Кількість
|
Вартість
|
||
|
СІМЕЙНИЙ ВАРГЕЙМ
Легка стратегічна гра, квінтесенція механіки контролю територій. Настільна гра «Маленький світ» - головне дітище бельгійського гейм-дизайнера Філіпа Кейарта, що також створив похмурий «Small World: Підземний Світ» і «ЕВО. Вік динозаврів». Ось уже десять років Філіп не втомлюється радувати фанатів серії, придумуючи всілякі доповнення з новими расами і властивостями, сюжетними подіями, модульними полями і навіть оверлордом.
Гру люблять новачки і бувалі гравці, в неї грають практично всі, незалежно від досвіду чи смаку. «Маленький світ» відмінно розкривається як в сімейному колі, так і на гіковських ігротеках, причому навіть ті, хто програв отримують свою порцію задоволення.
З 2009 року гра очолює списки бестселерів, потрапляє в особисті топи і збирає найпрестижніші нагороди, серед яких варто виділити перемоги на конкурсах «Gra Roku», «Ludoteca Ideale», «Games Magazine» і «As d'Or». «Маленький світ» ставав номінантом практично всіх солідних конкурсів в категоріях «Найкраща стратегія», «Краща сімейна гра» і «Кращий варгейм». Щодо варгейма Гікач здивований не менше, ніж ви, але хто він такий, щоб перечити експертам.
ВЕЛИКА ВІЙНА В МАЛЕНЬКОМУ СВІТІ
Дії гри відбуваються в дуже маленькому світі, настільки тісному, що фентезійним расам, які мешкають в ньому, просто ніде розвернутися. Через брак територій в цьому світі ніколи не вщухають конфлікти, ситуація на полі змінюється як у калейдоскопі, то тут, то там з'являються дивні народці, що відвойовують клаптики землі у сусідів, ненадовго стають царями гір, лісів, рівнин, а потім занепадають і поступаються молодшим расам своїм місцем під сонцем. І так постійно, вічний кругообіг сансарних коліс в природі.
КОМБІНАЦІЇ РАС І ЗДІБНОСТЕЙ
Правила настільної гри «Маленький світ» настільки прості, що їх здатні зрозуміти навіть твердолобі тролі або кам'яні горгульї. Залежно від числа гравців вибирається карта потісніше, щоб життя не здавалося медом. Учасники повинні зіграти фіксовану кількість раундів і накопичити якомога більше грошей.
На початку партії гравці вибирають плашки, що складаються з двох половинок - раси і здібності. Всі народи відрізняються чисельністю і особливими вміннями, а жетони здібностей дають додаткові переваги. Якщо гравець бере верхню плашку, він платить нуль монет, але за кожну наступну йому доведеться витратити на одну монету більше. Монети викладаються на всі пропущені плашки. Згодом монети дістануться тому гравцеві, який вибере одну з таких плашок.
Перед кожним наступним раундом гравець може привести свою поточну расу в занепад і придбати нову комбінацію раси і здібності. В такому випадку він перевертає всі жетони згасаючої раси на карті і отримує по одній монеті за кожну контрольовану територію. На цьому його хід закінчується.
ЗАХОПЛЕННЯ ТЕРИТОРІЙ
У свій хід гравець робить захоплення суміжних територій, залишаючи на них по два жетони своєї раси і додаткові жетони за кожен жетон іншого народу або забуте плем'я. Гори, фортеці, табори і печери тролів змушують витратити ще по одному жетону. Якщо у гравця не вистачає жетонів раси, а він дуже хоче загарбати останню-разостанню ділянку під помідори, тоді він користується кубиком підкріплення, щоб посилити свій єдиний жетон, що залишився, на значення від 0 до 3.
В кінці свого ходу гравець може провести стратегічний перерозподіл жетонів своєї раси на завойованих територіях. Потім він отримує по одній монеті за всі області, які він контролює. Здатність може збільшити дохід. Території, контрольовані згасаючою расою гравця (тобто тієї расою, якою він грав раніше), також приносять по одній монеті.