Культура країни вранішнього сонця вже давно полонить серця численних прихильників у всьому світу. Філософія, поезія, каліграфія й живопис, музика та кінематограф, кухня, чайні церемонії… І, будьмо чесні, хто з нас за життя не бачив принаймні кількох серій аніме?
Не дивно, що японській культурі вдалося знайти відгук і в настільному хобі. Тож сьогодні пропонуємо згадати найкращі настільні ігри про Японію, що отримали українську локалізацію.
Відразу зауважимо, що наш топ не має призових позицій, а лише кількісні місця, адже всі перелічені ігри однаково заслуговують на згадку в цій добірці.
Топ настільних ігор про Японію
- «Сенджюцу. Битва за Японію». Швидка воєнна гра про битви самураїв – недовгий і нескладний дуельний ворґейм. Протягом гри ви створюватимете неповторну колоду для свого персонажа. Ви станете справжнім самураєм – досвідченим воїном, що присягнув служити даймьо та їхньому клану. «Сенджюцу. Битва за Японію» може похвалитися захопливим ігроладом, неймовірно красивими високодеталізованими фігурками та наявністю соло- й кооперативного режимів. Завдяки простоті правил гра зацікавить новачків, а розмаїття стратегій сподобається й досвідченим фанатам ворґеймів.
- «Вранішнє сонце». Атмосферна, пронизана дипломатією та інтригами воєнна стратегія в антуражі мітичної феодальної Японії. Творця гри Еріка Ленга ми знаємо за такими гітами, як «Лють крові» чи «Marvel United». У 2017 році «Вранішнє сонце» зібрала суму в 4 мільйони доларів на майданчику Кікстартера, й за кілька років встигла здобути чимало номінацій і нагород. Усі Великі Доми Японії в цій грі володіють особливими вміннями, що забезпечує ігроладні асиметричність і варіативність. «Вранішнє сонце» – це справжній подарунок настільним гурманам, адже містить чудові компоненти, стильний арт і багато великих і маленьких високодеталізованих фігурок.
- «Ханамікоджі». Ласкаво просимо до старої столиці Японії. Чи не найвідоміше місце в Кіото – вулиця гейш Ханамікоджі. Гейші – елегантні витончені жінки, що володіють живописом, музикою, танцями та проводять різноманітні вистави й церемонії. «Ханамікоджі» – це швидка дуельна стратегія з механікою контролю територій, у якій ви змагатиметеся за прихильність семи гейш, збираючи потрібний їм реквізит для виступів. «Ханамікоджі» має дуже красивий атмосферний візуал і нескладні в опануванні правила. Цей захопливий дуельний філлер сподобається як новачкам, так і досвідченим гравцям, а особливо добре його грати під час чаювання зі своєю половинкою.
- «Кой-кой». Традиційна дуельна японська гра, яка використовує чудову колоду карт «ханафуда», що в перекладі – «квіткові карти». Ханафуда складається з 48 карт дванадцяти мастей, і кожній масті відповідають певні місяць і рослина – січень і сосна, лютий і слива, березень і сакура тощо. Метою гри є мати найбільшу кількість монет наприкінці гри. Щоб цього досягти, ви збиратимете певні комбінації карт – «яку». Гра «Кой-кой» – це своєрідний дуельний покер, і вона є культовою в Японії вже протягом кількох століть, тож точно сподобається всім прихильникам японської культури.
- «Йокаї». Швидкий логічний меморі-кооператив, тобто гра на запам'ятовування, у сетингу японської демонології. У грі вам заборонено обговорювати свої дії, тож лише завдяки гарній пам’яті та злагодженій командній роботі ви зможете приборкати духів. Спробуйте розділити йокаїв за видами: червоні кіцуне, фіолетові рокурокубі, зелені каппа та блакитні оні. Кожен хід гравця складається з трьох послідовних кроків. Спершу гравець таємно дивиться дві карти йокаїв і повертає їх на місце, потім переміщує карту йокая в такий спосіб, щоб вона дотикалася до іншої карти, а після – відкриває або використовує карту підказки. Складність у тому, що всі карти йокаїв мають завжди утворювати суцільну нерозділену фігуру.
- «Токайдо». Це зворушлива змагальна сімейна гра з механіками переміщення робітників і збирання сетів про пішу подорож Східним приморським трактом – знаменитою дорогою Токайдо. У дорозі мандрівники милуватимуться пам'ятками, малюватимуть пейзажі, спілкуватимуться з місцевими жителями, купуватимуть сувеніри на згадку, жертвуватимуть на храм, купатимуться в гарячих джерелах і ласуватимуть стравами в готелях. Учасники гратимуть за персонажів з унікальними здібностями. Особливістю гри є динамічна ініціатива ходу – ходить завжди той учасник, фішка якого пасе задніх на дорозі.
- «Тенно». Швидка карткова гра про чвари кланів у феодальній Японії. Гравці очолять самурайські клани та боротимуться за прихильність імператора. Щоб перемогти у грі, потрібно захопити в полон якомога більше ворожих героїв. На початку гри кожен учасник отримує набір карт вибраного кольору. Трьох селян треба викласти долілиць перед собою. Решта карт залишається на руці. Активний гравець атакує будь-якого супротивника. Для цього він перевертає одну з карт, що лежать перед ним долілиць, і вказує на карту противника, яку треба перевернути. Перемагає сильніша карта. Однак особливі властивості деяких карт можуть змінити співвідношення сил.
- «Такеноко». Сімейна гра, що перенесе вас до мальовничої Японії, де ви займатиметеся садівництвом в імператорському палаці. Вам доведеться обробляти земельні ділянки, зрошувати їх, щоб панді ніколи не бракувало її улюбленого бамбука. Однак остерігайтеся неконтрольованого апетиту священної тваринки до молодих і хрумких пагонів… Упродовж гри ви переміщуватимете фігурки садівника й панди та виконуватимете таємні завдання на картах. «Такеноко» – це чудова логічна гра, яка сподобається абсолютно всім. Гра може похвалитися простими правилами та невисоким порогом входження.
- «Відьмак. Шлях призначення – Ронін». «Відьмак. Шлях призначення» – це змагальницька карткова гра з механікою побудови планшета, що пропонує вам переписати на свій лад культові історії про «Відьмака». «Ронін» – це окрема самостійна гра в сетингу мітичної Японії. Гра натхненна мангою «Відьмак. Ронін» Рафала Які, який також долучився до розробки гри. Гра зберігає засади ігроладу «Відьмак. Шлях призначення», однак робить сильний акцент на кооперації – тепер гравці не лише добиратимуть та гратимуть карти з руки, а й співпрацюватимуть із двома сусідами, щоб отримувати спільні бонуси.
- «Unmatched: Схід сонця». Мабуть, чимало з вас грали, чи принаймні чули, про «Unmatched» – популярну серію асиметричних дуельних стратегій, у якій відомі герої та героїні з літератури, кіно, мітології та поп-культури зустрічаються на полі бою під вашим керівництвом. «Unmatched: Схід сонця» – це випуск серії, що присвячений країні, де сходить сонце. Він містить двох персонажів – легендарних японських бійців, а саме Оду Нобунаґу та Томое Ґодзен.
- «Ікі». Стратегічна гра про старий Токіо, що тоді ще мав назву Едо. В «Ікі», на відміну від чималої кількості інших стратегій про ремісників, вашою головною метою буде не збагачення, а створення найідеальнішого життя мещканця Старої Столиці, що вимірюватиметься на треку Ікі – умовного ідеалу щастя. Залучайте майстрів різних Токійських мистецтв і проведіть цілий рік в Едо, прагнучи досягти цього ідеалу! Кожна партія в «Ікі» триває 13 раундів: по три раунди-місяці усіх чотирьох пір року, й один раунд у завершення року.
- «Некоджіма». На Некоджімі, японському острові котів, розвивають електричну мережу для живлення різних районів острова. Проте встановлення електричних стовпів ускладнюють вузькість території і допитлива популяція котиків, що собі любісінько гуляють кабелями. «Некоджіма» – це дерев'яна гра на вправність, спритність і винахідливість, у якій вам доведеться утримувати в рівновазі цю електричну мережу. Гравці будуть почергово розміщувати та лагодити електричні стовпи в такий спосіб, щоб кабелі, що звисають, не дотикалися.
- «Білий замок». Бонусна позиція в нашому топі, яка лише нещодавно отримала українське видання. «Білий замок» – це затишна євростратегія, у якій гравці в ролі лідерів кланів змагатимуться за прихильність найвидатнішого радника Тададзумі. Щоб досягти перемоги, треба вміло розпоряджатися ресурсами, нарощувати влпив і розміщувати робітників у правильному місці в правильний час. Найоригінальніша частина гри – мости та кубики, адже доступними для виконання дій завжди лишаються лише крайні кубики на мостах.
Усі найкрутіші ігри – замовити в Гікача
Усі згадані ігри (і не тільки!) можна придбати на сайті Гікача. Навіть якщо якоїсь позиції наразі немає в наявності, це лише означає, що незабаром з’явиться новий наклад, або ж те, що українське видання перебуває на етапі попереднього замовлення.
Стратегії та євро, сімейні й абстрактні, кооперативні та суперницькі, швидкі й масштабні, логічні та творчі, настільні рольові та колекційні карткові ігри – ви абсолютно точно знайдете собі щось до душі. Ми завжди слідкуємо за настільними трендами й забезпечуємо асортимент світовими хітами, перевіреною класикою та найсвіжішими новинками. Величезний вибір і оперативна доставка – замовляйте, щоб усього за кілька днів поповнити свою полицю найкрутішими настілками!
Ви також можете переглянути цей топ у форматі відео: