«BoardGameGeek» - найбільший і найавторитетніший сайт про настільні ігри. Якщо Гікач хоче дізнатися про якусь настілку, він передусім заходить на цей сайт. На сторінці гри, що цікавить Гікача, є інформація про кількість гравців і тривалість партії, про вікові обмеження, про складність гри, про рік виходу, про авторів, художників і видавництва, про локалізації, про мовнозалежність, про номінації й перемоги на конкурсах тощо.

Можна подивитися існуючі версії гри і зарубіжні локалізації, ознайомитися з доповненнями, знайти відповіді на питання, що цікавлять, на форумі та завантажити правила в розділі файли. Також на сторінці є фото гри в хорошій якості, відеоогляди й геймплеї.

Однак, якщо говорити начистоту, найважливіша для Гікача інформація - це оцінка гри та місце, яке вона займає в рейтингу. Незважаючи на те, що 95% людей ідіоти, оцінки та рейтинг настільних ігор на сайті «BoardGameGeek» дивують своєю адекватністю і загалом збігаються з уявленнями Гікача про прекрасне. Звісно ж, не можна виключати, що Гікач і сам ідіот, ну та годі...

Отже, головне для Гікача - оцінка гри. Якщо вона прийнятна, тоді вже можна дивитися на все інше. Середня оцінка вища ніж 7? Вельми непогано, для філлера так взагалі добре. Безумовно, бувають винятки, і Гікач часто крутиться дзиґою, виправдовуючи багато слабеньких настілок, які йому подобаються. Ніщо людське йому не чуже, та й хто без гріха, щоб кидати в нього міпли й кубики.

Світовий топ настільних ігор. Перша десятка

Який сенс цієї статті? Навіщо Гікач витрачає свій і ваш дорогоцінний час? Адже читачі не безногі - кожен може особисто зайти на «BoardGameGeek» і подивитися найкращі ігри...

Ідея в тому, щоб зафіксувати цей момент, а потім повернутися на цю сторінку років через п'ять чи навіть десять (якщо світ ще буде існувати), почитати, згадати й посміятися над тим, якими молодими та наївними ми були.

Зараз кінець лютого 2021 року людство все ще бореться з пандемією коронавірусу COVID-19. Ну хоч Третя світова війна поки не розпочалася, і на тому спасибі Йсусу Христу.

Світовий рейтинг настільних ігор виглядає так:

 • «Gloomhaven. Зловісна гавань» (локалізація Hobby World). Фентезійний данжен кроулер без кубиків з боями-головоломками на картах і механікою спадку. Базова гра розрахована на 400 годин ігрового часу. У коробці десятки пригод, безліч героїв, сотні ворогів і дві тисячі карт.
 • «Пандемія: Спадок - Перший сезон» (локалізація Стиль Життя). Знаменита «Пандемія» з механікою спадку, яка пропонує велику дванадцятимісячну сюжетну кампанію.
 • «Brass. Бірмінгем». Удосконалена версія культової економічної стратегії Мартіна Воллеса «Brass. Ланкашир». Гравцям пропонується взяти участь у промисловому бумі в графстві Вест-Мідлендс за часів Англійської індустріальної революції.
 • «Тераформування Марса» (українська локалізація Kilogames). Круте сімейне євро з механікою драфта про тераформування Червоної планети.
 • «Сутінки імперії. Четверте видання». Культова космоопера про боротьбу великих космічних рас за престол Мекатол-Рекса.
 • «Gloomhaven: Jaws of the Lion». Спрощена версія знаменитого «Ґлумгевена». Гравцям пропонується нова кампанія з 25 сценаріїв.
 • «Крізь століття: Нова історія цивілізації» (локалізація GaGa Games). Масштабна стратегічна гра про будівництво цивілізації, розроблена геніальним Владією Хватілом.
 • «Проєкт "Гайя"». «Тера Містика» на максималках. Улюблена економічна стратегія Гікача.
 • «Зоряні війни: Повстання». Епічна стратегія про протистояння Імперії і Альянсу. Одні повинні знайти й знищити базу повстанців, а інші - Зірку Смерті.
 • «Сутінкова боротьба». Дуельний варгейм про Холодну війну. Один гравець грає за США, а інший - за СРСР.

Усі ці ігри мають найкращі відгуки, тому в їхній крутизні не доводиться сумніватися. Будь-яку з цих ігор можна купити відносно недорого в магазині Гікача. Жодна з них не коштує дешево, але ціна виправдовується багатою комплектацією.

Інші рейтинги

«Gloomhaven. Зловісна гавань» також займає перші місця в окремих рейтингах стратегічних і тематичних ігор. «Сутінкова боротьба» лідирує в рейтингу варгеймів.

 • Абстрактний топ настільних ігор: «Азул». Нескладна логічна гра, яка ідеально підійде для сімейний посиденьок (недарма вона займає четверте місце в рейтингу найкращих сімейних ігор). Гравці стануть плиточниками-мозаїчниками й займуться прикрашанням королівського палацу в Еворі.
 • Найкраща сімейна гра: «Крила». Прекрасне євро про створення пташиних заповідників.
 • Найкраща дитяча гра: «Діти проти зомбі» ( «Zombie Kidz Evolution»). Українська локалізація від компанії Geekach Games. Кооперативна гра з механікою спадку про боротьбу дітей і зомбі.
 • Найкраща паті-гра: «Декодер». Інноваційна компанійська гра про шифрування і розгадування ключових слів. На другому місці йде популярна гра «Кодові імена», а на третьому - ще одна локалізація Гікача «Just One» («Одним словом»).

Якийсь ретроград вигукне: «А як же класика? Куди поділи шахи? Що це за рейтинг настільних ігор такий? Відстій, та й годі!»

Ок, Гікач був готовий до подібного наїзду. Шахи 1475 року випуску наразі займають 436-е місце в загальному рейтингу BGG і 45-е місце в топі найкращих абстрактів. Поточна оцінка - 7.1, а значить, на думку Гікача, це гарна гра. Незважаючи на поважний вік, гру ще можна купити в магазині Гікача. У каталозі ви побачите настільну гру «5 в 1» від фірми Tactic - це не тільки шахи, а й шашки, нарди, доміно й хрестики-нулики.

Купити топові настілки в магазині Гікача

Інтернет-магазин Гікача пропонує широкий вибір найкращих настільних ігор, які є лідерами в світових рейтингах. Зацікавила якась гра? Влаштовує вартість? Можете замовити її прямо зараз. Доставка проводиться поштовими компаніями - Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Львів, ваш населений пункт, уся Україна.