Кількість
|
Вартість
|
||
|
СТРАТЕГІЧНІ НАСТІЛЬНІ ІГРИ - МИСТЕЦТВО ПОЛКОВОДЦЯ
Стратегія - найпоширеніший жанр настільних ігор. Майже кожна третя гра в каталозі Гікача - це стратегія, не рахуючи переважної більшості економічних ігор європейської школи гейм-дизайну, які, звичайно ж, теж стратегії, але Гікач змушений відносити їх до іншої категорії, щоб не було такого, як на сайті «BoardGameGeek », де 49 з 50 в рейтингу кращих настільних ігор вважаються стратегіями.
Отже, що ж таке стратегічна настільна гра? Слово «стратегія» прийшло з Стародавньої Греції, і означає воно «мистецтво полководця» - складання плану військових дій на певний проміжок часу.
Пізніше дії стали не тільки військовими. Під стратегією тепер розуміється будь-яка діяльність, пов'язана з плануванням завдань шляхом аналізу дерева рішень або ймовірнісної оцінки.
Стратегія завжди нерозривно пов'язана з поняттям тактики. Тактика - це побудова війська і подальше ведення бою. Фактично це інструмент стратегії, спосіб досягнення мети.
НАСТІЛЬНІ ІГРИ СТРАТЕГІЇ. КЛАСИФІКАЦІЯ ВІД ГІКАЧА
Підсумовуючи вищесказане, стратегії - ігри, залежні від навичок стратегічного мислення, а не швидкості або реакції. Цьому критерію дійсно відповідають практично всі настільні ігри - і абстрактні, і варгейми, і кооперативні і навіть багато компанійських, тож не дивно, що на сайті «BoardGameGeek» суцільні стратегії. Однак Гікач все-таки спробує скласти шлях і дуже умовну, але хоч якусь класифікацію.
ЕКОНОМІЧНІ НАСТІЛЬНІ СТРАТЕГІЇ
Як вже говорилося вище, тут могли бути практично всі економічні євро, але Гікач згадає лише ігри з найвищим рівнем взаємодії між гравцями. Гріх буде не почати з класики - «Колонізаторів» Клауса Тойбера. Вони відмінно підійдуть для знайомства новачків зі світом настільних ігор, а також для сімейного проведення часу.
Від «Колонізаторів» можна, наприклад, перейти до карткових «Поселенців» Ігнація Тшевічека, а далі познайомитися з «Брассом» («Ланкаширом» або «Бірмінгемом») Мартіна Уоллеса - ігри, де взаємодія є переможною стратегією. Після «Брасса» не буде страшний ніякий економічний хардкор. Можна сміливо братися за «Феод», «Во славу Одіна» або обожнюваний Гікачем «Проект «Гайя».
НАСТІЛЬНІ ЦИВІЛІЗАЦІЇ
В каталозі Гікача ви знайдете зовсім недорого кращі ігри про будівництво цивілізації:
- «Крізь століття. Нова історія цивілізації». Друга редакція світового історичного суперхіта, розробленого геніальним Володимиром Хватилом. ТОП-3 на сайті «BoardGameGeek».
- «Наше Море» («Mare Nostrum: Empires») від українського видавця IGAMES. Чудова історична стратегія про протистояння давніх імперій.
- «Цивілізація Сіда Мейера» - адаптація культової відеогри, видана компанією Hobby World.
- «Цивілізація» Сіда Мейера: Новий світанок» - ще одна настільна адаптація комп'ютерної Цивілізації.
- «Бронза» - проста «Цивілізація» для новачків, присвячена Бронзовому століттю.
- «Цивілізація від початку часів» - швидка карткова «Цивілізація» від тайваньських авторів, що отримала найкращі відгуки.
КОНТРОЛЬ ТЕРИТОРІЙ
Взагалі-то, це головна механіка, по якій Гікач відрізняє настільні стратегічні ігри від всіх інших. Як правило, це ігри з прямим конфліктом і бойовою складовою. Гравці завойовують і утримують території, за що отримують переможні очки, гроші або інші переваги.
- «Small World: Маленький Світ» - простий контроль територій з купою фентезійних рас і безліччю здібностей.
- «Кров і лють» від Еріка Ленга, локалізована компанією Crowd Games. Бойова стратегія про розбірки вікінгів з чудовими мініатюрами.
- «Сонце, що сходить» - ще одна гра від Еріка Ленга, на цей раз учасники поборються за панування в Стародавній Японії.
- «Кіклади» - кращий area control з аукціоном від Бруно Катали.
- «Кемет» - безрандомні війни в Стародавньому Єгипті.
- «Ініш» - хитрий контроль територій на тему кельтських міфів.
- «Владики Еллади» - епічне технофентезі з величезними розбірними мініатюрами.
4Х СТРАТЕГІЇ
Настільні стратегії, в геймплеї яких присутні такі елементи, як eXplore (дослідження нових територій), eXpand (розширення володінь), eXploit (експлуатація ресурсів), eXterminate (знищення ворожих юнітів). Найяскравішими представниками цього виду є «Сутінки імперії», «Екліпс» і настільна гра стратегія «Коса» (Scythe).
НАСТІЛЬНІ ПІСОЧНИЦІ
В настільних іграх жанру «Sandbox» учасники не обмежені ніякими рамками. Гравці самі вибирають цілі і займаються чим завгодно - наукою, торгівлею, подорожами, війною... Кращим прикладом є дрейфуюча пісочниця «Xia» («Ксіа»), локалізована видавництвом Lavka Games. Також особливої уваги заслуговують «Лицар-маг», «Runebound», «Fallout: The Board Game» і «Western Legends».
ІГРИ MOBA
Хоч настільних ігор в жанрі MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) поки не дуже багато, Гікач зобов'язаний згадати «Ром і Кістки: Другий прилив». У цій грі учасникам пропонується взяти участь в абордажній битві піратів і морських чудовиськ. Ще варто звернути увагу на гру «Міхи проти міньйонів» - настільну адаптацію суперпопулярної онлайнової відеогри «League of Legends». «Міхи» коштують не дуже дешево, але ціна виправдана кількістю і якістю компонент.
НАСТІЛЬНІ ІГРИ-СТРАТЕГІЇ. КУПИТИ В МАГАЗИНІ ГІКАЧА
Інтернет-магазин Гікача пропонує найширший вибір стратегічних настільних ігор. Шукаєте цікаву стратегію? Економічну? Цивілізаційну? Контроль територій? Глобальну стратегію? Пісочницю? А може, MOBA?
Якщо ви знайшли підходящу настілку, і вас влаштовує вартість, можете замовити її, оформивши швидке замовлення, або купити гру з використанням накопичувальної знижки. Безкоштовна доставка від 1000 грн. Доставка проводиться поштовими компаніями по всій Україні - Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Львів чи іншій населений пункт країни.
✔️ Скільки коштують стратегічні настільні ігри?
У магазині Geekach.com.ua настільні ігри-стратегії коштують від 149 грн до 7 480 грн.
✔️ Які ігри-стратегії настільні користуються популярністю?
ТОП-5 популярних ігор: Кемет: Кров і пісок (Kemet: Blood and Sand), Distilled. Таємниці напоїв, Настільна гра Звір (Beast), Війна Персня. Карткова гра (War of the Ring: The Card Game), Ханамікоджі (Hanamikoji).
✔️ Які видавці випускають настільні ігри в жанрі стратегії?
Geekach Games, Games7Days, Lord of Boards та інші.
✔️ Чому настільні ігри стратегічні купити краще в інтернет-магазині Гікача?
- великий асортимент настільних ігор
- низькі ціни
- свіжі релізи
- швидка відправка
Ціни на стратегічні настільні ігри
Назва | Ціна від |
Cutterland. Класика | 149 грн |
Герої та Маги (Heroes & Wizards) | 285 грн |
Чарівний світ | 435 грн |
Riftforce. Поза межами / Beyond | 675 грн |
ЗСУ. Armed forces of Ukraine | 850 грн |