Існує стереотип, що настільні ігри – це чоловіче хобі. Ми знаємо багатьох чоловіків-ґеймдизайнерів, проте чимало крутих настільних ігор створили жінки. Тож сьогодні, у день квітів, весни та ніжності боротьби за права жінок, пропонуємо зруйнувати цей стереотип і згадати найкращі настільні ігри з українською локалізацією, що були створені жінками. І пам’ятати, що серед нас є не лише гравці, а й гравчині!

8 настільних ігор, створених жінками

Відразу зауважимо, що наш рейтинг не має наміру розподіляти призові місця, адже всі перелічені ігри однаково заслуговують на згадку в топі!

  1. «Гра землевласника». Чи знали ви, що найпершу у світі «Монополію» створила жінка? Попри те, що більшість настільників зверхньо ставиться до «Монополії», ми ну просто не могли не розповісти вам історію її створення! У 1903 році американська письменниця, феміністка та розробниця ігор Елізабет Мегі Філліпс створила гру під назвою «The Landlord's Game» («Гра землевласника»). Елізабет хотіла, щоб гра мала більше освітній, ніж розважальний, характер – вона прагнула донести до гравців шкоду монополії на землю та користь земельного податку. За наступні 30 років «Гра землевласника» здобула чималу популярність, а «Монополія» й досі видається в різноманітних варіантах і тематичних випусках у всьому світі.

  1. «Крила». «Крила» – це справжній феномен у світі настільних ігор. Не щодня зустрінеш гру з настільки вузькоспеціалізованою тематикою (створення пташиних заповідників!), що набирає таку грандіозну популярність. Гра «Wingspan», створена Елізабет Харґрейв, побачила світ у 2019 році, і за наступні два роки здобула близько сорока нагород і номінацій! Багато настільників вважають «Крила» найкращою сімейною грою, і наразі вона посідає друге місце в топі сімейних ігор на BoardGameGeek. Базову гру, а також доповнення «Птахи Європи», «Птахи Океанії», «Птахи Азії» та «Фан Арт Пак» ви можете придбати на сайті Гікача.

  1. «Мова квітів». Це швидка й нескладна в опануванні сімейна гра про складання квіткових композицій від творчині «Крил» Елізабет Харґрейв. Гра натхненна оригінальним способом таємного спілкування Вікторіанської епохи, коли люди висловлювали свої почуття за допомогою квітів. Це і пропонує вам зробити гра «Tussie Mussie» – вивчити мову квітів і зібрати найгарніший набір (і найбільше очок!). Повне видання гри також містить доповнення «Помаранчеві квіти», «Зелень» і «Стрічки».
  1. «Дженґа». Так, найпершу у світі «Дженґу» також створила жінка – британська ґеймдизайнерка Леслі Скотт у 1983 році. Назва гри походить із мови суахілі, і в перекладі означає «будувати». «Дженґа» – це, мабуть, найпопулярніша гра на вправність і спритність, і важко знайти людину, яка в неї не зіграла принаймні раз. На початку гри треба скласти з дерев’яних блоків вежу, а потім почергово діставати з будь-якого рівня (крім верхнього) блок і переставляти його нагору. Поступово вежа ставатиме все більш хиткою, і програє той гравець, після чийого ходу вона завалиться.
  2. «Діти проти зомбі». На школу напала мультяшна орда зомбі, і врятувати себе й інших доведеться групі відважних дітлахів! «Zombie Kidz Evolution» – це кооперативна дитяча гра з механікою спадку від французької ґеймдизайнерки Аннік Лобе. Гра вийшла у світ у 2018 році і спричинила справжній настільний фурор – крім численних номінацій і нагород, гра може похвалитися тим, що вже довгий час перебуває на першому місці серед найкращих настільних ігор для дітей на BoardGameGeek. Тож, якщо ви хочете знайти щось підхоже для гри з дітьми, обов’язково зверніть увагу на гру «Діти проти зомбі» – її також можна замовити на сайті Гікача.

  1. «Загублені руїни Арнаку». «Lost Ruins of Arnak» – це стратегічна гра про дослідження руїн прадавньої цивілізації, що поєднує механіки колодобудування, розміщення робітників і розпоряджання ресурсами. Ця гра – творчий дебют подружньої пари з Чехії, що використовує псевдонім «Мін та Елвін». «Загублені руїни Арнаку» вийшла друком у 2020 році, і за наступні кілька років, як і «Крила», отримала близько сорока номінацій і нагород. Наразі гра входить у топ-30 настільних ігор усіх часів на BoardGameGeek.
  2. «Лісовий затишок». Гра «Лісовий затишок» повністю відповідає своїй назві – це надзвичайно мила й затишна сімейна гра від канадської ґеймдизайнерки Роберти Тейлор. Гру проілюструвала художниця Шона Джей-Сі Тенні, що відома своєю роботою з дитячими книгами. Учасники грають за сім’ю лісових звірят у Кленовій Долині – на меті вони мають відвідування різноманітних локацій, майстрування зручностей, здобування ресурсів і досвіду. Допоможіть лісовим мешканцям якнайкраще підготуватися до зимування!
  3. «Володар Перснів. Пригоди в Середзем'ї». «The Lord of the Rings: Journeys in Middle-Earth» – це кооперативна гра із супровідним застосунком, створена Ґрейс Голдінґгаус і Нейтаном Гаєком у 2019 році. Протягом гри учасники в ролі легендарних персонажів занурюються в небезпечні подорожі й епічні пригоди в культовому фентезійному світі «Володаря Перснів» Дж. Р.Р. Толкіна. Базова гра містить чимало героїв на вибір – мисливець Леґолас, захисник Ґімлі, лідер Араґорн, грабіжник Більбо, слідопитка Беравор і музикантка Єлена. Наразі гра входить у топ-30 найкращих тематичних ігор за версією BoardGameGeek.

Усі найкрутіші ігри – замовити в Гікача

Усі згадані ігри (і не тільки!) можна придбати на сайті Гікача. Навіть якщо якоїсь позиції наразі немає в наявності, це лише означає, що незабаром з’явиться новий наклад.

Стратегії та євро, сімейні й абстрактні, кооперативні та суперницькі, швидкі й масштабні, логічні та творчі, настільні рольові та колекційні карткові ігри – ви абсолютно точно знайдете собі щось до душі. Ми завжди слідкуємо за настільними трендами й забезпечуємо асортимент світовими хітами, перевіреною класикою та найсвіжішими новинками. Величезний вибір та оперативна доставка – замовляйте, щоб усього за кілька днів поповнити свою полицю найкрутішими настілками!