За останні кілька років культура дозвілля в Україні значно зросла й розвинулася, а особливо — культура настільних ігор. Усе більше й більше людей відкривають для себе настільний світ, усе більше й більше ігор українською мовою з’являються на полицях. Хтось знаходить у настілках віддушину у важкі часи, хтось — улюблену розвагу на вихідних, а хтось — захоплення на все життя.

Чимала частина настільних ігор українською — це локалізації зарубіжних видань, проте геть не всі ігри на настільному ринку були створені за кордоном. Українські ґеймдизайнери не поступаються талантом іноземним авторам, і часто тішать нас іграми, які чіпляють і захоплюють значно більше, ніж світові хіти. Закладаємося, що принаймні раз ви грали в настілку українського авторства й навіть про це не здогадувалися!

Тож сьогодні пропонуємо згадати десять настільних ігор, створених українськими ґеймдизайнерами.

Настільні ігри українських авторів

  1. «Містеріум». Атмосферний сімейний кооператив, що здобув неабияку популярність серед українських гравців. У «Містеріумі» один з учасників стане привидом у занедбаному маєтку, а всі інші — екстрасенсами, що намагатимуться допомогти примарі пригадати обставини загадкового вбивства. За допомогою асоціативного мислення гравці намагатимуться встановити персонажів, локації й предмети, причетні до злочину, викрити справжнього злочинця, подарувати привиду жаданий спокій і отримати винагороду від власника маєтку. Гра «Містеріум» входить у топ-150 найкращих сімейних і найкращих тематичних ігор за версією BoardGameGeek. Автори також створили кілька інших ігор зі схожими механіками, як-от «Онейронавти» та «Детектив Клуб».
  2. «Арідник». Не просто настільна гра, а справжній витвір мистецтва, який став гучним феноменом минулого року. «Арідник» — це створена за однойменним мальописом неймовірно красива й пронизана українською культурою гра про мітичні Карпати, гуцульських вівчарів і чари. Гра поєднує механіки викладання плиток, прокладання шляхів, виконання завдань і розпоряджання ресурсами. На меті гравці матимуть за три пори року зібрати якнайбільше овець у своїй виправі крізь гори, полонини, ліси, річки й озера. А допомагатимуть їм у цьому п’ять фольклорних духів — Арідник, Алей, Бог, Дрізд і Вовк.

  1. «ЗСУ. Armed forces of Ukraine». Тактична карткова гра для одного-двох учасників про героїчний опір Збройних Сил України рашистським свинособакам (перепрошуємо собак і свиней за таке порівняння). У двох фазах гри — вторгнення та повномасштабної війни — учасники зіштовхуватимуться з наступом ворожих військ, відбиватимуть атаки за допомогою карт захисту й підтримки, поповнюватимуть ряди своїх воїнів, здобуватимуть трофеї, здійснюватимуть деблокаду об’єктів, виконуватимуть цілі й намагатимуться не допустити паніки.
  2. «Медова пригода». Надзвичайно затишна карткова сімейна гра про ведмедиків-ласунів, що намагаються зібрати у свої бідончики якнайбільше меду, допоки бджоли не запримітили нестачу. Протягом гри ви намагатиметеся здобути карти меду з якнайбільшим значенням, розігруватимете потужні карти дій, що дозволять трохи схитрувати й почаклувати над медом, і, можливо, трохи підставлятимете суперників. Гра має два режими — звичайний, який чудово пасуватиме для легкої сімейної гри, і режим «Ведмежа послуга», що збільшить взаємодію між учасниками й зацікавить більш досвідчених гравців.

  1. «Форпост». Атмосферна економічна євростратегія, у якій ви очолите поселенців, що досліджують нові землі. За легендою ці землі, що багаті як на природні дивовижі й поклади цінних ресурсів, так і на небезпечних чудовиськ, чекають на майбутнього правителя, яким стане той, хто збудує найкращий форпост. Протягом гри ви будете розпоряджатися ресурсами й поселенцями, зводити будівлі, досліджувати території, полювати на монстрів, будувати фортифікації, активувати регіони та вулиці й, що важливо, запрошувати до своїх поселень героїв, що подарують додаткові переможні очки.
  2. «Сталеві кулі». Швидка карткова гра з присмаком ризику й механікою перевірки удачі (push-your-luck). Перед початком партії треба утворити барабан револьвера з шести викладених долілиць і колом карт револьвера, серед яких є «Клац-клац» і «Бабах!». Протягом гри учасники по черзі відкриватимуть карти з барабана й намагатимуться уникнути карти «Бабах!», або принаймні від неї врятуватися, адже «Бабах!» означає вибування з гри. Гравці розпоряджатимуться картами ситуацій, що мають корисні ефекти, як-от взяти карту зі скиду чи руки іншого учасника, передати хід іншому гравцеві, таємно подивитися карти в револьвері чи врятуватися від вибування.

  1. «Перекуп». Весела сімейна гра з дрібкою удачі про професійних перекупників, що купують автомобілі, наводять красу й намагаються продати якнайдорожче. Протягом гри ви будете купувати автомобілі, розміщувати їх у гаражі, здійснювати прокачування й намагатися продати якнайбільше автівок. Проте кожен потенційний покупець має свої вимоги, а часто й украй прискіпливі, а певні сюрпризи (як приємні, так і не дуже) змусять ваше серце завмирати щоразу, адже про них ви дізнаєтеся лише в момент продажу! Спробуйте продати шість автівок або здобути 5000 доларів, щоб отримати славу найпрофесійнішого перекупника на ринку.
  2. «Степс». Геніально проста гра на вправність, координацію рухів і балансування, що може викликати асоціацію з «Дженґою» навпаки. Протягом гри ви кидатимете степси — компоненти гри — на ігрове поле й намагатиметеся не завалити загальну конструкцію. Степси бувають різного розміру, кольору й ваги — деякі краще пасуватимуть для основи, а деякі можна використати й коли на полі вже є доволі хитка конструкція. Щоб перемогти, треба позбутися всіх своїх степсів, проте за порушення правил або невдалий кидок ви отримуватимете додаткові степси як штраф.

  1. «Сіміно». Логічна сімейна плитко-доміношна гра, у якій на плитках замість крапок — різні кольори. Усього на плитках є вісім кольорів, кожні два з яких за принципом доміно зустрічаються лише раз, а також вісім дублів. Протягом гри учасники викладатимуть усередині ігрового поля плитки в такий спосіб, щоб однакові кольори на різних плитках дотикалися. Цікавим елементом є те, що в якийсь момент партії ви почнете викладати плитки другим і третім поверхом, проте на них діють інші правила — плитки викладають на стиках нижчих плиток так, щоб нові збігалися за кольором із накритими.
  2. «Мавка: Між двома світами». Захоплива сімейна гра з механіками прокладання шляху й виконання завдань про шалені перегони між двома світами. Мавка, Лукаш і їхні друзі влаштували змагальний забіг, у якому треба виконати три цілі, щоб перемогти. Протягом гри ви будете збирати карти рун, що потрібні для переміщення стежками, застосовувати ефекти локацій, пов’язані з рунами, й виконувати завдання — діставатися цільових локацій. Після виконання першої цілі ви отримаєте другу, після другої — третю, а після третьої — перемога. Автори гри також створили кооперативну гру «Мавка: Магічна Верба».

Усі найкрутіші ігри — замовити в Гікача

Усі згадані ігри (і не тільки!) можна придбати на сайті Гікача. Навіть якщо якоїсь позиції наразі немає в наявності, це лише означає, що незабаром з’явиться новий наклад, або ж те, що українське видання перебуває на етапі попереднього замовлення.

Стратегії та євро, сімейні й абстрактні, кооперативні та суперницькі, швидкі й масштабні, логічні та творчі, настільні рольові та колекційні карткові ігри — ви абсолютно точно знайдете собі щось до душі. Ми завжди слідкуємо за настільними трендами й забезпечуємо асортимент світовими хітами, перевіреною класикою та найсвіжішими новинками. Величезний вибір і оперативна доставка — замовляйте, щоб усього за кілька днів поповнити свою полицю найкрутішими настілками!