Гікач озирається на події минулого року, й крім зведень новин переглядає статті різноманітних блоґерів, згадує збережені відеодобірки, і замислюється над підбиттям підсумків. Мабуть, вже й час збирати топ настільних ігор за 2022, та визначитися із лідерами аж ніяк не просто. Деякі настілки тільки-но вийшли зі спільнокошту й ще навіть не доїхали до кікерів, бо доставка з Кікстартеру завжди є головним болем, тоді як інші встигли вийти й розлетілися, як бабусині варенички за літніх відвідин… Кгем, то про що ми?Морок Пітьми. Пеклопроходці - топ настільних ігор за 2022 рік

Звісно, топ настільних ігор за 2022. Цього року вийшло чимало серйозних стратегій, сімейних ігор, америтреш-розваг та нестандартних новинок, що привернули нашу увагу. Гікач окремо закцентує на тих настілках, що можливо дістати в Україні та зокрема у нашій крамниці, або на надходження яких ми очікуємо найближчим часом.

У цій статті Гікач серед найцікавіших варіантів настілок, якими запам’ятався минулий рік, побіжно познайомить читачів із правилами й згадає, які з них вже отримали або отримають українську локалізацію. Отже, поїхали!

Топ настільних ігор за 2022 рік

Зразу скажемо, що наш рейтинг настільних ігор 2022 має кількісні місця, а не призові позиції, і всі згадані настілки Гікач вважає однаково гідними згадки. Поруч із настілками, що вже вийшли в Україні  або локалізацію яких ми очікуємо найближчим часом Гікач одразу згадає й видавців, що відповідають за видання солов’їною.
А отже, наш топ 10 настільних ігор 2022:

  1. «Новий Ковчег». «Ark Nova» є масштабною євростратегією Матіаса Віґґе про розбудову зоопарку майбутнього. Гра цілком може розважити поціновувачів важковаговиків на кшталт «Тераформування Марс»а, що вже зачекалися нового контенту, а отримали тільки полегшену версію «Експедиції Арес».
    Цікавинкою гри є нестандартна механіка активації дій, для якої важить послідовність зіграних карт. Кожна наступна комірка робитиме ефект карти слабшим, а після її активації ряд “оновиться”: залучена карта перейде на початок ряду, а решта зміститься праворуч. Ця своєрідна “циклічність” карт у поєднанні з можливістю їхнього поліпшення, активації різноманітних спеціалістів та особливих будівель та решти цілком знайомих любителям євро механік роблять Новий Ковчег значно глибшим та стратегічно різноманітнішим.
    Українською гру має видати видавництво IGAMES у 2023 році.

  2. «Морок Пітьми. Пеклопроходці». Друге видання «Massive Darkness» із десятками деталізованих мініатюр має доступний навіть для новачків ігролад, та аж ніяк не прості тактичні виклики, що змусять гравців діяти злагоджено й уважно ставитися до вибору кожної дії.
    За сюжетом гри, Пекло прийшло у наш світ, й тільки відважні герої, що вирушають до нижнього світу, зможуть зупинити навалу монстрів, вдаривши по них в самому лігві Пітьми.
    Українською гру видав Гікач, і вже встиг додати до розділу «Файли» на сторінці гри додаткові сюжети-випробовування, що доповнюють базовий контент видання. Доповнення ми теж сподіваємось випустити, й наразі розмірковуємо, в якому форматі це краще зробити.

  3. «Війна Персня. Карткова гра». Після шаленого успіху «Війни Персня» другої редакції, виходу серіалу від Amazon, та й без того невичерпної любові аудиторії до світу Толкіна, вихід епічного протистояння за Середзем’я на картковому рушії виглядає очікувано й логічно.
    Карткова «Війна Перснів» пропонує гравцям використання нової механіки “циклічних” колод. За розігрування кожної карти необхідно “заплатити” іншою картою у скид, який з часом сформує нову колоду, або до стосу знищення, карти з якого виходять з гри до кінця партії. Масштабне поле з мапою Середзем’я тепер заміняють карти Шляхів та Битв, які попередньо визначають сторону нападу та оборонців.
    Українською гру також видали Geekach Games.

  4. «Акрополіс». «Akropolis» є містобудівною стратегією із викладенням плиток та складанням патернів задля отримання переможних очок. Тут навіть є один єдиний ресурс — мармур, з якого ви зможете зводити нові квартали, та головна особливість цієї майже абстрактної гри в іншому.Турбо. Спека на треку - найкращі настільні ігри 2022
    Цікавинко «Акрополісу» є багаторівневий просторовий пазл, бо квартали вашого міста принесуть переможні очки не тільки за те, із якими зонами вони суміжні, але й за висоту. Акрополь є “верхнім містом”, тож чим вище розташовано квартал на шарах із плиток, тим більше переможних очок він принесе наприкінці гри. На другому шарі вдвічі більше, на третьому — втричі тощо.
    Українською гру планує видати WoodCat.

  5. «Турбо. Спека на треку». Нестандартні настільні перегони на болідах з ілюстраціями Вінсена Дютре. Гра має одразу чотири треки різної складності, фігурки болідів і надзвичайно реалістичний рушій керування, що враховує перегрів двигуна.
    Основою для усіх дій у грі є карти “турбо” або ж “прискорення”. Вони не дають вам вилетіти з треку на крутих віражах і обігнати суперників. Та ж вони мають свою межу, і як тільки вони вичерпаються, вам доведеться сповільнитися задля “охолодження” двигуна. Для цього у грі існує механіка перемикання швидкостей, що впливає не тільки на кількість карт прискорення, які можна зіграти у свій хід, але й за кількість карт “турбо”, які ви можете оновити.
    Українською гра вийде у 2023 році, за локалізацію відповідає видавництво Lord of Boards.

  6. «Нескінченна зима. Палеоамериканці». Незвичайний єврогейм, що комбінує механіки розміщення робітників із розбудовою колоди. Проведіть своє плем’я крізь важкі випробовування Льодовикового періоду, нагодуйте та озбройте родичів й робіть запаси на майбутнє.
    Розбудова свого планшета у поєднанні з ефектами карт робить протистояння гравців досить динамічним. Ба більше, Фаза затемнення, що є другою серед трьох у раунді гри «Нескінченна зима», змінює чергу ходу й дає додаткові ефекти від розіграних протягом першої фази карт. Тобто, тактичне продумування ходу не обмежується вибором дії з розміщення робітників задля полювання чи видобутку ресурсів, але й змушує подумати наперед про наслідки ваших дій.
    Українською гру та доповнення локалізував Ігромаг.

  7. «Племена вітру». «Tribes of the Wind» є стратегію у світі квітучого апокаліпсиса після екологічної катастрофи. Останні племена людства намагаються відновити природу й вижити на планеті, захопленій новим Забрудником.
    Гра комбінує вибір дій, розміщення робітників із побудовою маршрутів, створення патернів на планшетах гравців і менеджмент руки. Цікавою особливістю «Племен вітру» є вимоги до розігрування карт, що стосуються не тільки наявності карт відповідних кольорів у самого гравця, але й кількості цих карт у ряду ринку та на руках в суперників.
    Українською гру у 2023 році видасть Гікач.

  8. «Вогнетвір». «Flamecraft» є простою сімейною грою, в якій майстрам-торговцям допомагатимуть милі дракончики. Готуйте супи, хліб та печеню, вирощуйте зілля й виковуйте метали з допомогою лускатих помічників!
    Мапа міста на початку гри не матиме жодної крамниці, й поступово доповнюватиметься новими локаціями, до яких можна відправляти своїх дракончиків-фахівців. Крім ресурсів за свою роботу майстри також отримують очки репутації від жителів міста, бо ж слава ремісника для бізнесу має не менше значення, ніж якість його продуктів. Та й дракончики бувають двох видів: модні та майстерні. Модні й відповідають за просунення власного “бренду”, тоді як властивостями майстерних можна скористатися для удосконалення та виготовлення товарів.
    Українське видання від Ігромага має надійти до нас у 2023.Вогнетвір - топ 10 настільних ігор 2022

  9. «Nemesis: Lockdown». Вже друга версія польського хіта! Тепер механіки шуму й дослідження доповнюються електрикою. Аби заживити окремий сектор поля, вам необхідно скористатися генератором, що під’єднаний до його систем.
    Герої та монстри цієї самостійної версії сумісні із базовою «Немезидою» та усіма іншими доповненнями.
    За видання базової гри «Nemesis» українською береться Гікач.

  10. «Верхогони». «Long Shot» є насиченою різноманітними механіками грою, що бере за основу roll&write. У цій грі ви можете купити конів, робити ставки на скакунів, споряджати верхогонів тощо. Зовсім недорого ви отримуєте цілий іподром у коробці! Вартість такого вкладення оцінив би будь-який інвестор.
    Цікавою у грі є механіка переміщення конячок на треку, бо ж разом із собою лідери також “тягнуть” супровідних скакунів, близьких до них у силі. Крім надрукованих на самих картах конячок “супутників” гравці зможуть впливати на перебіг забігу, відмічаючи на картах скакунів додаткових конів, які потому будуть супроводжувати лідерів. Таким чином ставки у грі не є суто грою з удачею зі сподіванням на результат кидка кубиків, а мають певний стратегічний елемент.
    Українською гру у 2023 має видати Games7Days.

Підбиваючи підсумки топу, Гікач може відмітити, що українські гравці оперативно відстежують світові тренди, бо ж найкращі настільні ігри 2022 або вже заговорили солов’їною, або вийдуть українською найближчим часом, що не може не тішити. 

Топ настільних ігор за 2022 — купити можна в Гікача!

Найкращі настільні ігри 2022 та інших років ви завжди можете замовити в Гікача. Інтернет-магазин Geekach Shop відстежує світові тренди й завжди намагається потішити українських гравців свіжими надходженнями світових хітів. Ціна вас приємно здивує, ба більше що доставка в межах батьківщини обійдеться дешево порівняно з іноземними крамницями. та й вартість самих настілок завдяки нашим старанням радше можна охарактеризувати як “недорого”. Доставка досить оперативна, тож насолодитися настілками може вся Україна: Львів, Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Вінниця та будь-яке інше місто.
Не баріться та замовляйте найкращі настільні ігри 2022 просто зараз, аби вже за лічені дні отримати їх до своєї колекції!