Настільні ігри – це чудовий спосіб отримати нові емоції та провести час у компанії своїх друзів та знайомих. Існує безліч різних ігор: економічних стратегій, історичних варгеймів, швидких ігор для компаній, тематичних америтрешів... Якщо ви досвідчений і активний гравець, можливо, ви вже знайомі з багатьма типами і видами ігор. Але якщо ви новачок, то іноді буває так, що очікування не співпадають з реальністю.

Для того, щоб не будувати відірвану від реальності картинку про цю популярну настільну гру, краще дізнатися про неї трохи більше до першої партії. Тож ми зібрали до купи поради досвідчених гравців тим, хто тільки планує свою першу Немезиду.

 

Що потрібно знати перед партією у Немезиду

Сьогодні Гікач зібрав поради для майбутніх членів екіпажу Немезиди:

 1. Грайте зі знайомими. Краще з тими, хто розділяє гру та реальні стосунки. Немезида - це не кооперативна гра з рожевими поні і її сюжет може повернутися в різні боки.
 2. Попередьте гравців, що Немезида – це гра на виживання. У ній не можна виграти, заробивши найбільше переможних очок. Але можна достроково вилетіти із партії, якщо персонаж помре.
 3. Бажано переглянути персонажів та їх здібності до початку партії.
 4. Вибравши карту цілі у грі, постарайтеся дотримуватися її як найточніше. Деякі карти цілей вимагатимуть від вас стати зрадником, а інші, навпаки, налаштують на спільну гру з іншими учасниками. Звісно, ​​зрадником грати складніше. З цією роллю потрібно правильно розрахувати, коли саме вам слід звернути зі шляху спільної роботи та почати рухатися до своєї мети. Пам'ятайте, що переможців у Немезиду може бути кілька, а може й взагалі не бути.
 5. Заздалегідь не плануйте час на гру та інші заняття. Партія може бути як дуже короткою і обірватися загальним програшом, так і досить тривалою. Але цим Немезида і цікава! Ви ніколи не знаєте, що трапиться.
 6. Доповнення – чудова річ. Якщо вони є, грайте з ними.
 7. Слід пам'ятати про даун-тайм. На жаль, у грі, особливо з 5 гравцями, його може бути достатньо.
 8. Ще однією причиною для пауз може стати перевірка різних невеликих умовностей та аспектів гри. Тож доведеться потоваришувати з Книгою Правил і стати терплячим.
 9. Вибирати стиль своєї гри потрібно ґрунтуючись на унікальних здібностях персонажа та як повернулися події у перші кілька ходів гри. Не будуйте свою гру довкола невідомої величини.
 10. Завжди вважайте, що все навколо – пастка. Якщо не доведено протилежне. Так у вас буде більше шансів на виживання.
 11. Немезида – це як сюжет науково-фантастичного фільму про Чужих, де вам може випасти невелика другорядна роль, а можуть дістатись і лаври головного героя.
 12. Пам'ятайте, це гра. Після партії не треба ні на кого ображатись. Краще запланувати нову партію, в якій все вийде по-іншому!

 

І якщо ці поради допомогли вам зрозуміти, що вам точно потрібно на борт Немезиди, то купити настільну пригодницьку гру Nemesis можна на сайті магазину Geekach Shop.