настільні ігри для початківців«Gateway» (в перекладі з англійської - «врата») - умовна категорія нескладних, але захоплюючих настілок, які відкривають новачкам врата в дивовижний світ настільних ігор. Гейтвей-ігри можуть похвалитися простими правилами і інтуїтивно зрозумілим ігровим процесом. Нравці початківці схильні швидко втомлюватися і втрачати інтерес, тому гейтвеї характеризуються помірною тривалістю - вкрай рідко гра триває довше однієї години.

Новачки надто підозрілі і полохливі, а гіки зі своїми величезними коробками зазвичай виглядають трохи стрьомно. Щоб не зіпсувати враження з першого разу і не відвернути потенційних адептів від цих гір пластика, дерева і картону, слід дотримуватися максимальної обережності. Спочатку підсовувати тільки легкі настільні ігри. Не бути занадто нав'язливими, знайомити гравців початківців з настілками поступово і дуже дозовано.

Якщо людина ніколи не грала в сучасні настільні ігри та чула лише про шахи та «Монополії», то, погодьтеся, навряд чи варто відразу садити його за «Gloomhaven» або «Сутінки імперії». Гікач знає це по собі. Коли приятель ще зеленого по настільним міркам Гікача намагався підсадити його на епічний «Древній жах», ваш вухатий слуга, жахнувшись, ледь сам не дав драла в інші, більш привітні сфери. Але, на щастя, тоді йому під руку підвернулися «Манчкін» і «Гноми-шкідники», тому Гікач залишився лупати сю скалу, внаслідок чого настільні ігри стали його улюбленим хобі.

ДИТЯЧІ РОЗВИВАЮЧІ ІГРИ

Якими ж повинні бути настільні ігри для початківців? Залежить від того, хто ці початківці. Якщо це діти, то Гікач підготував великий перелік дитячих розвиваючих ігор, з яким можна ознайомитися у відповідному розділі на сайті. Перш за все, це дитячі, спрощені версії знаменитих гейтвеїв - «Колонізаторів», «Кам'яного віку», «Каркасона» і «Квитка на потяг».

Кращі розвиваючі ігри для дошкільнят і школярів випускає «Банда розумників». Юні гравці зможуть поєднати приємне з корисним - не тільки отримувати задоволення від гри, а й розвивати основні навички - реакцію і уважність, пам'ять і логіку. Діти навчаться швидко рахувати і читати, освоять таблицю множення, познайомляться з дробом і геометричними фігурами.

Безліч навчальних ігор може запропонувати видавництво «Мальви». Це ігри з яскравим оформленням, які привернуть увагу дітей: «Йоржик-Жоржик», «Липа. Дерево слів», «Тукан-Повторян» та багато інших.

НАСТІЛЬНІ ІГРИ ДЛЯ НОВАЧКІВ: КИНЬ-ДВИНЬ, КНИГИ-ІГРИ І КУБИКИ ІСТОРІЙ

Кращим варіантом для новачків, що недавно звалилися з Місяця, будуть ігри з механікою «кинь-двинь». У свій хід гравець кидає кубик і пересуває фішку. Потрапляючи на спеціальні поділу, гравець отримує бонуси або штрафи. Мета - дістатися кудись раніше суперників. У магазині Гікача можна знайти такі ходилки-бродилки як «Діно Спорт», «Золото інків. У пошуках Ельдорадо» та інші.

Потренуватися у вигадуванні історій допоможуть «Кубики історій» від The ​​Creativity Hub. Вони підійдуть і дорослим, і дітям, і новачкам, і досвідченим гравцям - за великим рахунком, це настільні ігри для всіх. Після кидка кубиків можливі мільйони комбінацій, тому навіть базовий набір навряд чи коли-небудь набридне. Але якщо ви хочете поміняти тематику, інтернет-магазин Гікача пропонує зовсім недорого інші набори - «Подорожі», «Відкриття», «Медицина», «Фантазія», «Казки», «Міфи», «Середньовіччя», «Доісторичні», «Міжгалактичні», «Ігровий клуб» і т.д. і т.п. Вартість додаткових наборів повинна вас порадувати.

Якщо ви шукаєте настільні рольові ігри для початківців, то Гікач радить почати з книг-ігор. Книга-гра - спрощений варіант рольової гри. У книгу-гру грають поодинці, вона дозволяє обійтися без інших гравців, а головне - без майстра-ведучого. Це інтерактивна пригода, що відбувається на сторінках книги. Гравець обирає напрямок розвитку подій, прокачує характеристики свого героя і кидає кубики, щоб провести бій з ворогом або пройти якусь перевірку. В каталозі Гікача ви знайдете кращі книги-ігри визнаних майстрів жанру - Дмитра Браславського, Ольги Голотвіної та інших авторів.

КРАЩІ НАСТІЛЬНІ ІГРИ ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ

настільні рольові ігри для початківцівГікач склав особистий ТОП кращих гейтвеїв. Тут всього десять ігор, хоча їх могло бути і сто - чого-чого, а крутих ігор для новачків існує більш ніж достатньо.

 1. «Такеноко». Чудова логічна гра з прекрасними компонентами - розфарбованими мініатюрками, різнокольоровими сегментами бамбука і великими барвистими тайлами. Гравці борються за переможні очки, виконуючи завдання на секретних картах:

 • керуючи пандою, поїдають зазначені на карті сегменти бамбука;
 • керуючи садівником, вирощують бамбукові паростки (кольори, висота і кількість вказуються на карті);
 • розташовують дільниці саду згідно із зазначеною на мапі конфігурації.
 1. «Каркасон». Класика тайлоукладальних ігор. У свій хід гравець бере випадковий тайл, поєднує його з раніше викладеним тайлом - дорогу з дорогою, стіну зі стіною, поле з полем - а потім виставляє міпла на дорогу, в місто, в монастир або викладає на поле. Міпли приносять переможні очки за завершені об'єкти. В кінці перемагає гравець з найбільшою кількістю очок.

 2. «Маленький світ». Найпростіша стратегія з механікою контролю територій. Гравці вибирають/купують раси зі здібностями, завойовують землі і отримують прибуток за контроль територій. Коли цивілізація досягає своєї межі, гравець може запустити процес згасання старої раси і отримати нову расу з новою унікальною здатністю.

 3. «Кольт Експрес». Кумедний компанійський вестерн з механікою планування дій. Гравці стають бандитами і спрямовуються грабувати поїзд в рівнині Нью-Мексико. У комплекті справжній картонний поїзд, а також безліч декоративних компонентів для краси. У фазу планування гравці додають карти в загальну стопку, а у фазу пограбування розігрують їх. Це дуже смішна гра, суцільний драйв і повний ульот! Якщо ви хочете відпочити і розважитися, «Кольт Експрес» буде відмінним варіантом.

 4. «Квиток на поїзд». Захоплююча сімейна гра, в якій гравці отримують переможні очки за прокладання залізничних маршрутів. Знаменита гра, що отримала свого часу безліч престижних нагород, має відмінні оцінки і відгуки на сайті «BoardGameGeek».

 5. «Капітан СОНАР». Командна гра про битву підводних човнів, в якій учасники виконують унікальні обов'язки капітана, старпома, інженера і радиста. Грати можна в реальному часі або в покроковому режимі.

 6. «Зоряні імперії». Культова колодобудівна гра про боротьбу космічних цивілізацій.

 7. «Стежки Тукани». Швидка пригодницька гра з механікою «відкрий і намалюй» («Flip and Write»).

 8. «Ханамікоджі». Барвиста дуельна карткова стратегія, в якій гравці борються за увагу прекрасних гейш, перетягуючи їх вподобання за допомогою карт «подарунків».

 9. «Викрутайс». Зворушлива щолчкова гра в квача. Пінгвіни-неваляшки повинні зібрати рибу свого кольору з дверних прорізів, поки черговий не зловив їх.

НАСТІЛЬНІ ІГРИ ДЛЯ НОВАЧКІВ. КУПИТИ В МАГАЗИНІ ГІКАЧА

Тепер, коли ви трохи дізналися про гейтвейні настілки, можна зробити покупку в магазині Гікача. Зацікавила якась гра в каталозі? Чи влаштовує ціна? Можете замовити гру прямо зараз, оформивши швидке замовлення, або купити з використанням своєї накопичувальної знижки на сайті. Доставка проводиться поштовими службами - Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Львів, ваш населений пункт, вся Україна.