Торік вийшло чимало нових настільних ігор, і за планами видавців (та власними проєктами у роботі) Гікач вже зараз може сказати, що настільні ігри 2023 будуть не менш крутими й очікування від цього року аж ніяк не нижчі. Цього разу ми збираємо до єдиного списку найочікуваніші настільні ігри 2023 року. Для цього Гікачу довелось повиписувати до нотатника особисті топи безлічі українських та іноземних блоґерів, заглибитися значно далі звичних більшості користувачів перших сторінок BoardGameGeek, аби на форумах вичитати деталі про майбутні видання, і загорітися ідеєю пограти у безліч ігор, що навіть ще не встигли вийти!
Деякі з них вже точно отримають українські локалізації, деякі ми дуже постараємось привезти в оригіналі, а деякі наразі дуже інтригують, але ще не відомо, як і за яких обставин дістануться України. Та й усе ми до свого списку включити не можемо, тож зараз із неабияким зусиллям виокремили тільки десять тайтлів з усього світового різномаїття настілок. Сподіваємось, що решта ігор, взятих Гікачем на олівчик, із часом теж потраплять до наших матеріалів про кращі настільні ігри всіх часів. А втім, це покаже тільки час. Хоча Гікач не має сумнівів, що окрім змісту нашого списку цей настільний рік запам’ятається численними ще не анонсованими проєктами, які просто зараз розробляють кращі майстри галузі.
А отже, час починати! Занурюємось до майбутнього, в якому на нас чекають нові настільні ігри 2023 року.
Найочікуваніші настільні ігри 2023
Деякі з ігор зі списку нижче є справжніми довгобудами, над якими вже не один рік працюють кращі виробники настілок світу. та деякі тільки-но були анонсовані чи потрапили на спільнокошт, а отже поки ми можемо робити свої висновки лише зі схвальних відгуків блоґерів та розробників, що вже випробували прототипи.
А проте, ось він, наш топ найочікуваніших настілок 2023!
-
«Відьмак. Старий Світ». Саме «The Witcher: Old World» є справжнісіньким довгобудом, та цьогоріч Гікач очікує отримати всі коробочки із деталізованими фігурками, атмосферними персонажами та монстрами тощо у світі Сапковського, чи б то радше його адаптації від CDProjectRed.
Відьмацький покер, полювання, контракти, мандри — сюжет гри та її механіки насичені посиланнями на Континент, яким ходять перші монстри-мутанти й спеціально виведені чарівниками відьмаки, що мають захистити людство від потвор. Безліч текстових квестів, удосконалення навичок свого героя й використання різноманітного спорядження й алхімічних предметів поглиблюють пригодницький досвід від партій.
Цікавинкою гри є використання кількості карт дій в колоді ворога як його здоров’я. Як тільки відьмак наносить супротивнику пошкодження, скидається відповідна кількість карт з колоди монстра, що зменшує його обойму дій. Однак, це може мати двояку природу, бо разом з тим може й наблизити активацію сильніших дій.
Українською гру локалізували Geekach Games. -
«Frosthaven». Наступниця культового дев’яностогодинного сюжетного гіганта «Gloomhaven», якого тільки цьогоріч шаленими зусиллями активістів-любителів єврогеймів зсунули з першого місця у топі найкращих настільних ігор всіх часів від порталу BGG.
У новій частині після мініверсії «Jaws of Lion» гравцям обіцяють вдвічі більше сюжетного контенту, безліч нових рас, класів, монстрів та предметів. Воно й не дивно, бо ж сюжетно гра мандрує до нового північного регіону цього похмурого фентезійного світу. Ймовірно, дістатися до України грі буде непросто, бо вже із завершенням кікстартера настілка неймовірно піднялась в ціні й стала дефіцитною.
Ігроладна основа гри залишається сталою: модульне поле сюжетів-рівнів щоразу збиратиметься наново й поповнюватиметься ворогами, що рухаються й атакують згідно з вказівкою їхніх карт дій. Залишаються сталими й механіка динамічної ініціативи бою та карт-модифікаторів атаки, що їх можна поліпшувати з підвищенням рівня персонажа. -
«Unconscious Mind». Красивезний єврогейм з ілюстраціями Венсана Дютре (Гікач видавав настілки «Ольтре» й «Племена вітру» з його артом), що розповідає не про абищо, а про перші десятиліття практики Зіґмунда Фройда! Знайдіть шлях до підсвідомості клієнтів через їхні сни, розтлумачте їхнє значення й позбавте пацієнтів травм і страхів минулого. Розширяйте свою практику й досягніть вершини психіатрії у цій тематичній стратегії.
Серед основних механік гри — розміщення робітників, програмування дій та побудова рушія. Розміщайте фішки-ідеї на планшетах пацієнтів, аби дістатися їхньої підсвідомості та вплинути на їхні внутрішні проблеми, а також відвідуйте центр Австрійської столиці Відня, аби отримати пораду від самого Фройда, вашого наставника.
На момент написання статті новин про українську локалізацію цієї настілки немає. -
«Septima». Стратегія про створення ковену відьом з ілюстраціями Вілльо Фаркас, що до того працювала над артом «Анахронності» та від французького видавця «Анахронності». А отже, цікаві у цьому євро не виключно атмосферний арт й містична тематика, але й те, що за відгуками тестерів цей єврогейм значно ліпше від будь-чого баченого гравцями серед настілок німецької школи грається у солорежимі, й водночас має незвичайну механіку одночасного таємного вибору карт дій у суперницькому режимі.
Гравці візьмуть на себе роли голів ковенів відьом, що протягом кількох раундів вдаматимуться до різноманітних надприродніх дій. Якщо кілька учасників на цей раунд обрали однакову карту дії, її ефект посилиться. А проте, надзвичайна містична активність у місті приверне увагу жителів, що ставляться до відьом аж ніяк не позитивно.
Цікавою є також механіка судів, що періодично все ж відбуваються над надто активними відьмами. Якщо вам вдасться врятувати відьму від страти завдяки залученню на свій бік свідків, звільнена чарівниця доєднається до вашого ковену й зміцнить вашу могутність. -
«Earth». «Земля» — це євро середньої складності, в якому учасники створюватимуть власні біоми на ще молодій рідній планеті. Основою цієї стратегії є циклічність ресурсів, бо те, що колись було життям, може надати поживні речовини наступним істотам, що прийдуть до цього світу. Повний цикл природи!
Українською гру планує видати Ігромаг, тож наразі ми очікуємо новий та деталей щодо проєкту. -
«Maple Valley». «Кленова долина» є новим проєктом канадської геймдизайнерки Роберти Тейлор. Гікач у 2022 році видав її сімейну стратегію «Лісовий Затишок», і нова гра від авторки належить до того ж світу! От лише тепер ви будете не приймати гостів у містечку, а самі подорожувати лісовими стежками між струмків і дерев у пошуках корисних предметів і друзів.
Неймовірно приємні ілюстрації персонажів та природи у грі поєднуються із доступним для всієї родини ігроладом з побудови маршрутів та вибором дій. Навіщайте друзів у їхніх оселях, та випробуйте механіку “підбери та принеси”, що ніколи до того не була такою милою й привітною. Ну бо доставка предметів стає цікавішою, коли добре поєднується із тематикою. -
«Гікорі Дікорі». Гра «Hickory Dickory» — одна з майбутніх локалізацій Гікача.
Гікорі, дікорі, док.
Годинник все цок та цок.
Тут мишка йде.
Він першу б'є,
І мишка шусть у куток!
Саме на цьому кумедному віршику про різних тваринок, що вчить малих діточок числам, і засновано сюжет цієї милої сімейної стратегії. Розміщайте робітників-мишенят різних видів на стрілці годинника й самі вибирайте, на яку саме поділку ви бажаєте зістрибнути, аби виконати потрібну дію.
Та ускладнюється завдання зокрема тим, що мишенята, які бажають видертися назад на стрілку з комірки на циферблаті, можуть зіштовхнути інших вухастих робітників вниз там, куди вони цього раунду геть не прагнули потрапити! Утім, наступного раунду у вас все одно буде ще одна можливість, як тільки хвилинна стрілка зробить ще один оберт.
-
«Unmatched Adventures: Tales to Amaze». Гікач надзвичайно любить серію «Unmatched» та тішиться, що цього року все ж зумів повернутися до відкладених торік проєктів. А там, може, ще й за нове видання у серії візьметься. Бо ж тим більш, нова частина робить в серії надзвичайний твіст: Unmatched тепер стає кооперативним!
Так! Тепер рівних не буде у бою із монстрами з самої гри. Використовувати у «Tales to Amaze» можна буде героїв із будь-якого іншого випуску серії, так само як і героїв серії можна буде зіштовхнути з іншими персонажами, бо ж не самим лише кооперативом їм жити. Героями цього випуску стали: Нікола Тесла, що вже заряджає свої електричні котушки, фольклорна героїня Енні Крісмас, наукова дослідниця та за сумісництвом штукарка Джилл Трент і перший у світі супергерой Золотий Кажан. Картковий рушій для самих героїв лишається незмінним: вибираєте дві дії у свій хід та виконуєте їх.
Протистоятимуть героям криптиди Північної Америки, мітичні істоти міських легенд: Людина-Міль та Марсіанський загарбний, а також їхні помічники Джерсійський диявол, Королева мурашок, Лавлендська жаба, Крапля, Тарантул і мавпа-скунс. Карти дій ворогів мають досить просту систему націлювання, що може бути застосована не тільки на полі випуску, але й на інших мапах. -
«Point City». Ця гра від розробників настілки «Салат. Рецепт успіху», яку видали українською IGAMES, застосовує деякі карткові здобутки попередниці, та водночас виводить ігролад із відкритим драфтом та збором сетів на дещо інший рівень.
Основа правил досить проста: візьми дві карти з центру столу та розмісти їх у своєму місті. Й водночас саме розташування ресурсів у спільній зоні в центрі є спільною базою гравців для зведення будівель. Вимоги щодо ресурсів вказано на самих картах споруд, і як в центрі є відповідна кількість символів цих ресурсів, ви зможете доповнити свою зону новою картою. Та й перевернути карту, аби отримати необхідний ресурс, схоже, досі можна буде. Однак збір сетів в спільному просторі замість власного запасу скидається на вельми нестандартний твіст, що має підвищити рівень взаємодії між учасниками партії. -
«Witchbound». Ця пригодницька гра, що надихалась класичними відеоквестами та настільними рольовими іграми, є однією з родзинок серед планів на локалізовані Гікачем у 2023 році проєкти.
За сюжетом ви граєте за юну героїню, що тільки-но відкриває в собі магічні сили. Ви починаєте зовсім без спорядження й знань про світ далекого острова у малій локації кімнати власного персонажа, і поволі відкриватимете у книзі мап нові місцини, отримаєте необхідні для створення зіллячок та чарів знання й зможете здолати все більш могутніх ворогів та дістатися у до того закриті локації.
Взаємодія із персонажами й доступні репліки також керуються текстовою книгою світу. В залежності від попередніх зустрічей та виконаних вами завдань репліки неігрових персонажів будуть змінюватись, тож «Witchbound» можна назвати справжньою рольовою “пісочницею”.
Кожному інтерактивному об’єктові, персонажу й дії у грі привласнено їхній особистий код з літери й числа, які можна знайти у текстовій книзі. Звісно, без нотаток не обійдешся! Нехай «Witchbound» і має позиціюватися як соло гра, ніхто не завадить вам сісти досліджувати острів, на якому вже століття не бачили відьом, разом із друзями або рідними.
Серед майбутніх проєктів чимало продовжень чи переосмислень серії, які існували й до того. А втім, завжди цікаво подивитися, як стандартна механіка розміщення робітників може отримати новий твіст із рухливими елементами нестандартного поля, або як величезний програмований світ відеогри можна втілити на папері й картоні, та ще й дати гравцям стільки можливостей вибору, що аж у голові паморочиться.
Не менш цікаво і те, як урізноманітнюються сетинги настілок. Як до того переважну більшість мало середньовіччя, пірати й космос, тепер стало виходити чимало настільних ігор в жанрах горору й фентезі, а також настільних втілень природи, від окремих біосфер, до масштабних процесів.
Навіть використання психоаналізу й сюрреалістичних образів снів, або ж боротьби відьомських ковенів у єврогеймах, що за визначенням раніше славились сухістю й малою увагою до тематики, а тепер вплітають до механік складні процеси, за які рідко беруться навіть відеоігри, вказує на те, як сильно розвинулась індустрія настілок протягом останніх кількох років.
Майбутні настільні проєкти поза добіркою
Окремої згадки варті також плани видавця Cephalofair Games зі створення настільно-рольової гри у світі «Gloomhaven» та випуск пластикових мініатюр усіх монстрів з попередніх частин серії. НРІ це завжди добре, тож Гікач із цікавістю спостерігатиме за розвитком подій. Однак, додавати рольовку за Ґлумгевеном до топу очікувань ще рано, бо ж наразі навіть оновлення проєкту на спільнокошті очікується не раніше літа 2023, а вийде гра й взагалі бозна-коли.
Також Гікач згадає про анонсовані адаптації відеоігрових світів. Буквально за кілька тижнів до написання статті було анонсовано вихід від видавця Awaken Realms настільної гри у всесвіті «Сталкера». Та як і з рольовкою від Cephalofair, ця настілка може виявитися довгобудом: наразі вся інформація, яку було оголошено, це загальні плани без ігроладних подробиць. Ймовірно, гра мала б побачити світ не раніше 2024 року.
До того у 2022 році вже було запущено спільнокошт настільної адаптації «Heroes 3», та Гікач все так само не сподівається побачити настілку в улюбленому світі раніше наступного року.
Купити нові настільні ігри 2023 можна в Geekach Shop
Ми завжди тримаємо руку на пульсі індустрії і якнайшвидше поставляємо усі ігрові настільні новинки на полиці українських гравців. А отже запевняємо вас, що майбутні проєкти з нашої добірки з часом можна буде замовити у Гікача, і наш інтернет-магазин попіклується про те, щоб ціна вас вразила не менше, ніж нові враження від сучасної настілки.
Бо ж доставка до України за нами (так, уся її вартість та клопоти), а вам тільки й лишається, що вибрати гру собі до смаку й недорого придбати її в рідній інтернет-крамниці. Україна спрагла до новинок, тож локалізації солов’їною в нас з’являються так само швидко, як і оригінальні видання. Стежте за нашими новинами, переходьте на сторінки товарів, що очікуються найближчим часом, та не забувайте зазирнути у розділ «Новинки», що завжди знайде, чим вас здивувати.
Львів, Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Вінниця — не забаріться придивитися до настільних новинок, щоб першими випробувати очікувані настільні ігри 2023!