Які чарівні ці дуелей вечора,

Любов і ненависть, жетони, тайли, фішки,

Ах, карти, кубики, фігурки, дамки, пішки,

Які чарівні ці дуелей вечора...

 

- Завтра вранці. На двадцять кроків з бар'єрами.

- Чому ж завтра? Давайте прямо зараз. Вибір зброї за вами. Можемо битися в варгейм, якщо ви налаштовані настільки войовничо. Розкласти карткову гру або зіграти в логічний абстракт, якщо ви, пане, наважитесь позмагатися зі мною розумом.

Топ ігор на двох. Якщо топи складають, значить, це комусь потрібно

топ ігор на двохПро дуельні ігри Гікач вже розповідав свого часу і в належному місці. Ваш вухатий слуга не любить повторюватися, але якщо коротко, сенс в тому, що дуелі, на його думку, це найчесніший, спортивний і стратегічний режим гри, в якому противники зосереджені виключно один на одному, і не ризикують отримати удар в спину від третьої сторони.

Кращі настільні ігри на двох забезпечують чистоту експерименту. В кінці партії можна з упевненістю сказати, що переможець грав сильніше... а не виграв тому, що йому допоміг якийсь кінгмейкер, що давно втратив всі шанси на перемогу.

У цій статті Гікач хотів би розглянути світовий рейтинг кращих дуелей і порівняти його зі своїм власним топом настілок для двох. Як завжди, він відправляється на найпопулярніший сайт про настільні ігри - «BoardGameGeek», і там... А там він не знаходить такого рейтингу. Але нічого страшного, можна відкрити загальний список кращих ігор світу та вибрати з нього ТОП-10 дуельних ігор з найвищим рейтингом. Зараз Гікач цим і займеться.

Кращі настільні ігри для двох за оцінками користувачів сайту BoardGameGeek

Отже, станом на серпень 2019 року ТОП кращих дуелей виглядає наступним чином. Якщо ви не згодні з ним, звинувачуйте користувачів сайту, а не бідного вухатого Гікача. Покритикувати його ви зможете нижче, коли побачите його особистий ТОП.

 1. «Сутінкова боротьба». Найвідоміший варгейм у світі, присвячений Холодній війні. Відтворює повоєнні реалії, а далі все у руках гравців, які очолюють протиборчі наддержави. Чим закінчиться ця геополітична дуель? Перемогою СРСР, США або ядерною війною? До речі, гра переведена на російську мову компанією GaGa Games, а тому не знаючі англійську досконало, можуть не переживати, що від них вислизнуть якісь сенси і терміни.
 2. «Зоряні війни: Повстання». Мегаепічна стратегія, гідна очолювати топ ігор для двох. Не виключено, що з часом вона там і опиниться, обійшовши «Сутінкову боротьбу». Гра присвячена одвічному протистоянню Світла і Темряви, Альянсу та Імперії. Мабуть, це краще настільне втілення кіносаги «Зоряні війни». Один гравець буде грати за імперців, прагнучи знайти і знищити секретну базу повстанців. Інший буде виконувати таємні цілі і підвищувати репутацію Альянсу. Відмінна стратегія з чудовими мініатюрами, локалізована компанією Hobby World.
 3. «Війна кільця». Гра під стать попередньої. Масштабна військова стратегія за мотивами трилогії Дж. Р.Р. Толкіна «Володар кілець». Сили Світла і Темряви борються за панування в Середзем'ї, а тим часом Братство Кільця намагається проникнути в Мордор і знищити Кільце Всевладдя в жерлі вулкана Ородруін.
 4. «7 чудес. Дуель». Дуельний варіант знаменитої карткової гри про будівництво цивілізації, має кращий рейтинг, оцінки та відгуки, ніж оригінальні «7 чудес».
 5. «Fields of Arle». Складна економічна стратегія від Уве Розенберга. Гравці займуться сільським господарством в селі Арлє.
 6. «Android: Netrunner». Культова жива карткова гра, знята з виробництва. Асиметрична дуель по кіберпанковому всесвіту Андроїд.
 7. «Печворк». Тетрісоподібний сімейний абстракт від Уве Розенберга.
 8. «Star Wars: X-Wing Miniatures Game». Варгейм з мініатюрами, що відтворює космічні битви ескадрилій імперців і повстанців у всесвіті «Зоряних воєн».
 9. «Зоряні імперії». Суперпопулярний колодобуд, в який найкраще грати в дуельному режимі.
 10. «Санторіні». Про цю чудесну логічну гру Гікач розповість у власному топі. У магазині Гікача можна купити «Санторіні» максимально дешево. Подивіться на ці шикарні компоненти, а тепер на вартість. Ну як її не купити?

Кращі настільні ігри для двох на думку Гікача

кращі настільні ігри для двохНу а тепер особистий ТОП-10 Гікача. Можете писати скарги в коментарі, що цей список ображає ваші гіковскіе почуття. Але для Гікача це кращі дуелі на сьогодні.

 1. «Санторіні». Захоплюючий, швидкий і нескінченно реіграбельний абстракт (за рахунок різних здібностей богів). Гра проста в освоєнні, але пропонує цікаві завдання і їжу для роздумів. Чудове оформлення, прекрасні компоненти. Гікач обожнює цю гру, він готовий грати в неї вічно.
 2. «Star Wars: Destiny». Колекційна карткова і кубикова гра по всесвіту «Зоряних війн».
 3. «Онітама». Елегантний, швидкий і реіграбельний абстракт про протистояння майстрів східних єдиноборств. Щоб ходити фігурами, гравці використовують карти ударів і передають їх за годинниковою стрілкою.
 4. «Magic: The Gathering» від компанії Wizards of the Coast. Класика колекційних карткових ігор, яка вплинула на розвиток настільних ігор.
 5. «Ханамікоджі». Карткова гра про задобрювання гейш з механікою контролю територій.
 6. «Пісня льоду й полум'я». Масштабний варгейм з мініатюрами по всесвіту «Ігри престолів».
 7. «Бестіарій Сігіллума». Глибокий абстракт в сеттинзі технофентезі.
 8. «Codex». Колодобудівна карткова стратегія з заздалегідь сформованими, повноцінними колодами фракцій.
 9. «Вулик». Шахи-лайт про боротьбу комах.
 10. «Раптор» від Lavka Games. Асиметрична стратегія про протистояння вчених і динозаврів на острові.

Всі ці ігри ви можете купити зовсім недорого в інтернет-магазині Гікача.

Топ ігор на двох. Купити у Гікача

Побачили цікаву гру в каталозі? Чи влаштовує ціна? Можете відразу замовити її, оформивши швидке замовлення, або купити з використанням накопичувальної знижки. Доставка проводиться поштовими службами - Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Львів, ваш населений пункт, вся Україна.