Що може прикрасити вечірку ліпше, ніж крута настільна гра? Звичайно, дуелі, євро та воєнні стратегії ніхто не скасовував, утім, патіґейми вже давно займають незамінну нішу на ринку настільних ігор і в культурі дозвілля. Саме настільна гра може легко об’єднати за спільною активністю будь-яку компанію та подарувати незабутні враження, до яких захочеться повертатися знову й знову. Тож сьогодні пропонуємо згадати найкращі й найпопулярніші настільні ігри для вечірки.
Відразу зауважимо, що наш топ не має призових позицій, а лише кількісні місця, адже всі перелічені ігри однаково заслуговують на згадку в цій добірці.
Топ настільних ігор для вечірки
- «Одним словом». Гра на відгадування слів як вона є. «Одним словом» — це захопливий кооперативний патіґейм на асоціації, у якому вам доведеться проявити уяву, винахідливість і, що найголовніше, оригінальність. Грі «Just One» вдалося здобути незліченну кількість нагород і номінацій, серед яких перемога на одному з найпрестижніших конкурсів у світі Spiel des Jahres, а зараз гра входить у топ-3 патіґейми світу на BoardGameGeek. Це й не дивно, адже за геніально простими правилами ховається купа позитивних емоцій і вражень.
- «Кодові імена: гра слів». Як і «Одним словом», «Кодові імена» — це класика ігор на відгадування слів, і так само отримала незліченну купу номінацій і нагород, серед яких також є перемога на Spiel des Jahres. За сюжетом у місто прибуває дві команди шпигунів. Зв’язківцям-капітанам відомі місцезнаходження й особистості всіх агентів, тоді як інші гравці знають лише кодові імена цих агентів. Протягом партії команди намагатимуться відшукати дружніх агентів у місті за допомогою підказок капітанів.
- «Череп». Барвиста, весела й водночас стратегічна, приправлена ризиком гра. «Череп» — це, так би мовити, квінтесенція блефу в настільній грі. На старті в кожного учасника є планшет певного кольору та чотири диски на руці — три з квітами й один із черепом. У свій хід можна або викласти новий диск долілиць на свій планшет, або зробити ставку на кількість дисків, які ви ризикнете перевернути, не натрапивши на череп. Якщо ви відкрили лише квітки — чудово, а як натрапили на череп — доведеться втратити диск. Виграли два раунди? Вітаємо з перемогою! Втратили всі диски? Що ж, доблефувались!
- «Концепт». Ще одна представниця популярних ігор на відгадування слів. Ця гра чимось нагадує ігри, у яких учасники ставлять ведучому запитання щодо загаданого слова, на які він може відповісти тільки «так» або «ні». Утім, протягом гри ви спілкуватиметеся без розмов, а натомість пояснюватимете слова комбінаціями картинок на ігровому полі. Ці зображення-символи і є концептами, на які ви розбиватимете слова. «Концепт» — це гра, що легко прикрасить вечірку й порадує гравців знайомою тематикою в незвичному переосмисленні.
- «Монстри проти героїв». Ця популярна серія складається з двох ігор — «Вікторіанські жахи» та «Поклик Ктулху». Це веселі швидкі карткові ігри на дедукцію та блеф про протистояння відомих героїв і монстрів. Випуск «Вікторіанські жахи» присвячений вікторіанським таємницям і потойбічним жахам, і кого ви тільки тут не зустрінете: Дракулу, Ван Гельсинґа, чудовисько Франкенштейна, Шерлока Голмса… Випуск «Поклик Ктулху», як ви вже здогадалися, присвячений найвідомішим творам Говарда Філіпса Лавкрафта. Колоди з різних випусків можна поєднувати, щоб створити ще цікавіші взаємодії.
- «Шериф Ноттінгема». Це, мабуть, одна з найкращих настільних ігор на блеф. Це веселий картковий патіґейм із контрабандою та хабарями. У грі використовують два види карт — дозволені (яблука, сир, хліб і курки) та заборонені — контрабанду (як-от перець, медовуха, арбалети та шовк). Але також контрабандою вважають карти королівських товарів, на яких зображено відразу кілька дозволених предметів. Протягом гри ви намагатиметеся перевезти крізь ворота найліпші товари, а для цього часто треба надурити шерифа. Чи повірить він вашим солодким словам? Це вже інша розмова…
- «Час збігає! Вечірка». Ще одна представниця класики на відгадування слів. Це крута командна суперницька гра, у якій ви відгадуватимете слова за допомогою вербальних підказок або жестів. Особливістю гри є використання загальновідомих назв та імен, популярних об'єктів або персонажів. Гра триває три раунди, кожен із яких має свої особливості. Команди ходять по черзі, доки не відгадають усі потрібні карти. Хід кожної команди триває, поки не збіжить час на пісковому годиннику, і команда суперників не посоромиться нагадати вам про завершення ходу вигуком «Час збіг!».
- «Капітан Сонар». Це інноваційна командна гра про битву підводних човнів, так би мовити, вдосконалений морський бій у реальному часі (хоча, крім режиму реального часу, можна грати також і покроково). Десь в океані зустрічаються підводні човни протиборчих корпорацій. Кожна з двох команд складається з капітана, старшого помічника, інженера та радиста, і всі чотири ролі абсолютно унікальні. Завдання — знищити суперника, завдавши ворожій субмарині чотири пошкодження. «Капітан Сонар» — це єдина у своєму роді гра, яка подарує вам море емоцій і гарантує максимальне занурення — у прямому й переносному значенні!
- «Мигцем. Шпигунські ігри». Це проста, швидка й оригінальна гра про шпигунів на карнавалі, і це саме та гра, під час і після якої смішинки вас переслідуватимуть ще дуже довго. Дві колоди карт агентів являють собою натовп на маскараді. Мета кожного ходу — знайти свого спільника й подати йому сигнал — підморгнути, але так, щоб цього не помітили інші. Не забувайте протягом гри стежити за іншими гравцями, щоб спіймати їх на гарячому! Якщо ви здійснили успішну контррозвідку, отримаєте приємні додаткові очки.
- «Довжина Хвилі». Це унікальна у своїй оригінальності гра-вікторина — під час партії учасникам доведеться проявити майже екстрасенсорні здібності! Звісно, надприродне тут ні до чого, але асоціативне мислення й розуміння інших гравців точно стане у пригоді. А для того, щоб почати гру, навіть не потрібно діставати з коробки компоненти. Головна фішка гри — це своєрідний механізм, що складається з колеса, на якому зображена вузенька колірна зона з п’яти сегментів, екрана, яким ви закриватимете колесо, і стрілки, яку ви переміщатимете у спробах вгадати, де за ширмою перебуває колірна зона.
- «Летючі бурито». Це перша карткова гра у вибивали — рухливий патіґейм на збирання сетів і жбурляння бурито! Послідовності ходу у грі немає, тож усі гравці діють одночасно. Учасники на швидкість збиратимуть набори з трьох однакових карт та активуватимуть їхні ефекти. До чого тут бурито? Рожеві або зелені карти влаштовуватимуть бурито-сутички, помаранчеві — бурито-війни, а коричневі — справжні бурито-дуелі! Проте не хвилюйтеся — бурито зроблені з м’якого матеріалу, головне прибрати з кімнати всі предмети, що заважатимуть бурито літати, або в які бурито може влучити. Але жетони синців вам таки доведеться отримувати!
- «Діксіт». Гра, яка не потребує представлення. Мабуть, важко знайти людину, яка не грала чи, принаймні, не чула про «Діксіт». Це найвідоміша й найпопулярніша гра на асоціації, класика компанійських ігор, яка отримала незліченну кількість нагород і номінацій, перевидань, локалізацій і доповнень. На кожній карті у грі зображена цікава й дещо сюрреалістична ілюстрація. Щораунду один із гравців стає оповідачем, вибирає карту з руки та вигадує для неї асоціацію — це може бути будь-що, буквально. А інші гравці мають таємно вибрати карту з руки, яка найбільше відповідає цій асоціації. Після цього відбувається голосування — котру з усіх карт вибрав саме оповідач?
- «Декодер». Легендарна гра на шифрування слів, яка здобула незліченну кількість нагород і світове визнання. Наразі гра перебуває на другому місці в топі патіґеймів світу на BoardGameGeek. Кожна з двох команд отримує екран із чотирма комірками, позначеними цифрами від одиниці до четвірки. У ці комірки необхідно вставити карти ключів, на кожній із яких з’явиться певне слово. Щоходу один гравець команди має взяти й таємно подивитися карту з тризначним кодом, а потім передати цей код своїй команді так, щоб про нього не здогадалися суперники — вигадуючи асоціації до пронумерованих слів, що перебувають на екрані.
Усі найкрутіші ігри — замовити в Гікача
Усі згадані ігри (і не тільки!) можна придбати на сайті Гікача. Навіть якщо якоїсь позиції наразі немає в наявності, це лише означає, що незабаром з’явиться новий наклад, або ж те, що українське видання перебуває на етапі попереднього замовлення.
Стратегії та євро, сімейні й абстрактні, кооперативні та суперницькі, швидкі й масштабні, логічні та творчі, настільні рольові та колекційні карткові ігри — ви абсолютно точно знайдете собі щось до душі. Ми завжди слідкуємо за настільними трендами й забезпечуємо асортимент світовими хітами, перевіреною класикою та найсвіжішими новинками. Величезний вибір і оперативна доставка — замовляйте, щоб усього за кілька днів поповнити свою полицю найкрутішими настілками!
Ви також можете переглянути цей топ у форматі відео: