Після відкриття у 2009 році спільнокоштова платформа «Kickstarter» назавжди змінила індустрію настільних ігор. Чималу частку найуспішніших проєктів серед усіх кампаній на платформі складають саме настільні ігри. 

Завдяки Kickstarter свого часу побачили світ ігри «Коса», «Вранішнє сонце», «Лють крові», «ROOT» та багато інших.

Та в цій статті Гікач розгляне не просто настільний спільнокошт, а найуспішніші настільні кампанії на Кікстартері за весь час існування платформи від перших проєктів до 2023 року. Попереду на нас чекає ще більше нових кампаній із цілями збору, ексклюзивами для передзамовників та промонаборами, але сьогодні ми промандруємо сторінкою «Most Funded» в улюбленій для Гікача категорії на Kickstarter.

Морозна Гавань та її попередниці

Кампанія фентезійного тактичного кооперативу «Frosthaven» зібрала рекордну суму у $12.9 млн із понад 83 тисячами спонсорів, що виводить проєкт до топу не тільки настільних спільнокоштів, але й усіх кампаній на платформі.

Та кампанії «Морозної Гавані» у 2020 році передувало видання хіта «Gloomhaven» — на той момент гри #1 у топі найкращих настілок усіх часів за версією BGG. До відправлення наймитів на Північ вигаданого світу «Похмура Гавань» вже двічі успішно виходила на Кікстартер для збору коштів на перший та другий наклад гри й свого часу встигла також побити рекорди з фінансування.

Серія кооперативів «Gloomhaven» є наслідком десятирічного розвитку механіки спадку: ігри серії мають кожна понад 80 годин сюжетної кампанії із безліччю закритих конвертів та мініатюр, механіками прокачування героїв, таємних цілей для виходу персонажів на пенсію, репутації загону тощо.

Наразі українською очікується менша версія гри «Похмура Гавань. Щелепи лева».

Зомбіцид — популярна серія з ексклюзивними випусками

Серія «Зомбіцид», як і чимала кількість інших проєктів видавництва CMON, також починала свій шлях з Кікстартера. Найуспішнішими були кампанії останніх проєктів у серії — «Marvel Zombies» та «Green Horde». А втім, успішними були усі випуски серії: тільки «Зомбіцид» другої редакції зібрав $3.4 млн від 22 тисяч спонсорів.

«Зомбіцид» є еталонною серією америтреш ігор із високим рівнем впливу випадковості завдяки використанню гральних кісток та величезною кількістю мініатюр. Зокрема ексклюзивні альтернативні фігурки та доповнення із додатковими персонажами та ворогами є найпоширенішим бонусом для передзамовників ігор «Zombicide» на Kickstarter.

За локалізацію гри «Зомбіцид. Друга редакція» українською відповідає Гікач.

Вибухові кошенята — феноменальна кількість спонсорів

«Exploding Kittens» — це Кікстартерне диво, адже гра й досі тримається на першому місці у рейтингу кампаній з найбільшою кількістю спонсорів. Гра з механікою випробування удачі, в якій гравці можуть підставити суперника, змушуючи його ризикувати ще більше, знайшла підтримку від 220 тисяч спонсорів. Частиною феномену успіху була вдала робота з цільовою аудиторією та використання в кампанії фірмового чорного гумору.

Цікавий факт про «Вибухових кошенят»: із 220 тисяч спонсорів понад 200 тисяч придбали гру в альтернативному 18+ дизайні під заголовком «NSFW» («Not Safe For Work», «небезпечно демонструвати на робочому місці»). 

Автори «Вибухових кошенят» потому ще декілька разів поверталися на Кікстартер із кампаніями з видання нових патігеймів. Одним з них є гра «Летючі бурито» — активна гра із дуелями м’якими іграшками, в якій усі гравці ходять водночас. Українською цю гру локалізує Гікач.

Відьмак. Старий Світ — популярна франшиза й ексклюзивні бонуси

Гра за творами Анджея Сапковського та серією популярних відеоігор від студії CDProjectRed «Відьмак. Старий Світ» захопила спонсорів зі всього світу елегантним суперницьким ігроладом в улюбленому сетингу та величезною кількістю ексклюзивних бонусів — мініатюр монстрів, що замінять жетони із гри, а також доповнень, які розширять базову гру.

Серед 45 тисяч спонсорів проєкту на Кікстартері понад 10 тисяч вибрали опцію «Все включено», що містить не тільки ігроладні компоненти, але й усі косметичні бонуси.

Гра стала справжнім довгобудом, вихід якого сповільнила пандемія COVID-19, та вже у 2023 році усі передзамовники нарешті отримають свій довгоочікуваний скарб.

Вже зараз ви можете переглянути відеоогляд Гікача, знятий з використанням виробничої копії гри, а перший наклад, призначений для передзамовників, вже прямує до України. 

Подорож на Сьомий континент

«7th Continent» — це кооперативна дослідницька гра, яка підкорила спонсорів величезною кількістю сюжетного контенту. Авжеж, гра обіцяла понад 17 годин ігроладу для одного проходження із безмежними можливостями пошуку нових шляхів крізь щойно відкритий Сьомий континент у пошуку способів зняти з героїв прокляття.

Після успішної (нехай і не рекордної) Кікстартер-кампанії з видання базової гри у 2015 році, у 2017 автори повернулись на Кікстартер для видання доповнення, що вдвічі збільшило й без того великий обсяг контенту у настільній «пісочниці» Сьомого континенту. І вже кампанія доповнення, протягом якої можна було придбати й базову гру, зібрала $7 млн від близько 44 тисяч спонсорів.

Немезида, або космічний жах зі зрадами й мутантами

Велика кількість мініатюр, напівкооперативний ігролад із можливістю зрадити союзників та атмосфера горору, яка надихалась культовими фільмами про «Чужого», гарантували «Немезиді» успіх. 

Перша гра у серії разом із доповненням «Наслідки» та іншими ексклюзивами забрала понад $3.8 млн, а сама гра після релізу піднялась до ТОП 20 найкращих ігор усіх часів за версією BoardGameGeek, й досі зберігає свою почесну позицію. 

Вже у 2020 році розпочалась кампанія другої самостійної гри серії «Nemesis. Lockdown», що у підсумку зібрала $6.5 млн. Частину успіху також гарантувала можливість замовлення базової гри з першої хвилі разом із раніше ексклюзивними доповненнями.

Українською гра «Немезида» відразу із доповненням «Наслідки» вийде вже на початку 2024 року у локалізації Гікача.

Перечитання легенд у Tainted Grail

Похмура фентезійна гра «Tainted Grail: The Fall of Avalon» взяла за основу сюжету для тридцятигодинної кампанії легенди про Короля Артура й лицарів Круглого Столу. У противагу більш ігроладному використанню механіки «спадку» у грі «Gloomhaven», «Спаплюжений Ґрааль» пропонує гравцям більш сюжетну пригоду із важкими моральними дилемами й жорстоким світом, який щораз буде перевертати догори дриґом ваші очікування.

Серед Кікстартерних ексклюзивів гри традиційно були додаткові фігурки й сюжетні доповнення включно із додатковою кампанією, розрахованою на ще 15 годин проходження.

Локалізацію гри українською вже оголошено видавництвом Kilogames.

Сімейна серія Marvel United

Коли говорити про серії ігор, то успіх кожного наступного випуску дуже сильно залежить від успіху попередніх. Розглянемо на прикладі «Marvel United»:

  • Базова гра «Marvel United» у 2020 зібрала майже $3 млн, й започаткувала успішну серію першим «сезоном» із тематичних випусків, що були присвячені Месникам, Людині Павуку, Вартовим Галактики, Чорній Пантері та Асґардійцям.
    Саме з ігор «Marvel United» та «Marvel United. У всесвіті Людини Павука» Гікач і розпочав локалізацію серії.

  • Вже у 2021 році було проведено кампанію на другий сезон ігор серії «Marvel United: Multiverse», що зібрав вже $4.8 млн. Нові випуски були присвячені Світовій Війні Галка, Галактусу, Громадянській війні Marvel, різним версіям симбіотів та менш відомим варіантам героїв із різних світів.

  • Остання кампанія на видання серії відбулась у 2022 році, й зібрала $6 млн. Крім нових коробочок, що були присвячені Людям Ікс та Фантастичній Четвірці, протягом кампанії можна було придбати усі попередні випуски першого сезону гри, що додатково вплинуло на обсяги зборів.

Саме з огляду на показники серії «Marvel United» можна зробити висновки й про інші франшизи, в яких кожна наступна кампанія на Кікстартері збирає дедалі більші суми завдяки ефекту «снігового кому»: до нових проєктів долучаються і ті гравці, що залишились лояльними до серії, й ті, що пропустили попередню кампанію передзамовлення й прагнуть поповнити колекцію ексклюзивними бонусами.

 

Та що й казати: традиція передзамовлень вийшла далеко за межі Кікстартера, й тепер рідко коли хоч яке видання настільних ігор отримає реліз без попередньої знижки з ексклюзивними бонусами.

А передзамовити настільні ігри із ексклюзивною знижкою та бонусами завжди можна на сайті Гікача. Щойно новинки настільних ігор прибудуть до нас, ми відразу беремось за пакування ваших передзамовлень. Швидка доставка можлива до міста Київ, Дніпро, Харків, Одеса, Львів, Тернопіль, Вінниця - для настільних ігор доступна вся Україна!