2023 рік став проривним для українського настільного ринку, як і для світового. Чимало грандіозних проєктів вийшли друком і поповнили полиці настільників. Від серйозних стратегій до надмилих сімейних ігор – минулий рік був щедрим на чудові настільні ігри, які не оминули й українською аудиторію.

Тож сьогодні пропонуємо озирнутися та підбити підсумки за 2023 рік – згадати найкращі ігри, що побачили світ минулого року. Гікач вибирав ігри для топу з огляду на вподобання як іноземних гравців, так і українських, проте більшість ігор у рейтингу вже отримали чи отримають у найближчому майбутньому локалізацію солов’їною.

Відразу зауважимо, що ми не маємо наміру розподіляти золото, срібло й інші призові позиції – наш топ має виключно кількісні місця, адже всі ігри в ньому однаково варті згадки. Отож, поїхали!

Топ настільних ігор 2023 – найбільші хіти минулого року

  1. «Відьмак. Старий світ». Гра, яка не потребує представлення. «The Witcher: Old World» – це, мабуть, найочікуваніший проєкт 2023 року від CD Project RED, Go On Board і Лукаша Возняка. Гра, як можна здогадатися, створена за мотивами літературного циклу Анджея Сапковського «Відьмак». Це масштабна стратегія про пригоди відьмаків п’яти великих шкіл за кількасот років до народження славнозвісного Ґеральта. Найбільше Гікача вражає величезне розмаїття ігрових дій: переміщення континентом, активування ефектів локацій, дослідження нетрів і міста, боротьба з монстрами й іншими відьмаками, гра в покер, проходження квестів, здобування трофеїв… Якщо ви прихильник творчості Сапковського, обов’язково зверніть увагу на цю гру.

  1. «Frosthaven». Нова самостійна пригода у світі культової сюжетної фентезі гри «Gloomhaven». Гра переносить ігроладні засади «Темної Гавані» та «Щелеп Лева» в новий свіжий (у прямому значенні!) сетинг – морозну й похмуру північ. Коробка містить шістнадцять нових персонажів, три нові раси, більше двадцяти нових ворогів, більше сотні нових предметів і нову сюжетну кампанію на більш ніж сто сценаріїв. Гра не відстає в рейтингах від своєї попередниці – поки «Gloomhaven» посідає друге місце в топі найкращих тематичних ігор на BoardGameGeek, «Frosthaven» перебуває на сьомому.
  2. «Unmatched: Пригоди – Дивовижні оповідки». Довгоочікуваний самостійний випуск неперевершеної серії асиметричних дуельних стратегій «Unmatched», що вносить у серію неочікуваний поворот – відтепер можна грати не лише в змагальному режимі, а й у кооперативному – об’єднувати зусилля проти лиходіїв, чи навіть соло. Гра містить двох лиходіїв – Нетлю й Марсіанина, яким можна протистояти як героями з цього набору, так і будь-якими іншими. Чотирьох нових героїв у випуску так само можна використовувати для змагальної гри. У коробці ви знайдете проникливу дослідницю Джил Трент, силачку й капітанку Різдвяну Енні, видатного й (зовсім не) божевільного винахідника Ніколу Теслу та першого у світі супергероя Золотокрила.
  3. «Ticket to Ride: Legends of the West». Новий випуск культової серії сімейних ігор про прокладання залізничних маршрутів «Ticket to Ride». Гра пропонує дванадцять подорожей Північною Америкою XIX століття, а також певні додаткові правила й компоненти, що додають знайомому ігроладу глибини без перевантаження правилами. Кампанія розпочинається на східному узбережжі, тож гравці поступово прокладатимуть собі шлях до заходу – від однієї пригоди до іншої, що пропонуватимуть все нові захопливі виклики.
  4. «Пілоти». Інноваційна гра й справжній діамант, що робить кооперацію та довіру надважливими, ба навіть ключовими. «Sky Team» – це кооперативна гра для двох учасників, у якій вони в ролі пілотів намагатимуться посадити літак у різних аеропортах світу. Це перший настільний симулятор польоту, у створенні якого брали участь справжні пілоти, а тестували професіонали авіасимуляції. Протягом партії вам доведеться контролювати швидкість, балансувати вісь, зв’язуватися з диспетчерською вежою, розгортати закрилки… Українське видання гри також містить ексклюзивний бонусний сценарій із аеропортом «Бориспіль».

  1. «Distilled. Таємниці напоїв». Це тематична економічна стратегія про виробництво алкогольних напоїв, що відтворює реальний процес дистиляції. За сюжетом ви успадкували від родича занедбану винокурню, тож вирішуєте продовжити родинну справу й повернути їй колишню славу. Протягом партії в цю улюбленицю аудиторії ви створюватимете найвідоміші світові напої – здобуватимете якісні інгредієнти, бочки та пляшки, збиратимете рецепти, найматимете спеціалістів і встановлюватимете спеціалізоване обладнання – робитимете все, щоб отримати звання Майстра дистиляції.
  2. «Земля». Гучний хіт 2023 року – тематична євростратегія на побудову автономного карткового рушія росту, розвитку й забезпечення, у якій ви досліджуватимете дивовижне природне розмаїття нашої планети. Гра містить чимало вміло введених та адаптованих для гри природних термінів і явищ, як-от флора й фауна, екосистеми та клімат, приріст, компост, паростки, ґрунт, стовбури, острови й місцевості… Метою гри є здобути найбільше переможних очок, «висаджуючи» карти на власному полі.
  3. «Дюна: Імперіум – Піднесення». Нова самостійна гра в серії «Дюна: Імперіум», що зберігає ігроладні засади базової гри, як-от колодобудування та розміщення робітників, проте додає чимало нового контенту й механік. Гравці продовжуватимуть балансувати військову міць і політичні інтриги в боротьбі на пустельному Арракісі, заручаться допомогою шпигунів і вивчать звичаї фрименів, щоб вирушити в бій на піщаних хробаках. Так, одним із ключових нововведень є фізична й механічна присутність величезних піщаних хробаків, а також епічний режим для гри вшістьох. Майбутнє Імперіуму у ваших руках – нехай живуть бійці!
  4. «Арідник». Гра, про яку ми ну просто не могли не розповісти. «Арідник» – це неймовірно красива й атмосферна українська гра про Карпати, гуцульських вівчарів і чари. Створений на основі мальопису Людмили Самусь (яка власне і намалювала ілюстрації для гри), «Арідник» містить купу надзвичайно стильних автентичних ілюстрацій і слів, а також п’ять фольклорних духів – Арідник, Алей, Бог, Дрізд і Вовк. Проте гра стала популярною не лише завдяки своїй наскрізній українськості, а й через вміле хитросплетіння ігрових механік – викладання плиток, прокладання маршрутів, розпоряджання ресурсами, виконання завдань і застосування різноманітних ефектів карт.

  1. «Експедиції». Суперпопулярна дизельпанкова «Коса» Стеґмаєра й Ружальського повертається в новому сюжетному сиквелі під назвою «Експедиції»! Це змагальна стратегічна гра на дослідження та будування карткового рушія, у якій гравці переміщуватимуть мехів у нерозвідані локації, здобуватимуть силу й хитрощі, досліджуватимуть місце падіння метеорита, очищуватимуть землі від скверни й шукатимуть зниклу експедицію професора Тарковського. Учасники можуть вибрати з таких унікальних персонажів і їхніх звірів-супутників – дослідник Метью, засновниця Весна, купчиня й дипломатка Анна, солдат Ґюнтер, науковиця Акіко та колишня офіцерка Ольга.

Усі найкрутіші ігри – замовити в Гікача

Усі згадані ігри, що отримали українську локалізацію, можна придбати на сайті Гікача. Навіть якщо якоїсь позиції наразі немає в наявності, це лише означає, що незабаром з’явиться новий наклад.

Стратегії та євро, сімейні й абстрактні, кооперативні та суперницькі, швидкі й масштабні, логічні та творчі, настільні рольові та колекційні карткові ігри – ви абсолютно точно знайдете собі щось до душі. Ми завжди слідкуємо за настільними трендами й забезпечуємо асортимент світовими хітами, перевіреною класикою та найсвіжішими новинками. Величезний вибір та оперативна доставка – замовляйте, щоб усього за кілька днів поповнити свою полицю найкрутішими настілками!