Кількість
|
Вартість
|
||
|
Мінімалістична фентезійна стратегія про захист ельфійських земель від гоблінів. Настільна гра «Крихітна епічна пригода» була розроблена в 2017 році відомим геймдизайнером Скоттом Олмсом, автором «Будиночка на дереві», «Крихітних епічних галактик» та інших ігор з цієї крихітної, але, безсумнівно, епічної серії.
У 2017 році гра «Tiny Epic Quest» стала номінантом конкурсу «Golden Geek» в категоріях «Краща тематична гра», «Краща соло-гра» та «Найкраще оформлення». Гікач повинен відзначити, що гра має досить високий рейтинг на сайті «BoardGameGeek». «Крихітна епічна пригода» має також порадувати фанатів відеогри «The Legend of Zelda», адже відсилання до знаменитого пригодницького екшену помітні неозброєним оком.
Крихітна Епічна Пригода, що зупинила навалу гоблінів
Дії гри «Tiny Epic Quest» відбуваються в так званому Грибному Королівстві, куди через розломи-портали вторглися полчища зелених виродків. Щоб зупинити цю навалу, гравці займуться винищенням гоблінів, виконанням завдань, вивченням магічних заклинань і пошуком легендарних предметів. Старання будуть винагороджені переможними очками, а в кінці переможе той гравець, хто набере їх більше.
ПІДГОТОВКА
Кожен гравець отримує міплів-героїв, карту пригоди і карту гравця з усіма необхідними маркерами і легендарними предметами, розміщеними на треках даної карти. У центрі столу з карт формується Грибне королівство: міпли гравців виставляються в замки відповідних кольорів, а жетони гоблінів - на місця розломів. Поруч викладаються п'ять карт переміщень і три карти з колоди завдань.
ІГРОВИЙ ПРОЦЕС. ФАЗА ДНЯ
Гра триває рівно п'ять раундів. Кожен раунд складається з фаз дня і ночі. У фазу дня активний гравець вибирає одну з доступних карт переміщення. Він може пересунути свого героя на іншу карту королівства зазначеним способом. Те ж саме можуть зробити інші гравці. Після цього карта перевертається сорочкою вгору і стає недоступною. Далі ходить наступний гравець.
Кожна карта королівства складається з двох областей. Гравець сам вибирає, де зупиниться його міпл. Герой може досліджувати храм, вивчити заклинання біля обеліска, отримати бонус грибної печери або спробувати вбити гобліна в розломі. Якщо міпл знаходиться в замку, його можна не переміщати, а замість цього отримати одну одиницю здоров'я або енергії.
Проходячи через карти з розломами, на яких лежать жетони гоблінів червоною (агресивною) стороною, гравець втрачає одну одиницю енергії. Після цього жетон гобліна перевертається зеленої стороною вгору. Якщо міпл зупиняється на такій карті, він не втрачає енергію. З гобліном можна буде битися вночі.
Якщо гравець розставляє своїх міплов так, як вказано на відкритій карті завдання, він отримує нагороду і забирає цю карту. Щоб виконати завдання пошуку і отримати скарб, гравець повинен першим досягти останнього поділу на шкалі дослідження храму. Знайдений предмет вставляється в отвір фігурки героя. Отримання легендарного предмета відзначається на треку карти гравця. Гравець повертає героя до свого замку і додає одну одиницю здоров'я або енергії.
КАРТИ ПЕРЕМІЩЕННЯ
Всього існує п'ять карт переміщення:
- На коні. Міпл переміщається по дорозі на будь-яку карту в горизонтальному ряду;
- На плоту. Міпл переміщається по річці на будь-яку карту в вертикальному ряду.
- На грифоні. Міпл переміщається на будь-яку карту по діагоналі.
- На кораблі. Міпл, розташований на узбережжі (крайня карта), переміщається по периметру королівства.
- Пішки. Міпл переходить на будь-яку сусідню карту - ортогональную або діагональну.
ФАЗА НОЧІ
Гравці перевертають свої карти пригод. Вони ходять по черзі. Активний гравець або відправляється на відпочинок, вибувши до кінця фази, або продовжує пригоду, кидаючи кубики. Значення що випали стосуються активного гравця і всіх, хто ще бере участь в пригоді.
- Втрати. Гравці розподіляють всю шкоду що випала, втрачаючи по одній одиниці здоров'я за годинниковою стрілкою. За дві одиниці енергії можна захиститися від однієї одиниці шкоди.
- Енергія. Гравці розподіляють всю енергію що випала по колу, отримуючи по одній одиниці.
- Поворожити. Просувається маркер за шкалою магії. Гравці зможуть вивчати заклинання вищого рівня, але при цьому вони будуть отримувати більшу шкоду.
- Смолоскипи і сувої. Грані з факелами і сувоями використовуються для дослідження храмів - просування по відповідних шкалах. За дві одиниці енергії можна просунути міпла ще на одну поділку.
- Бій. Якщо герой бореться з гобліном, за кожне значення удару що випало гравець прокручує жетон гобліна за годинниковою стрілкою. Гоблін здохне, коли червоний череп на жетоні порівняється з каменем на карті.
Далі кубики передаються наступному гравцеві. Якщо всі гравці відправляються на відпочинок, фаза ночі завершується.
ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦЯ
Після закінчення п'ятого раунду гравці переходять до підрахунку очок. Вони отримують або втрачають переможні очки в залежності від:
- числа виконаних завдань;
- кількості вбитих гоблінів;
- рівня вивчених заклинань.
Також вони отримують по чотири переможних очки за кожен знайдений легендарний предмет. Гравець з найбільшою кількістю очок стає переможцем.