Гайп, мемчики, крінджові жартики – це все точно не минуло вашу стрічку новин. І хай би як ви не намагалися залишити у підписках тільки новинні канали, все одно хтось із друзів дай-но та й надішле вам відосик із котиками.

Якщо початково слово “мем” значило мовою науки “одиниця культурної інформації”, в час, коли сама “інформація” стало рушієм науки та технологій, вже згадані “одиниці” сформували величезну культуру зображень, гіфок та відео, що тиражуються Всесвітньою Мережею. Швидкість їхнього розповсюдження така висока, що до вжитку відносно інтернет-гумору ввійшло слово “вірусяться”: певний жарт може буквально заполонити собою усі соцмережі зі швидкістю вірусу. 

Мемологію вивчають в університетах, мемарнями називають медійні ресурси, люди масово запитують в Гугла: “Що за мем?”, аби хоч як зрозуміти, чому це раптом українці стали масово постити бавовну і кавуни. Наука мемологія питання ці розглядає, вивчає, фіксує, сортує за теками на диску D:/ та зберігає на випадок важливих дискусій.

 

Як меми потрапили до настільних ігор?

Інтернет-меми народилися на користувацьких форумах ще на початку нового тисячоліття, та справжнього поширення набули не лише після поширення Всесвітньої Мережі, але і з появою соціальних мереж. Вже після цього вони перемістилися на футболки та офісні горнятка, їх почали постити зірки та новинні ресурси, на них стали посилатися в кіно...  А потому, у 2012 році, меми дісталися настільних ігор. 

 

"What do you meme?" стала як не першою, то першою з відомих мемних настілок із досить простими правилами, які наслідують її  численні мемні наступниці:

  • Гравці мають на руках карти з текстом.

  • Гравці по черзі стають ведучими, що витягають випадкову карту із зображенням мему.

  • Решта учасників крім ведучого вибирають з руки найсмішніший підпис до розкритого мему і таємно передають ведучому, що перетасовує усі отримані відповіді.

  • Ведучий зачитує всім на сміх отримані карти й обирає переможця в раунді, що отримує карту мему як переможне очко.

  • Наприкінці гри той, хто має найбільше карт мемів, перемагає у грі.

Мемні настільні ігри в Україні

Першою мемною настілкою в Україні стала неофіційна адаптація "What do you meme?" під назвою “Мемологія”. Мемологія класична не має розбіжностей з основними правилами натхненниці й використовує популярні на момент виходу гри в 2019 світові та локальні українські меми. Дещо детальніше про компоненти “Мемології” Гікач розповість згодом.

Отже, “Мемологія” вийшла у 2019 році, але масової популярності набула пізніше, коли торік неодноразово посідала вищі позиції в топах продажів настільних крамниць. До того нішу мемних ігор серед раптових гумористичних хітів обіймали алкогольні настільні ігри для компанії, як, наприклад, “Градус” чи “Карти конфлікту”. І все ж український інтернет-супротив став настільки моцним феноменом, що мемні фрази наших захисників та символи боротьби українців поширювались в соцмережах та друкувались на мерчі й у західних країнах.

Як "What do you meme?" зʼявилась в часи іронізування користувачів над наближенням Апокаліпсиса у 2012, так і в Україні мемні настілки набули популярності у 2022 році, коли в певний момент смішні картинки були єдиною розрадою в стрічці новин, а кожна новина, хай би якою не була, так чи інак могла стати основою для нового мему. Бо саме так українці стійко відповідали на виклик ворога — впевнено та із жартами. 

 

Які існують мемні ігри українською?

 

  • Перша настільна мемарня — не перша зʼявилась, але водночас може зватися першою серед рівних в українській мемній царині. “Мемарня” додає нові правила (дозволяє скидати кепські карти коментарів, аби добрати нові) і визначає необхідну для перемоги кількість переможних очок за гри різною кількістю учасників.
    Карт мемів у неї значно менше, ніж карт коментарів, тож грати можна лише у стандартному режимі, як і в "What do you meme?" Щільність карт у Першої настільної мемарні наближається до закордонної попередниці, а коробка містить зручний органайзер і стенд для мемних карт.

  • У 2022 вийшла й оновлена версія Мемологія Паляниця з актуальними воєнними мемами. Як і Мемологія класична, вона має відносно тонкі карти та міцну коробку, а також спеціальний стенд-мольберт для карт мемів великого формату. Через достатньо велику кількість карт обох видів, грати в Мемологію можна й інакше, ніж в класичні мемні ігри. А саме: підбирати зображення до коментарів, а не навспак.

  • Що за мем? — має малі за форматом карти і розвертає правила гри: тепер треба підбирати зображення під текст. Карт у грі доволі багато, хоча вони і не надто товсті. Не сильно щільна коробка має всередині перегородки для зберігання колод та тоненькі картонні жетони, що використовуються для здобуття переможних очок замість карти, до якої гравці підбирали відповідь. 

  • Який ти мем? — ціла серія тематичних мемних ігор. Є Який ти мем? Класика зі світовими мемасиками, є набір Аніме, є Груз 200 про кпини в бік ворогів, є Патріотичний набір зі своїми інтернет-героями, а є навіть Гачі-випуск!

  • Бавовна. Мемна настільна гра – гра із суто українськими мемами 2022 року. Близька за комплектацією та якістю до Мемології, але не містить підставки для карт з картинками.

  • Мемасіко. Гра про меми – настілка родом з Харкова, що поєднує світовий кіношний та серіальний гумор, жарти про зірок та актуальні воєнні меми. Карти в грі не надто щільні, як і коробка, до того ж обидві колоди карт мають однаковий формат (ілюстровані карти не більші від текстових).

Купити ігри з мемами у Гікача

Вартість доброго жарту дійсно неоціненна. Якщо Мемологія онлайн в соцмережах вже не так тішить, і вам вже набридло шукати, для якого з каналів запощена смішна картинка була перша настільна Мемарня, “Мемологія” та ігри на взір “Що за мем?” можна легко замовити, завітавши в інтернет-магазин Гікача, і вже наступного вечора почати з друзями створювати власні меми! 

Ці та багато інших мемних настілок можна недорого купити на сайті Geekach Shop. Сучасні меми знає вся Україна: Київ, Харків, Луцьк, Одеса, Вінниця! Доставка ж доступна до кожного українського міста, що єднається в жартах та живе зі сміхом! Ну а ціна від Гікача ніколи не завадить веселощам, бо настілки можна підібрати на будь-який бюджет.

 

Феномен мемних ігор: топ 3 гри про меми - огляд і порівняння (Мемарня, Мемологія, Що за мем)