Ви з самого дитинства читали оповідання про Шерлока Голмса (може ще й знаєте, що його дедуктивний метод насправді є абдуктивним)? А потім дивилися усі можливі екранізації Агати Крісті? Завжди придивляєтесь до людей, аби за деталями у їхній поведінці зрозуміти наміри та походження? Полюбляєте трилери та інтриги, чи просто хотіли б коли-небудь провести справжнє розслідування? 

З усім цим (“Як і з пошуком будь-яких інших пригод”, — зауважує Гікач) допоможуть натільні ігри. Настільна гра детектив або настільна гра квест — це в будь-якому разі повноцінна заплутана історія, яку розвʼязати зможете лише ви, тож хапайте збільшувальне скло та мершій розкривати злочин! 

Найкращі настільні ігри детективи

детектив настільна гра

Спочатку згадаємо три популярні детективні серії, кожна з них — зі своїми механіками, але кожна — кооперативна. Був би вправний детектив настільна гра йому розкриється.

 1. «Q-System» — це система правил, що використовується у популярній серії коротких детективів «Шерлок». У цих іграх кожна карта — це певний доказ, який учасник має запамʼятати та віднести до корисних або таких, що не мають стосунку до справи. Гравці зможуть обговорити те, що побачили на картах, лише коли колода доказів вичерпається, а до того мусять спробувати самостійно скласти ланцюжок подій та зробити певні припущення для розвʼязання справи.

 2. «Картавентура» — також серія карткових настілок, але ще й з подорожами між локаціями, котрі представляють карти. І лише гравці визначають, куди відправитися далі.

 3. «Детектив» — це назва однієї з найпопулярніших серій сучасних настільних ігор про розслідування злочинів. Українською за правилами цієї серії поки вийшли настілки «Дюна. Таємниці Домів» та «Віденський звʼязківець».

Сімейні детективні настільні ігри

Та що як ви бажаєте провести вечір з усією сімʼєю, невже доведеться відкласти ігри про розслідування? Авжеж, ні, запевняє вас Гікач, бо детективних історій багато, і не кожна з них — про жорстокий злочин. Топ детективних настільних ігор для всієї сімʼї очолюють:

 • «Cluedo» — це класика, з якої все починалось. Вистежте персонажа-злочинця за предметами в різних кімнатах. 

 • «Outfoxed» — хитре лисеня ось-ось викраде у жителів міста пиріг! Та хто саме з цих рудих пройдисвітів винен? Допоможуть докази на полі та особливі планшети для карт лисенят. 

 • «Мікро Макро» — детектив-розглядалка, який приверне увагу будь-якого члена родини, який спочатку думав просто пройти повз вас на кухню аби зробити бутерброд. І — так, це нарешті настільний детектив, в якому дійсно знадобиться збільшувальне скло!

Трилери та містика у детективних настілках

Якщо ж ви граєте не з дітьми та маєте вдосталь хоробрості, аби вибрана вами на вечір історія містила щось більше й таємничіше за звичайне вбивство чи викрадення, Гікач радить вам придивитися до таких настілок:

 1. «Маєтки божевілля» — осердя лавкрафтіанського горору, де ви будете розвʼязувати окультні таємниці в супроводі ведучого —  спеціального застосунку, що міститиме сюжетний текст, допоможе підготувати поле й предмети на ньому та відповідатиме за дії ворогів.

 2. «Betrayal at the House on the Hill» — ціла збірка пригод у таємничому маєтку, і наприкінці кожної пригоди хтось з учасників розкриватиме свою роль лиходія, котрий прагнув геть не того само, що його товариші за столом.

 3. «25 кімната» — знайдіть шлях із вʼязниці майбутнього, натхненної фільмом “Куб”, і остерігайтеся не лише небезпечних нових залів, але й сусідів, бо кожен з них може виявитися 

 4. «Незбагненне» — ви посеред Атлантики, і навколо лише океан… і десь на кораблі заховалися риболюди, монстри, що вклоняються Дагону. Виживіть та викрийте окультистів перш ніж станеться найгірше.

Соціальні детективи, або прихована роль для кожного

детективні настільні ігри

Якщо ви бажаєте блефувати та розкривати блеф суперників, плести інтриги та розривати тенета інших учасників, спробуйте одну з запропонованих нижче настілок. Деякі з них “мафієподібні”, та інші більше тиснуть на розуміння стратегії ваших суперників.

 • «Авалон» — гравці поділяться на дві команди: поплічників легендарного короля Артура та вірних слуг його ворога Мордреда. Що раунду гравці голосуванням визначатимуть склад групи, що має вирушити на місію, а потому обрані учасники таємно голосуватимуть за успіх або провал завдання. Навіть одного голосу за провал достатньо, аби місія завершилась поразкою. Три  успішних місії, і виграють товариші Артура, та три провали — і Моргана з Мордредом запанують над Англією.

 • «Остання Ніч. Перевертні» — динамічна гра про вирахування вовкулак серед селян, що не лише триває близько десяти хвилин, але й чудово масштабується: мінімально знадобиться троє гравців.

 • «Nanty Narking» — стратегія у Лондоні доби Шерлока Голмса та персонажів Діккенса. Кожен з учасників матиме таємну роль і не менш таємні завдання, і метою гравців стане не лише виконати свою ціль, але й зрозуміти дії суперників та завадити їм здійснити свій задум.

 • «Цитаделі» — що раунду гравці отримуватимуть таємну роль з особливими здібностями, що допоможе вам розбудовувати квартали свого міста або грабувати суперників. 

Детективні ігри для вечірки 

Вечірка для кмітливих? З цими настілками — запросто!

 1. «Містеріум» — один з гравців візьме на себе роль духа, що за сім раундів-днів має пояснити решті гравців (медіумам) історію смерті свого персонажа за допомогою ілюстрованих карт-асоціацій.

 2. «Детектив клуб» — ще одна гра на асоціації, та значно швидша. Кожен раунд ведучий даватиме листок із написаною асоціацією раунду сім, крім одного гравця. Потому всі мають викласти з руки карти, що відповідають заданій асоціації. Всі включно з гравцем, що її не знає. Завдання учасників — розгадати, хто виклав карти навмання.

 3. «Декодер» — гравці діляться на команди, що завдяки асоціаціям мають наввипередки розгадувати код-шифр своєї команди та команди суперників.

 4. «Мигцем» — гра на зчитування мови тіла, бо ви маєте не лише вчасно помітити, коли вам моргне спільник, але і підловлювати знаки одне одному суперників.

Книжково-настільні детективи?

Так, є і такі настільні ігри детектив і квести! Кожна сторінка — наступна локація або діалог. Спробуйте зіграти в комікси-ігри «Лицарі» й «Полонянка» та серію Escape Game». До “книжкових детективів” технічно можна віднести й настільні рольові ігри, такі як «Поклик Ктулху», що спрямована на містичні розслідування, чи «Vaesen», що оповідає про зіткнення жителів доби промислової революції із надприродними духами.

Настільні детективи та квести в інтернет-магазині Geekach Shop

Памʼятайте, детектив гра настільна — це не просто так забавка, це справа для кмітливих. Загалом, як і усі настільні ігри, тож інтернет-магазин Гікача пропонує вам настілки усіх українських видавців: Geekach Games, Ігромаг, Kilogames, Lord of Boards, IGAMES, Feelindigo, Games 7 Days, Нова Ера недорого, бо ціна важить не менше, ніж якість. Вартість годин, що ви проведете спільно з друзями, точно того варта. Доставка доступна всюди: Київ, Львів, Вінниця, Івано-Франківськ, Ужгород, Тернопіль, вся Україна. Лише встигніть замовити настілку і купити смаколиків із напоями, і домашня ігротека готова до початку! Настільна гра детектив прикрасить будь-який вечір.