаних ділянок, а дощ додає сегмент бамбука навіть на незрошувану ділянку.

«Такеноко» - чудова логічна гра, яка сподобається всім: і дорослим, і дітям, і новачкам, і досвідченим гравцям. Гра може похвалитися простими правилами та невисоким порогом входження. Водночас вона має вельми глибокий геймплей і вимагає від гравців прораховувати свої дії на кілька ходів наперед. Азарту додають кубик погоди й таємні карти завдань. Сімейна гра від знаменитого Антуана Боза, автора таких суперхітів як «7 чудес», «7 чудес: Дуель», «Ханабі», «Драфтозаври», «Ghost Stories» і «Last Bastion». 

У 2011-16 роках вона ставала номінантом конкурсів «Boardgames Australia Awards», «Hra roku», «JoTa», «Nederlandse Spellenprijs», «Spiel der Spiele», «Tric Trac», «Gra Roku», «Guldbrikken», «Vuoden Peli» і переможцем конкурсів «Golden Geek», «As d'Or», «Le Lys», «Games Magazine», «Ludoteca Ideale» і «Årets Spill». Гікач хотів би відзначити, що гра досі входить до ТОП-50 найкращих сімейних ігор на сайті «BoardGameGeek».

Гра «Такеноко» сама собою є витвором мистецтва - зворушливі розфарбовані мініатюри панди і садівника, красиві плитки із зображеннями ділянок саду і реалістичні різнокольорові сегменти, з яких складаються пагони бамбука. Такими компонентами просто приємно грати. Гікач запевняє, що, незважаючи на результати партії, будуть задоволені всі учасники.

Виконання завдань в імператорському саду

Упродовж гри учасники розширюватимуть сад новими ділянками, зрошуватимуть їх, вирощуватимуть різнокольоровий бамбук трьох видів і годуватимуть вічно голодну панду. Вони переміщують спільні фігури садівника й панди і виконують таємні завдання на картах.

Завдання поділяються на три типи:

 • Панда. З'їсти пандою зазначені на карті сегменти бамбука;
 • Ділянки. Розташувати ділянки згідно з конфігурацією на карті;
 • Садівник. Виростити бамбукові пагони заданої висоти і в зазначеній кількості.

Кожне виконане завдання принесе переможні очки наприкінці гри. У підсумку переможе гравець з найбільшою кількістью очок.

Перебіг гри

На початку свого ходу гравець кидає кубик погоди. Залежно від випалого результату гравець отримує бонуси:

 • «Сонце»: дотаткова дія;
 • «Дощ»: розмістити сегмент бамбука на полі;
 • «Вітер»: можливість виконати дві однакові дії;
 • «Хмари»: отримання жетона поліпшення;
 • «Буря»: переміщення панди й отримання сегмента бамбука.
 • «?»: Можна вибрати будь-який бік кубика погоди.

Далі гравець виконує дві різні дії з 5 можливих:

 • викласти нову ділянку;
 • отримати зрошувальний канал;
 • перемістити садівника по прямій і виростити сегменти бамбука на ділянці, де він зупинився, а також на суміжних ділянках того ж кольору (бамбук росте тільки на зрошуваних ділянках);
 • перемістити панду по прямій і з'їсти сегмент бамбука на ділянці, де зупинилася фігурка;
 • взяти карту завдання одного з трьох типів.

Виконання завдання не вважається дією. У грі передбачені три типи жетонів поліпшення: садівник може захистити свій бамбук від панди, зросити ділянку або використати добриво, щоб бамбук ріс удвічі швидше.

 

 

Пандочка і панденята

Пандочка вступає в гру, коли вперше додається ділянка з її пичкою. Щоразу, коли викладається нова ділянка із зображенням Пандочки, її фігурка переміщається на цю ділянку. Також Пандочку можна переміщати як звичайну фігуру - по прямих лініях. Гравець вибирає, кого переміщати - Панду чи Пандочку.

Пандочка не їсть бамбук. Коли вона потрапляє на одну ділянку з Пандою, у них народжується дитинча. Гравець, який перемістив Пандочку, міняє одну секцію бамбука на жетон панди-малюка відповідного кольору.

Отримуючи жетон панди-малюка, гравець відразу застосовує його бонус:

 • отримує жетон поліпшення;
 • бере зрошувальний канал;
 • бере карту нового завдання.

Кожен жетон панди-малюка приносить два очки наприкінці гри.

 
Такеноко. Ювілейне видання (Takenoko) Такеноко: Чібіс (Takenoko: Chibis)
Ювілейне видання
 
1200грн 695 грн  
1080 грн 625 грн  
 Передзамовити  Передзамовити  


 

 


 
Комплект:
Такеноко. Ювілейне видання (Takenoko)
+ Такеноко: Чібіс (Takenoko: Chibis) Ювілейне видання
Безкоштовна доставка  
1895 грн
1610 грн
 Передзамовити
2 платежі по 805 грн
(перший відразу, другий до 31 серпня)

 Передзамовити