Якщо ви давно мріяли побудувати своє власне місто, а може, навіть стати мером і мудро керувати ним, до того ж витратити на це не роки, а щонайбільше півтори години ігрового часу, тоді ви потрапили за адресою. Якщо ви ностальгуєте за містобудівними симуляторами на ПК чи приставках на кшталт «SimCity» або «Anno», значить, ви зайшли туди, куди треба. Тут і зараз Гікач розповість про настілки про будівництво та розвиток міст.

Настільні містобудівні гри - вельми великий піджанр економічних настільних ігор європейської школи геймдизайну. Загалом містобудівною можна назвати будь-яку економічну гру, де будується, розширюється, розвивається якесь місце, населений пункт, регіон, країна - від «7 чудес» до «Поселенців» - аби з'являлися нові локації. Утім, у цій статті ваш вухатий слуга все-таки розгляне ігри саме про міста.

Найкращі містобудівні ігри для новачків і гіків

В інтернет-магазині Geekach Shop ви зможете купити як нескладні настілки про будівництво міст, які підійдуть для гри в сімейному колі чи з новачками, так і гардкорні містобудівні економічні стратегії, призначені для досвідчених гравців і справжніх гіків.

Рекомендовані ігри Гікач розділив на три категорії - для новачків, сімейні та гіківські. Він вибрав по 5 найкращих, на його думку, ігор, які напевно сподобаються зазначеному типові гравців. Усі ці ігри ви можете купити відносно дешево й недорого на сайті магазина. Вартість повинна вас потішити. Хоча варто розуміти, що ціна залежить від кількості ігрових компонент.

Настільні ігри про будівництво міста для новачків

Ось 5 найкращих настілок про будівництво і розвиток міста, які ідеально підійдуть для новачків. Це відмінні ґейтвейні ігри. Гікач гарантує, що вони заманять початківців до чудового світу настілок. А що до досвідчених гравців, то їм теж треба колись відпочивати.

 • «Паперові квартали» (видавництво «Стиль Життя»). Швидка економічна гра з механікою «Відкрий і запиши» («Flip-and-Write»). Ставши архітекторами, гравці займуться забудовою кварталів американського містечка. Відкриваючи три пари карт щораунду, гравці відмічають на своїх листах нові будинки на вулицях і застосовують різні ефекти.
 • «Мегаполіс» (видавництво «Kozak Games»). Мінімалістична головоломка для гри соло або кооперативно.
 • «Париж. Місто вогнів». Приємний дуельний абстракт про облаштування паризьких вулиць після Всесвітньої Виставки 1889 року.
 • «Мачі Коро» (видавництво «Hobby World»). Азартний економічний ґейтвей з механікою активації карт кубиками.
 • «Цитаделі». Класика настільних ігор про будівництво середньовічного міста. Вибираючи різних персонажів, гравці використовують їхні бонуси під час розіграшу карт кварталів. Гра «Цитаделі» - ідеальний вибір для компанії друзів, нерозбалуваних настільними іграми.

Містобудівні настільні ігри для сім'ї

Наступні 5 ігор найкраще підійдуть для гри в сімейному колі:

 • «Лондон». Друге видання відомої карткової гри від геніального Мартіна Воллеса. Використовуючи механіку побудови двигуна, гравці відбудовують Лондон після великої пожежі 1666 року.
 • «Зодчі». Барвиста сімейна гра про будівництво фентезійного міста.
 • «Крихітні містечка». Логічна карткова гра про складання візерунків з ресурсів і будівництво будівель на планшетах.
 • «Suburbia». Відома економічна стратегія про забудову передмість мегаполісу в майбутньому.
 • «Між двох замків божевільного короля Людвіґа». Незвичайна містобудівна настілка з механіками драфту й тайловикладання.

Містобудівні настільні ігри для гіків

Досвідченим гравцям напевно сподобаються такі ігри:

 • «Лісабон» (видавництво «Eagle-Gryphon Games»). Мегагардкорна комплексна економічна стратегія від геніального Вітала Ласерди. Гравці займуться відновленням міста Лісабона після страшного землетрусу 1755 року.
 • «Підводні міста». Комплексна економічна стратегія про освоєння світового океану в недалекому майбутньому. Гра отримала найкращі відгуки від любителів серйозного євро.
 • «Keyflower». Культове євро з механіками аукціону міплів, тайловикладання і транспортування ресурсів.
 • «Келюс 1303». Перевидання глибокої економічної євро-гри про реконструкцію середньовічного замку Келюс і навколишніх поселень.
 • «Засновники Зловісної гавані». Комплексне містобудівне євро за всесвітом Ґлумгевена.

Настільні ігри містобудування. Купити в інтернет-магазині Гікача

Зацікавила якась гра? Можете негайно замовити її, оформивши швидке замовлення або увійшовши до свого облікового запису, щоб використати накопичувальну знижку. Доставка не забариться. Де б ви не жили - Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Львів, ваш населений пункт, вся Україна - ви отримаєте вашу посилку в найкоротші терміни.