Довгий був пандемійний рік і страшний рік по Різдві Христовім 2020. Він буяв війнами й лихами, але особливо людство підкосив вірус COVID-19, яким на всьому світі божому заразилося понад 70 мільйонів осіб, а померло понад півтора мільйона. В основному люди сиділи вдома й нікуди не ходили. Спочатку через карантин, а потім вже за звичкою...

Попри все те, коли Гікача питають, що у нього змінилося в житті, крім маски на обличчі, ваш вухатий слуга знизує плечима. Він і раніше неохоче виходив з дому. Який сенс кудись йти, якщо стільки неграних ігор на полицях, нечитаних книг і коміксів! А тепер, коли сам Кабмін велів - і поготів!

Але чим займався Гікач, крім того, що локалізував і торгував настілками? У що він грав особисто? Чи було щось цікаве у 2020 році? Що він може порадити? На що слід звернути увагу?.. Дана стаття - відповідь на такі питання. Ігрова промисловість не знижувала обертів, незважаючи ні на що. А попит на настільні ігри тільки зріс. Бо що робити, коли сидиш з сім'єю вдома, як не грати, наприклад, у сімейні ігри.

Найкращі настільні ігри 2020 року на сайті Geekach Shop

Отже, ось вам десятка кращих, на думку Гікача, ігор цього року. Деякі з цих ігор були розроблені або вийшли у 2019 році, але в Україні їх реально побачили лише у 2020.

 1. «Острів котів» ( «The Isle of Cats»). Справжній прорив 2020 року. Хіт Кікстартера 2019 року, номінант престижних конкурсів. Гра отримала найкращі оцінки та відгуки на сайті «BoardGameGeek», але продовжує набирати оберти й підніматися в рейтингах. Вона вже увійшла до ТОП-10 сімейних ігор, проте це далеко не межа. Гікач дуже радіє, що доклав усіх наявних лап до локалізації цієї чудової гри українською мовою. Не дивно, що гра стала лідером продажів і на сайті «Geekach Shop».

«Острів котів» - нескладна й недовга сімейна гра з механікою тайловкладання, драфту і збирання сетів. Гра підійде як для дітей, так і для дорослих. Учасникам пропонується зайнятися порятунком котиків, виконаних у вигляді фігур поліміно. Наприкінці гри вони отримають очки за заповнені каюти, за котячі родини на кораблі, за скарби та виконані уроки.

 1. «Спаплюжений Грааль. Падіння Авалону» («Tainted Grail: The Fall of Avalon»). Культовий пригодницький кооператив за мотивами легенд про короля Артура та кельтських міфів. Гравцям пропонується велика кампанія, що складається з 15 розділів. Цікава тема й прекрасні мініатюри, нелінійний сюжет і незвичайна механіка бою на картах. Гікач гарантує, що це буде незабутня пригода.
 2. «На Марсі» ( «On Mars»). «Тераформування Марса» для справжніх гіків. Мегахардкорне євро від визнаного майстра зубодробильних економічних стратегій Вітала Ласерди. Гравці займуться створенням колонії на Марсі.
 3. «Gloomhaven: Jaws of the Lion» («Зловісна гавань: Щелепи Лева»). Спрощена версія гри №1 у світі, приквел «Глумхевена» зі своїми знахідками. Гравцям пропонується кампанія з 25 сценаріїв, нові унікальні персонажі, нові монстри та боси.
 4. «Res Arcana» («Рес Аркана»). Захоплююча карткова стратегія від геніального Тома Леманна, автора «Race for the Galaxy» та «Roll for the Galaxy». Гравці візьмуть участь у великій битві магів. Гра з відмінним рейтингом, переможець і номінант престижних конкурсів. Друга гучна локалізація від Гікача в цьому списку.
 5. «Calico» («Котики»). Цікавий сімейний абстракт про шиття клаптикової ковдри. Учасники цієї тайловикладальної головоломки отримують очки за жетони котиків, цілей і ґудзиків.
 6. «Kanban EV». Ще одна хардкорна економічна стратегія від Вітала Ласерди, що пропонує зайнятися виробництвом електромобілів. Мала локалізація Geekach Games.
 7. «Таверни Тіфенталя» («The Taverns of Tiefenthal»). Добротна економічна стратегія від знаменитого Вольфганга Варша. Гравці займуться управлінням таверн за допомогою колодобуду та драфту кубиків.
 8. «Маракайбо» («Maracaibo», локалізація Hobby World). Свіжий хіт від прославленого геймдизайнера Александра Пфістера, творця «Момбаси» та «Великого Західного шляху». Економічна стратегія про протистояння великих держав у Карибському морі.
 9. «Marvel Champions» («Чемпіони Марвел», локалізація українського видавця «Kilogames»). Кооперативна колодобудівна гра за мотивами коміксів «Marvel». Гра з відмінним рейтингом й оцінками на сайті «BoardGameGeek».

Ось такий ТОП настільних ігор 2020 вийшов у Гікача. Усі ці ігри ви можете купити вельми дешево й відносно недорого на сайті інтернет-магазину Geekach Shop. Вартість має вас порадувати. Хоча треба розуміти, що вона залежить від кількості й якості ігрових компонент. На «Острів Котів» і «Res Arcana» ціна точно нижча, ніж хоч би де. Гікач впевнений, що будь-яка гра з даного списку задовольнить запити найвимогливіших любителів настільних ігор.

Найкращі настільні ігри 2020 року, які не потрапили до ТОП-10 Гікача

Також Гікач хотів би згадати ще кілька прекрасних ігор, які не увійшли до ТОП-10:

 • «Містеріум Парк» ( «Mysterium Park»). Кооперативно-детективна гра на розгадування асоціацій від авторів «Містеріума» - українців Невського та Сидоренка. Самостійна, трохи спрощена версія «Містеріума» зі своїми фішками.
 • «Mariposas». Нова прекрасна гра від Елізабет Харгрейв, авторки знаменитих «Крил». У грі розповідається про міграцію метеликів-монархів.
 • «Санта-Моніка» («Santa Monica»). Сімейне євро, в якому гравці займуться облаштуванням курортів на півдні Каліфорнії.
 • «Віконти Західного королівства» («Viscounts of the West Kingdom»). Завершальна частина трилогії Західного королівства.
 • «Маятник» ( «Pendulum»). Найсвіжіший продукт від Stonemaier Games, виставлення робочих у реальному часі.

Топ настільних ігор 2020 від Гікача

Якщо ви хочете купити одну з вищезгаданих ігор, ви можете замовити її прямо зараз, оформивши швидке замовлення, або купити з використанням накопичувальної знижки. Доставка не забариться. Де б ви не знаходилися, ви отримаєте посилку в найкоротші терміни - Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Львів, ваш населений пункт, вся Україна. У місті Мелітополь можливий самовивіз.