Кількість
|
Вартість
|
||
|
Настільна гра в асоціації: від діксітових імен до крокодилячих еківоків
Асоціація (з латині - з'єднання, взаємозв'язок) - зв'язок між поняттями, фактами, подіями, предметами та явищами в свідомості й пам'яті людини. Коли людина чує слово А, в її мозку зазвичай виникає якесь слово Б. Наприклад, Міккі Маус - Дісней, ялинка - Новий рік, Китай - гм... коронавірус. Бувають асоціації за подібністю ознак (лампочка - груша), за протилежністю (білий - чорний), за близькістю (тарілка - ложка), а також причинно-наслідкові асоціації (літо - спека).
Асоціативний апарат людини - дуже цікава штука. Не дивно, що його дослідженням займаються філософи й психологи, а геймдизайнери розробляють настільні ігри на асоціації. Жанр неймовірно популярний у наш час. Існує величезна кількість соціальних ігор такого типу. Як водиться, це компанійські гри, ігри для дорослих, веселі ігри для вечірок, ігри, що розвивають пам'ять, уяву і творче мислення.
У них гравці вигадують асоціації, щоб догодити ведучому. Або, навпаки, ведучий (капітан) пояснює щось учасникам за допомогою карт, інших слів, малюнків, жестів, звуків тощо. Кращі з цих ігор ви можете купити дешево і недорого в інтернет-магазині Geekach Shop. Вартість вас приємно здивує. Гікач гарантує, що придбані настілки окупляться з лишком, та й за такі гроші ви ніде не отримаєте більшого задоволення.
Настільна гра з асоціаціями. Діксіт та Імаджинаріум
Найвідомішою грою на асоціації є «Dixit». Ця чудова настільна гра була випущена компанією «Libellud» у 2008 році. Гра здійснила справжній переворот у жанрі асоціативних ігор, отримала безліч нагород і стала еталоном, на який і понині рівняються творці сучасних паті-ігор.
У грі «Діксіт» використовуються карти великого формату з прекрасними, але дуже дивними, сюрреалістичними ілюстраціями (намальовані відомої французькою художницею Марі Кардуа). Один гравець стає «оповідачем». Він вибирає карту з руки, вигадує й оголошує асоціацію до неї. Інші гравці вибирають по одній карті, які на їхню думку, відповідають асоціації «оповідача». Всі карти передаються «оповідачеві» долілиць, перемішуються й викладаються в ряд. Тепер гравці намагаються відгадати, де карта «оповідача». Якщо інтерпретація вірна, гравець і оповідач отримують переможні очки.
У 2011 році вийшов російський аналог «Діксіта» - «Імаджинаріум». Гра грунтується на такій самій механіці, в ній також важливе вірне трактування асоціації ведучого. Є думка, що в «Імаджинаріумі» більш зрозумілий смисл зображень на картах. Хоча кому як. Особисто Гікачу не здається, що в «Імаджинаріум» простіше грати.
Настільна гра на асоціації: Кодові імена і Декодер
Найпопулярнішою грою на асоціації тривалий час були «Кодові імена», допоки (у 2018 році) не вийшов «Декодер». Зараз «Декодер» займає перше місце у рейтингу кращих паті-ігор, а «Кодові імена» - друге. На третьому місці, до речі, знаходиться чудова гра «Натяк зрозумів!» ( «Just One»), яку теж можна купити у магазині Гікача.
Настільна гра «Codenames» вийшла в світ у 2015 році, взяла безліч нагород і злетіла на вершини рейтингів. Автором гри виступив хардкорний чеський геймдизайнер Владя Хватіл, творець таких хітів, як «Крізь століття. Нова історія цивілізації» та «Лицар-Маг».
У «Кодових іменах» гравці діляться на дві команди агентів - синіх і червоних. Гравці повинні знайти агентів свого кольору під картами слів. Капітани, які знають, де саме знаходяться агенти потрібного кольору, дають своїм командам асоціативні наводки на відкриті карти слів. Запорука успіху - правильне тлумачення асоціації капітана. У разі помилки можна відкрити агентів противника або взагалі напоротися на вбивцю. Власне, це розмовний «Minesweeper» у шпигунському сеттингу.
Є «Кодові імена» зі словами, з картинками, набір з великими картами, версія для дорослих, кооперативна версія для двох гравців тощо.
«Декодер» - інноваційна гра на пояснення асоціацій. Шифрувальники передають членам своїх команд числові коди у формі асоціативних слів, а противники намагаються розгадати та перехопити ці коди.
Настільна гра Асоціації: Еліас і Еківоки
«Еліас, або Скажи інакше» від компанії Tactic - популярна компанійська гра, перевірена часом. Гравці діляться на дві команди. Команди ходять по черзі. Активна команда призначає тлумача. Тлумач бере карти зі словами / словосполученнями. Протягом 1 хвилини він пояснює слова з карт іншими словами, а члени його команди намагаються відгадати якомога більше асоціацій.
Існує безліч різних «Еліасів» - для вечірки, сімейний, чоловіки проти жінок, дитячий, в дорогу, з кубиками тощо.
«Еківоки» - розширений варіант гри «Еліас», де ведучий не тільки пояснює слова іншими словами, але й - задом наперед, жестами, малюнками, такнітками, піснями або шляхом ліплення з пластиліну. У тематичних версіях «Еківоків» змінюються сеттинг і контекст.
Ігри на асоціації для дорослих. Карти конфлікту і Мемологія
Для відчайдушної компанії повнолітніх друзів, здатних дозволяти і прощати товаришам багато чого, ідеально підійде гра «Карти конфлікту». Це дуже проста, але неймовірно потішна настілка, де гравці просто підбирають прикольні асоціації до карти ведучого - Карткового Бро.
Також відмінна розвага для компанії - настільна гра «Мемологія». Такі ж самі «Карти конфлікту», тільки з картинками - відомими мемами. Картковий Бро бере фотокартку й ставить її на мольберт, після чого кожен учасник наче дає коментар, підбираючи відповідну текстову карту.
А зараз я вам покажу: у 2022 році гра отримала нову версію - у Гікачі можна купити гру Мемологія: Паляниця.
Інші ігри на асоціації
На сайті Гікача ви знайдете безліч інших чудових ігор на асоціації. Особливої уваги варті:
- «Містеріум». Топова гра від українських авторів. Ціла купа нагород, відмінний рейтинг, хороші оцінки та відгуки. Один гравець стає примарою й дає асоціативні підказки слідчим-екстрасенсам. Привид використовує дивні малюнки снів. Гравці повинні вичислити персонажа-вбивцю, предмет (знаряддя злочину) і локацію (місце злочину).
- «Муза». Сучасний аналог «Діксіта».
- «Детектив клуб». Компанійська гра, що представляє собою суміш «Діксіта» й «Знахідки для шпигуна».
- «Перший контакт». Асоціативно-детективна гра про подолання мовного бар'єру між єгиптянами та інопланетянами.
- «Актівіті». Гра-прародителька «Еліаса» та «Еківоків».
- «Воображарій». Пояснення слів іншими словами, жестами та малюнками.
- «Крокодил». Настільне втілення усної народної гри-пантоміми.
- «Кубики історій» від The Creativity Hub. Складання історій з використанням зображень, що випали на кубиках.
Гра асоціації Купити у магазині Geekach Shop
Зацікавила якась гра в каталозі? Влаштовує ціна? Можете негайно замовити її, оформивши швидке замовлення, або купити, застосувавши накопичувальну знижку. Доставка не змусить себе довго чекати. Поштові служби швидко привезуть посилку туди, куди треба - Київ, Харків, Запоріжжя, Одеса, Дніпро, Львів, Мелітополь, ваш населений пункт, вся Україна.
✔️ Скільки коштують настільні ігри асоціації?
У магазині Geekach.com.ua ігри настільні в асоціації коштують від 264 грн до 1 799 грн.
✔️ Які настільні ігри на асоціації користуються популярністю?
ТОП-5 популярних ігор: Кодові імена: під глибоким прикриттям (18+!), Кубики історій: Перша допомога (Rory's Story Cubes: Emergency), Кубики історій: Астрономія (Rory's Story Cubes: Astro), Мемка Мімка 2, Еліас. Чоловіки проти жінок (Alias).
✔️ Які видавці випускають настільні ігри з асоціаціями?
Ігромаг, IGAMES, Tactic та інші.
✔️ Чому купити гру асоціації настільну краще в інтернет-магазині Гікача?
- великий асортимент настільних ігор
- низькі ціни
- свіжі релізи
- швидка відправка
Ціни на настільні ігри в асоціації
Назва | Ціна від |
Швидкі та спритні | 349 грн |
Містеріум. Полонений часу | 499 грн |
Вечорниці (Еківоки, Еліас) | 699 грн |
Кодові імена: Малюнки (Codenames: Pictures) | 750 грн |
Last Message (Намалюй убивцю) | 985 грн |