Кількість
|
Вартість
|
||
|
КЛАСИКА ЄВРО
Настільна гра «Гавр» - ще один шедевр від чудового Уве Розенберга, відомого такими хітами, як «Печворк», «Агрікола», «Каверна» та «Во славу Одіна». Випущена в 2008 році, гра вже стала визнаною класикою євро. Гра номінувалася на конкурси «Jogo do Ano-2008», «Meeples 'Choice-2008», «Deutscher Spiele Preis-2009», «Golden Geek-2009», «Hra roku-2009», «JoTa-2009», «Tric Trac-2009 »,« As d'Or-2009 »,«Lys Passioné-2010» і ставала переможцем конкурсів «Golden Geek-2009» (краща гра року),«International Gamers Awards-2009» (найкраща стратегія), «Games Magazine-2010» (краща просунута стратегія) і «Ludoteca Ideale Official Selection-2011» (краща гра року). На даний момент гра входить в ТОП-50 кращих ігор світу та в ТОП-30 кращих стратегій за версією сайту «BoardGameGeek».
ОСОБЛИВОСТІ ПОРТОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Гра переносить учасників в сучасне французьке місто Гавр і пропонує визначити найуспішнішого портового розпорядника. Партія триває енну кількість раундів, залежно від числа гравців. Раунд триває, поки всі гравці не зроблять по сім ходів.
У свій хід гравець переміщує фішку корабля на наступне вільне водне коло, перевертає його і додає зазначені ресурси на причали. Далі гравець або забирає товари/гроші з одного причалу, або відправляє фішку свого працівника на карту будівлі.
Якщо будівля належить противнику, гравець платить за вхід. До того ж до основної дії гравець може купувати будівлі і кораблі у міста або продавати їх. Будинки будуються за допомогою карт будівництва. Кораблі будуються в верфі. В кінці раунду, в фазу годівлі, кораблі знижують загальну потребу в їжі.
КОМПЛЕКСНА ЕКОНОМІЧНА СТРАТЕГІЯ
«Гавр» - комплексна стратегія з добре відпрацьованою економічною моделлю. В процесі партії гравцям доводиться постійно прораховувати вигоду і продумувати свої дії наперед. Разом з тим, відносно нескладні правила, інтуїтивно зрозумілий ігровий процес і наочна механіка знижують поріг входження для недосвідчених гравців. Як і всі ігри Розенберга, якими б масштабними вони не були, «Гавр» буде доречний і на гіковскій ігротеці, і в сімейному колі.
У грі є безліч шляхів розвитку, а отже, і переможних стратегій. Крім того, випадковий набір карт спеціальних будівель і різний порядок виходу стандартних будівель забезпечують хорошу реіграбельность. Можна сказати з упевненістю, що в наступній партії буде зовсім інша гра, і недавній переможець, вимушений відмовитися від своєї улюбленої тактики, почне вигадувати щось нове нарівні з усіма. Гікач вважає, що це прекрасно.
До складу даного видання входять 12 ексклюзивних промокарт і доповнення «Гранд-Амо», що складається з 38 карт особливих будівель.