Вступ

Часи, коли слова «Нерд» та «гік» могли викликати образи худорлявого підлітка з брекетами і дідівськими окулярами, давно пройшли. Тепер уже не соромно відрізняти Супермена від Шазама і знати, хто такий Танос. Швидше на вас подивляться косо, якщо ви цього не знаєте.

Проте, не всі вчасно заскочили на хайп-поїзд коміксів і графічних романів. Деякі люди не сприймають комікси так серйозно, як інші книги, і більшість людей не усвідомлюють переваги читання цих візуальних шедеврів.

Отже, якими є деякі з переваг читання саме коміксів?

# 1: Комікси допомагають полюбити читання

Багато людей, особливо юні читачі, які намагаються поліпшити свої навички читання, отримають користь з візуального формату коміксів і графічних романів. З їх яскравими візуальними ефектами і фокусом на сюжеті і персонажах, комікси будуть набагато привабливішими, ніж інші літературні засоби, такі як романи або короткі оповідання.

Комікси також можуть допомогти вам розвинути навички читання, необхідні для розуміння текстів з більш високим рівнем складності. Коли люди читають комікси, вони вчаться обробляти інформацію по-різному, як ми розглянемо в наступному розділі. Крім того, комікси та графічні романи можуть допомогти людям дізнатися інформацію, яку в текстовому вигляді вони можуть знайти нудною, наприклад, основи еволюції, фізику або іншу освітню інформацію.

# 2: Комікси допомагають нам мислити інакше

За словами професора англійської мови Віндзорського університету Дейла Джейкобса, для коміксів потрібно, щоб читачі створювали зміст прочитаного, використовуючи «множинні модальності».

Читачі коміксів повинні обробити різні компоненти - візуальні, просторові і текстові - того, що вони читають, і інтегрувати ці компоненти в одне тверде розуміння історії. Це означає, що, хоча комікси можуть сподобатися читачам по тій же причині, по якій ці люди захоплюються іншими видами розваг, такими як кіно і відеоігри, читання цих книг насправді вимагає набагато більш складної обробки.

Ще належить провести дослідження щодо неврологічних переваг читання коміксів, але очевидно, що комікси це набагато більше, ніж просто «перегляд картинок», як вважають деякі критики.

# 3: Історії можуть бути корисні для вашого мозку

Без сумніву, вам говорили, що читання корисно, і чим більше ви читаєте - тим кращим читцем стаєте. Проте, якщо людина не зацікавлена в тому, щоб бути хорошим читцем, і не може впоратися з великими обсягами тексту, то це не дуже підходящий стимул читати далі.

Тим часом нейронаучні дослідження Бернса, Блейна, Притули і Пай (2013) показують, що читання різних історій дійсно має помітний вплив на роботу мозку. Це дослідження показало, що читання цікавого для читця роману змінило активність нейронів учасників експерименту не тільки під час читання, а й протягом декількох днів після того, як вони дочитали призначений їм роман.

Історії насправді можуть змінити те, як функціонує наш мозок, і те, як ми думаємо. І скажіть, яке ще мистецьке середовище так само доступне широкому колу і рясно наповнено дією і історіями, як комікси?

# 4: Комікси це круто

Черепашки ніндзя. Бетмен. Росомаха. Зелений Ліхтар. Супермен. Неймовірний Халк. Люди Ікс. Капітан Америка. Фантастична четвірка. Залізна людина. Людина павук.

Якщо ви не жили в печері, ви, ймовірно, чули про всіх цих персонажів. Ви, напевно, навіть бачили більшість фільмів про них. Знаєте чому? Тому що супергерої це круто. І звідки беруться супергерої? Комікси. Якщо вам подобаються великі супергеройські блокбастери, такі як «Месники» або «Темний лицар», немає ніяких причин, за якими вам не сподобаються історії, через які стали можливими кіноадаптації.

Існує ціла культура, що оточує комікси і їх адаптації; чому б не приєднатися до веселощів?

# 5: Комікси - це більше, ніж просто історії про супергероїв

А якщо ви не по супергероям? Чи знаєте, ви можете читати комікси і графічні романи на безліч інших тем. Є тонни коміксів без злих лиходіїв або чанів з токсичними відходами, таких як серія «Пісочний чоловік», «Проповідник», «Казки», «Y. Останній чоловік» і багато інших.

Є також безліч чудових графічних романів і книг по науковій літературі і в жанрі автобіографій, таких як Тибет Марка Хендрікса, Персеполіс Маржан Сатрапі, науково-популярна серія Ларрі Гоніка і багато інших.

Багато з цих історій, як і ваші улюблені книги, досліджують важливі теми і почуття. Візуальна природа графічних романів дозволяє вам, як читачеві, сприймати ці теми інакше, ніж при читанні традиційної книги. Не обмежуйте себе звичайною прозою, досліджуйте все, що може запропонувати світ коміксів і графічних романів.

Вам, ймовірно, не сподобається все, з чим ви зіткнетеся, але знову ж таки, вам не подобаються всі книги, які ви читаєте. Вам просто потрібно пошукати і знайти те, що підходить саме вам!

 

Переклад і адаптація статті 5 Reasons to Start Reading Comic Books порталу Scribendi.