Кількість
|
Вартість
|
||
|
Незвичайна швидка настільна гра про фотографів. У «Фотографі» використовуються механіки драфту й збирання сетів, а головна особливість цієї гри в тому, що гравці не можуть змінювати порядок карт на руці за власним бажанням.
Настільна гра «Wind the Film!» вийшла в 2016 році. Вона отримала гарні оцінки та відгуки на сайті «BoardGameGeek». «Photograph» - нове видання гри від 2021 року. Гру розробив неординарний японський геймдизайнер і видавець Saashi. Гікач знає його за чудовою соло-грою «Coffee Roaster».
Фотограф гра. Миттєвості життя на фотоплівках
У сімейному філлері «Фотограф» гравці озброюються плівковими фотоапаратами й вирушають на міські вулиці знімати миттєвості буденного життя рідного району.
Перед початком гри з карт фотографій складається прямокутне поле: 3 на 4 у грі вдвох або 4 на 4 у грі втрьох/учотирьох. Карти в крайньому лівому й крайньому правому стовпцях викладають горілиць, а карти в середніх стовпцях - долілиць. Гравці беруть по 5 карт фотографій на руки з колоди. Порядок карт на руках змінювати не можна. Перша взята карта буде «нижньою» картою, а остання - «верхньою».
Перебіг гри
Гравці ходять по черзі, за годинниковою стрілкою. У свій хід гравець:
- Вибирає об'єкт (бере карти на руку). Можна взяти від 1 до 3 карт фотографій з вибраного ряду, починаючи з крайнього лівого або крайнього правого стовпця. Карти в ряді пропускати не можна. Гравець додає карти на руку в тому порядку, в якому бере.
- Прокручує плівку (змінює порядок карт на руці). Гравець переміщує 1 карту фотографії на руці в напрямі «верхньої» карти. Цю карту можна зробити «верхньою».
- Робить знімок (грає карти з руки). Гравець грає з руки стільки карт фотографій, скільки взяв на першому кроці. Щоразу він бере «нижню» карту з руки й додає її в ряд фотоплівки того самого кольору:
- значення на цій карті повинно продовжувати числову послідовність, що зростає або спадає.
- різниця між значеннями поточної і попередньої карти повинна бути не більша за 3.
Якщо карта не відповідає цим вимогам, її треба покласти долілиць (символом «–2 очки» догори). Ця карта називається нечітким знімком. Після того як гравець зіграв карту зі значенням «12» у ряд у порядку зростання або карту зі значенням «1» у ряд у порядку спадання, наступні карти в цей ряд він грає долілиць.
Якщо гравець першим грає в ряд фотоплівки певну кількість карт фотографій (3 карти у грі вчотирьох, 4 карти у грі вдвох/утрьох), він здобуває карту вдалого знімка.
4. Перевіряє поле (за потреби оновлює поле). Якщо на полі 3 або менше карт, гравець поповнює його новими картами фотографій з колоди.
Кінець гри
Якщо під час перевірки поля на ньому 3 або менше карт, а в колоді закінчилися карти, усі гравці:
- Прокручують плівку (переміщують по 1 карті на руці в напрямі «верхньої» карти).
- Додають по 2 «нижні» карти на руці в свої ряди фотоплівок.
Гравці отримують очки за кількість карт фотографій у кожному ряді фотоплівки, віднімаючи штрафні очки за нечіткі знімки. Якщо якийсь гравець не має ряду карт певного кольору, він втрачає 3 очки. Ряд з однієї карти фотографії приносить 1 очко, з двох карт - 3, а з 7 і більше - 11 очок. Карти вдалих знімків приносять по 5 очок.
Перемагає фотограф з найбільшою кількістю очок.