Космос, останній рубіж, роки досліджень та контактів з позаземними цивілізаціями… Звісно, Гікач як і ви ще через старі фільми та книжки захоплюється війнами повстанців проти страшної тоталітарної Імперії, лазерами, зорельотами, незвіданими планетами та прибульцями усіх форм та з будь-якими намірами, хоч дружним ЕТ, а хоч і жахливим Чужим-ксеноморфом. 

Космічна тематика є однією з найпоширеніших серед настільних ігор, поруч із нею впевнено почуватимуться хіба Середньовіччя, пірати й Дикий Захід. І, може, ще Міти Лавкрафта, але він писав “космічний горор”, а це теж на щось натякає…

В далекій-далекій Галактиці жив-був Арракіс…

настільні ігри про космос

Серед найочевидніших є космічні настільні ігри  за відомими світами. Настільні адаптації — то ціла окрема тема, бо список настільних втілень фільмів і книг можна зібрати дійсно не маленький.

 • Star Wars має чимало настілок у своєму сетингу. Гікач відзначить дві: «Star Wars. Зовнішнє кільце» та «Star Wars. Повстання» (Kilogames).

 • Дюна Герберта замість кількості бере культовістю: легендарна стратегія «Dune. The Board Gam»e і її молодша версія «Дюна. Гра про війну і дипломатію» (Games 7 Days). Є і сучасніші «Дюна. Імперіум» та «Дюна. Таємниці Домів» (Geekach Games)

 • Star Trek трохи менш поширений серед настілок, але «Star Trek: Ascendancy» все ж потішить фанатів конфліктною розвідкою, дипломатією та економікою

 • Battlestar Galactica була знаковою, але серіал давно закінчився, а механіки настільної адаптації перекочували до лавкрафтіани «Незбагненне».

 • Чужий зустрічається гравцям в одному з найвідоміших наборів «Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game» та настільно-рольових іграх «Alien» та «Mothership».

Є також настілка за серіалом Firefly, декілька настільно-рольових варіацій Зоряних Війн та Дюни (і ще більше не рольових настілок за ними, включно з варгеймом за Star Wars), або натхненну “Космодесантом” Гайнлайна «Space Infantry» тощо. 

Економічні настільні ігри про космос

космічна тематика

Настільна гра про космос — майже завжди стратегія. Настільні ігри на космічну тематику найчастіше використовують розвиток цивілізації, дослідження нових систем або розбудова колонії коли планета лише стає придатною для життя. 

 • «Капітани зорельотів» — стратегічні ігри для дітей на космічну тематику трапляються не часто, але цей простий єврогейм сподобається всій сімʼї.

 • «Тераформування Марса» — культова стратегія на розбудову власного рушія і поступове перетворення Марса на планету, що буде придатною до життя.

 • «Gaia Project» — космічна версія видатної Terra Mystica, і тим все сказано.

 • «Anachrony» — стратегія, що ламає часопростір та оповідає про розвиток корпорацій далекого майбутнього під впливом від подій космічного масштабу.

 • «On Mars» — ще одна гра про колонізацію Червоної Планети корпораціями, цього разу від видатного геймдизайнера Вітала Ласерди.

 • «Roll for the Galaxy» — динамічна стратегія про розвиток цивілізацій, що використовує кубики замість карт. 

Війна за далекі системи

Та й куди без війни у космосі! Саме зіткнення зорельотів різних форм, технології майбутнього та різноманітні цивілізаційні здобутки різних рас завжди захоплювали фантастів. Зокрема тому космічні війни нерідко мають великий масштаб і ставки за рідкісними виключеннями, що розігрують сцени з невеликих битв.

 • «Cosmic Encounter» — неймовірно різноманітна гра, в якій ви зможете стати представником однієї з безлічі інопланетних рас зі своїми здібностями.

 • «Сутінки Імперії» — справжній важковаговик, партії в цю стратегію часто тривають коло 8 годин.

 • «Warhammer 40k» — ну а що не зрозуміло з терміну “космодесантник”? Війна за нашу галактику в далекому сороковому тисячолітті.

 • «Eclipse» — сучасна стратегія, в якій ви контролюєте цілу галактичну цивілізацію.

Не можна не згадати також колодобудівну «Star Realms» із численними доповненнями, що зіштовхує флотилії різних фракцій у космічних боях. 

Швидкі настілки з астрономічних просторів

настільна гра космос

Та не все, що про космос, має тривати годинами. Є й швидкі ігри, що займуть гравців, доки ще тне прибула доставка піци, яка має допомогти вам протриматися ніч під час партії в «Сутінки Імперії», або ж поки не прийшов той друг, що завжди запізнюється.

 • «Листи закоханих. Палац Джабби» (Lord of Boards) — так, ще одна гра за Star Wars, та все ж варта окремої згадки, бо це гра на всього-на-всього 29 картах.

 • «Екіпаж» — кооперативна гра на взятки, в якій тиша космічного простору обмежує можливість гравців спілкуватися між собою.

 • «Galaxy Trucker» — настілка, в якій кожен гравець будує зореліт із запчастин у режимі реального часу, тож вона не могла не бути швидкою. «Галактичні далекобійники» є прикладом того, що настільні ігри для дітей на космічну тематику можуть бути ще і як веселими.

 • «Cosmic Encounter. Duel» — на відміну від партії у версію для більшої кількості гравців, дуельна гра триває близько 30 хвилин.

Є також чимало патігеймів на кшталт «Resistance» (за її правилами виходить фентезійна версія «Авалон»), чи ігри на асоціації, як то «Кодові Імена» (серію видає Feelindigo), що мають різноманітні тематики включно з космічними франшизами.

Космічна загроза у настілках

Усе незвідане викликає у свідомості людей страх, і космос не є виключенням. Жахливе і незбагненне можна зустріти у космічних просторах, де ніхто не почує твій крик, або воно може й саме звалитися тобі на голову. Ось лише декілька настільних ігор, що присвячені цьому страху.

 • «Немезида» — варіація на тему “Чужого” із ще глибшим зануренням до життя корпоративних працівників, подібним на першу стрічку, а не сиквели, бо кожен член екіпажу крім всього ще й матиме таємну ціль, що її слід виконати до завершення партії.

 • «Під полумʼям небес» — соло-настілка про захист відомих міст всієї планети від інопланетної навали в стилі “Ґалаґи”.

 • «Експедиції» — сиквел видатної Коси Стеґмаєра присвячено Тунгуському інциденту — падінню астероїда, що у світі Залізних Жнив має аномальну природу.

Яку б історію не оповідала настільна гра космос поки залишається для нас фантастичним. Гікач сподівається, що в науки ще все попереду і на нас чекає Нова Ера відкриттів.

Замовити настільні ігри про космос в інтернет-магазині Гікача

Україна мала провідне місце у космічних перегонах 20-го століття, і надалі українці продовжують дивувати світ своєю винахідливістю. Купити настільні ігри про космос недорого допоможе інтернет-магазин Geekach Shop. У нашій крамниці на вас чекає доступна ціна на ігри та якість компонентів, що завжди засвідчує їхню вартість. Доставку здійснимо до будь-якого міста: Київ, Львів, Вінниця, Івано-Франківськ, Ужгород, Тернопіль тощо.