Кількість
|
Вартість
|
||
|
ГРА МАФІЯ, АБО ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ МАФІОЗІ
Психологічна розмовна гра з прихованими ролями, що поєднує в собі елементи шоу і боротьби за виживання. «Мафія» була придумана в 1986 році студентом факультету психології МГУ Дмитром Давидовим. Прообразом «Мафії» була детективна паті-гра кінця шістдесятих «Вбивця» (також відома як «Вбивство», «Wink murder», «Murder in the Dark», «Killer», «Lonely Ghost» і т.д.). Однак сам автор стверджує, що на нього більше вплинули ідеї радянського психолога Льва Виготського і англійського математика Алана Тьюринга.
У «Вбивці» гравці намагалися вирахувати єдиного злочинця, а в «Мафії» команда мирних жителів протистоїть групі мафіозі, причому гравці можуть лише здогадуватися, хто є хто. Але повернемося до нашого Давидова і згадаємо, як все було. Дмитро навчався в універі і одночасно викладав психологію в школі. Тоді він писав курсову про час як соціальний конструкт, а тому часто замислювався про способи структурування часу без спеціальної організації.
МАФІЯ. ПОЧАТОК
Відповідь була знайдена під час шкільного заняття. Пара учнів уклали секретну угоду в коридорі, а потім повернулися в клас. Решта однокласників почали відгадувати, про що домовилися їхні товариші. Так почалася гра Мафія. Школярі стали першими гравцями, а Давидов - ведучим. Трохи пізніше він обкатав свої ідеї у гуртожитку Московського державного університету.
Гра ставала дедалі популярнішою в арифметичній прогресії. Не в останню чергу вдалому зльоту посприяв мегапопулярний серіал вісімдесятих «Спрут», в якому чесний і відважний комісар Каттані намагався викорінити сицилійську мафію. Від комісара Каттані в дитинстві фанатів і сам Гікач. Перші версії гри «Мафії» рясніли посиланнями по даному серіалу. Дуже скоро в «Мафію» вже грали в усіх гуртожитках, аудиторіях, в літніх і навіть у виправних таборах.
Студенти рознесли гру по всьому світу - хтось, як сам Давидов, емігрував, хтось поїхав працювати за кордон, хтось повернувся в своє рідне місто. А потім і СРСР розвалився. У наші дні в «Мафію» грають бандити і політики, по ній проводяться турніри і пишуться наукові роботи, на ній вчаться на присяжних і за допомогою неї лікуються від ігрової залежності.
НАСТІЛЬНА ГРА МАФІЯ ПРАВИЛА І РОЛІ
У перших версіях «Мафії» гравці могли лінчувати днем скільки завгодно підозрюваних, але гравці що вибули не розкривали своїх ролей. Принципово «Мафія» ділиться на два види - класична і міська. У класичній «Мафії» бере участь десять гравців - сім жителів з шерифом і три мафіозі з доном. Вночі мафіозі відстрілюють гравців з закритими очима. Прокидаються лише мафіозний дон і шериф. Дон дізнається у ведучого, чи є шерифом обраний ним гравець, а шериф дізнається, на чиєму боці окремо взятий учасник.
«Мафія», яку ми знаємо, називається «міською». У ній, крім мирних жителів і мафіозі, орудують інші персонажі - детектив, журналіст, маніяк, повія і т.п. Перед початком партії гравці повинні вибрати ведучого. Використовувані ролі залежать від кількості учасників, а також від їх досвіду. Якщо ви новачки, то Гікач не радить мудрувати - візьміть звичайних мирних жителів, мафіозі і детектива/шерифа. Численні компанії можуть використовувати кілька злочинних угруповань - мафію і якудзу (або картель в деяких версіях «Мафії»).
Отже, гра Мафія правила. Як же в неї грати? Партія складається з змінюваних фаз - днів і ночей. Вночі прокидається мафія і особливі мирні жителі. Персонажі, якщо вони представлені в грі, діють вночі в такій черзі:
- Красуня. Блокує особливу здатність обраного гравця. Але разом з тим і рятує його від можливої смерті.
- Крадій. Блокує особливу здатність обраного гравця.
- Стукач. Вибирає гравця, якого ведучий буде зобов'язаний назвати членом мафії (навіть якщо він насправді не мафіозі) при перевірці цієї ночі.
- Доктор. Вибирає одного гравця, якого він врятує від смерті цієї ночі.
- Охоронець. Вибирає одного гравця, якого він ціною свого життя врятує від смерті цієї ночі.
- Адвокат. Дізнається роль обраного гравця.
- Мафіозі стріляють. Вони вирішують, кого вбити, вказуючи на обраного гравця.
- Якудза стріляють так само, як і мафіозі - вказуючи на обраного гравця.
- Лідер. Шериф - вбиває одного гравця. Детектив - вбиває одного гравця або дізнається його роль. Священик - те ж саме, що і детектив, але гравець що перевіряється дізнається роль священика. Суддя - дізнається роль одного гравця, вдень може врятувати гравця від страти. Журналіст - вибирає двох гравців і дізнається, чи на одному вони боці. Тюремник - може перевірити гравця і, якщо той злочинець, посадити його в тюрму.
- Маніяк/Різник. Маніяк вбиває одного гравця. Різник - одного гравця, який не є обивателем.
- Прихильниця. Вибирає гравця і, якщо це лідер, дізнається його роль.
- Хрещений батько. Вибирає гравця, який позбавляється права голосу днем.
- Аферист. Змушує обраного гравця голосувати днем так само, як і він сам.
Днем ведучий оголошує, хто вибув. Потім всі гравці радяться, дискутують і виводять мафіозі на чисту воду. Вони висувають підозри і голосують за того, кого потрібно лінчувати, тобто вивести з гри. Мирні жителі перемагають, якщо вони знищують всіх мафіозі. Мафіозі перемагають, якщо їх стає більше, ніж обивателів (або стільки ж). Одинак (маніяк, різник, аферист) здобуває перемогу, якщо йому вдається залишитися останнім гравцем.
ВЕРСІЇ ГРИ MAFIA
У Гікача є такі випуски гри «Мафії»:
- Класична Мафія.
- «Мафія. Вся сім'я в зборі».
- «Дитяча Мафія». Дитяча версія гри про лісове протистоянні мирних звіряток і хижаків.
- «Дитяча Мафія. Подарункове видання». Подарунковий варіант з красивими масками тварин.
- «Мафія. Кровна помста». «Мафія» в вампірському сеттингу.
МАФІЄПОДОБНІ ІГРИ
Окремої статті заслуговують мафієподобні ігри, тому тут Гікач пробіжить лише по самих верхах:
- «Бенг!» Культовий компанійський вестерн з прихованими ролями, який взяв краще не тільки від «Мафії», а й від «Манчкіна».
- «Знахідка для шпигуна». Неймовірно популярна розмовна гра, яка продовжує славні традиції «Мафії».
- «Криміналіст: Вбивство в Гонконзі». Швидка компанійська гра, яка є симбіозом розмовної «Мафії» і детективного «Клуедо».
- «Опір». «Мафія» з подвійним дном про обчисленні шпигунів в рядах Опору.
- «Монстр по сусідству». Швидкий філлер в анімешному антуражі, що пропонує пополювати на монстра.
- «Щось з глибокої прірви». Боротьба археологів з древнім монстром на острові Р'Льєх.
- «Ніч перевертня». Супершвидка «Мафія» без ведучого про безкомпромісне протистояння інквізиторів і перевертнів.
- «Ultimate Werewolf: Legacy» від Bezier Games. Варіант філлера «Ніч перевертня» з механікою спадщини. Високі оцінки і відмінні відгуки на сайті «BoardGameGeek».
- «Dune: Betrayal». Неймовірна гра у фантастичному світі Дюни.
«МАФІЯ» У МАГАЗИНІ ГІКАЧА
В Інтернет-магазині Гікача є класична Мафія і її різні варіації, а також величезна кількість мафієподобних ігор. Знайшли відповідну гру? Чи влаштовує ціна? Тоді можете прямо зараз замовити її, оформивши швидке замовлення, або купити з урахуванням вашої накопичувальної знижки. Відправлення в день замовлення, доставка поштовими службами - Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Запоріжжя, Львів, будь-який інший населений пункт, вся Україна.
✔️ Скільки коштує гра в Мафію?
У магазині Geekach.com.ua Мафія гра коштує від 99 грн до 1090 грн.
✔️ Які настільні ігри Мафія користуються популярністю?
ТОП-5 популярних ігор: Котомафія, Рогомафія, Мафія (Granna), Мафія (Ранок), Мафія Київська.
✔️ Які видавці випускають ігри Мафія?
Geekach Games, PLAYROOM, Lord of Boards та інші.
✔️ Чому купити гру Мафія краще в інтернет-магазині Гікача?
- великий асортимент настільних ігор
- низькі ціни
- свіжі релізи
- швидка відправка
Ціни на настільні ігри Мафія та на різноманітні варіації
Назва | Ціна від |
Мафія Сімпсони | 180 грн |
Герої проти Орків | 320 грн |
Остання ніч: Перевертні (One Night Ultimate Werewolf) | 650 грн |
Круті Перці (Chili Mafia) | 770 грн |
Night of the Ninja | 1090 грн |