Якщо ви протягом перегляду улюбленого серіалу або прочитання книги настільки привʼязалися до світу, що його аж не хочеться його відпускати, Гікач сам добре вас розуміє.настільні ігри за мотивами фільму Та що може бути краще, ніж пережити пригоди з улюбленого світу самотужки? З цим вам чудово допоможуть настільні ігри за мотивами фільму чи книги. Ба більше, останнім часом почали виходити навіть настілки за відеоіграми, тоді як раніше це відеоігри адаптували настільні. На думку Гікача свідчить це аж ніяк не про брак ідей, а навпаки, про можливість отримувати від настілки ігровий досвід, не доступний в інших медіа.

У цій статті гікач розповість не просто про мерч, що його прагнуть замовити у комплект до своєї колекції фігурок і футболок фанати (бо яку мала б вартість така стаття?), а про самостійні настільні втілення, що тільки примножують сюжетне багатство світу до якого належать. У переліку знайдеться місце і єврогеймам, і америтрешу, і кооперативам, і конкурентним стратегіям, але головна ознака залишатиметься незмінною: все це настільні адаптації відомих світів, які люблять фанати з усього світу.

Настільні ігри за мотивами фільмів

І не лише, фільмів, але й серіалів! Спочатку зазначимо адаптації кінематографа. Список виходить досить великий, тому Гікач виділить лише найпомітніше. Воно найчастіше і найкраще, та якщо ви згадали щось, що ми пропустили, обовʼязково напишіть про це у коментарях. Отже, кращі ігри за фільмами:

 • Star Wars — це величезна франшиза. Ігри за мотивами фільмів серії виходили неодноразово, тож ось лише деякі з них: «Зоряні війни: Палац Джабби», «Star Wars: Outer Rim» (локалізація Kilogames), «Star Wars: Rebellion» (локалізація Lord of Boards) та «Star Wars: The Clone War» — “Пандемія” у всесвіті Зоряних Війн.

 • Jurassic Park має декілька втілень у серії Unmatched: «Unmatched: Jurassic Park – Dr. Sattler vs. T. Rex» та «Unmatched: Jurassic Park – InGen vs Raptors»

 • Battlestar Galactica мала культову настільну адаптацію, яка лягла в основу гри «Незбагненне» (локалізація Geekach Games), а та є втіленням мітів Лавкрафта. Як вам така адаптація з адаптації?

 • «Дюна. Таємниці Домів» — настільні ігри за мотивами фільму для Дюни є радше виключенням, але в цьому випадку адаптація присвячена саме першій стрічці Вілньова.

Звісно, це не повний список. Згадати можна ще чимало настілок і не менше фільмів, хоч би й локалізацію «Кімнати 25» від Нова Ера, що надихається фільмом “Куб”. Є, наприклад, серія «Legendary Encounters», що зіштовхує персонажів відомих фільмів. Гікач з ходу може згадати «Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game». А є ще чимала кількість версій «Кодових Імен» (українською видають Feelindigo), хоч про Гаррі Поттера, а хоч і за мультфільмами Disney… А є ще й настільні ігри з фільмів, як то “Джуманжи”. Хоча без слонів та магії це трохи не те.

Настільні ігри за мотивами книг 

Ось вже тут Гікач може розігнатися! Давайте й далі розглядати все списком у форматі “книга — ігри на основі книги”. настільні ігри за мотивами книг

 • Володар Перснів має безліч настільних втілень. Ось лише деякі: «Війна Персня», «Війна Персня. Карткова гра», «Володар Перснів: Пригоди у Середземʼї»

 • Книжкова Дюна не менш популярна в настільному світі: «Dune: Imperium», «Dune: The Board Game», «Dune: A Game of Conquest and Diplomacy»

 • Легенда про Робіна Ґуда: тут маємо «Шерифа Ноттінґема» (має бути локалізація від Games 7 Days), настільну гру «Robin Hood» і набір «Unmatched: Робін Гуд проти Біґфута»

 • Його величність Лавкрафт, якого через кількість адаптацій знає кожен гравець в настілки: «Жах Аркгема», «Прадавній жах», «Arkham Horror: The Card Game» (локалізація від Ігромаг), «Маєтки божевілля»

 • Шерлок Голмс теж навідується до настілок. Чомусь він дає назву, як то серії «Шерлок», а десь і на нього чекає бій, як в «Unmatched: Місто туманів»

 • Гра «Червоний Світанок» теж заснована на книзі Пірса Брауна.

 • Легенда про короля Артура є основою для гри «Авалон», а сам король зʼявляється в «Unmatched: Битва легенд. Частина перша»

 • Ну і як не згадати Пісню Льоду й Полумʼя, що з адаптацією «Game of Thrones» довго очолювала всі топи настілок за видатними світами

 • Комікси ще і як варті адаптації, і не лише в кіно. Мальописи — не література, а окремий вид мистецтва, проте все одно книги. Ось невеликий список настілок за коміксами Marvel: «Marvel United», «Розкіш Marvel», «Чемпіони Марвел»

Окремо згадаємо настільно-рольові ігри. Деякі системи правил взагалі можуть адаптувати будь-що, бо не залежать від сетингу, але є і тематичні рольовки на взір «One Ring» за Толкіним, «Поклик Ктулху» за Лавкрафтом, «Vaesen» за мітами різних народів, «Alien» та «Mothership» за «Чужим»… Йой, це вже знов про фільми, а про них вже було!

Є ще багацько менших та більших ігор за казками, книгами й коміксами, як «Алі Баба» від IGAMES чи настілки за книгами Пратчетта, які, на жаль, давно не додруковуються, завдяки чому їхня ціна може отримати епітет “недорого” лише від колекціонерів. Гікач просто напише в кінці цього списку “тощо”, бо інакше перелік може бути дійсно нескінченним.

Настілки та відеоігри

гри за мотивами фільмів

Так, останнім часом є і таке. І найчастіше не для прямого перенесення ігроладу, а для втілення на столі світу відеогри. Серед гучного можна назвати «Dark Souls Board Game» (і «Dark Souls The Card Game»), «Horizon Zero Dawn», «Elden Ring», «Darkest Dungeon», «Resident Evil 2», «Resident Evil 3»… та «Відьмак. Старий світ», що надихалась відеоігровим світом значно більше, ніж книжковою серією Сапковського.

Навіть тут можна накидати ще чимало ігор на кшталт «Чемпіонського пінболу» чи карткової гри «Pac-Man», але ніщо не може тривати вічно, включно і з нашим переліком (жартуємо, звісно, він міг би тривати вічно, це ж оповідь про настільні ігри).

Купити настільні адаптації великих світів допоможе Geekach Shop

Інтернет-магазин Гікача допоможе підібрати настільні ігри з улюбленого світу, а доставка і ціна потішать своєю доступністю. Придбати настільні адаптації можна зовсім недорого, а для відправки доступна вся Україна: Київ, Львів, Вінниця, Івано-Франківськ, Ужгород, Тернопіль і будь-яке інше місто, в якому знайдуться настільщики, кіномани, книголюби та відеогеймери.